2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Uff evet yaa damlaya ragmen. Bu ne gaz..
Şimdi çıkarmaya çalıştım çıkmadi. Yine memeyi aldı. Cok sinirli tutuyo bide. Memeyi
Bu kadar gazı vücutları nasıl üretiyor anlamış değilim. Benimkide her emzirme öncesi memeyle kavga ediyor birde yeni huy edindi damakları arasında sıkıştırıyor ucunu, canımdan can gidiyor.

Bu kadar gazı vücutları nasıl üretiyor anlamış değilim. Benimkide her emzirme öncesi memeyle kavga ediyor birde yeni huy edindi damakları arasında sıkıştırıyor ucunu, canımdan can gidiyor.
Bizimkide yapıyor onusilikon uç varya pek acımıyor... Onuda bırakamadık. Gitti valla. Sinir oluyorum

Hilleyi hastanede vermişlerdi ama çocuk doktoru onu onermedi ben de optiproya mi geçsem acaba çok kararsız kaldım
Ben hipp organik almıştım ama hastanede ilk 2 gün Sma optipro verdiler gayet güzel içti bebeğim daha sonra ben hippe geçince adeta delirdi gazdan .Bende Sma optiproya devam ettim .Bence mama işi biraz bebeğin kendisine bakıyor

Kızlar merhaba . Bugün 38.haftamız bitti . Yaklaşık 3-4 haftadır nstde sancım çıkıyor fakat 1cm bile açıklık yok. Bugün muayenede yine alttan muayene etti doktor fakat öncekilerden çok farklıydı baya canım acıdı o esnada . Membran sıyırma işlemi mi yaptı bilmiyorum. Bu sıyırma işlemi uzun bir şey mi? Bugün muayenede ilk etapta hissettiklerim öncekiler gibiydi ama daha sonra sanki çok farklı bir yere parmağını götürerek bir şeyler çekti böyle 10-15 saniye falan sürdü sizce sıyırma mıdır bu yoksa sıyırma denilen işlem daha mı uzun sürüyor

Kızlar eşleriniz sizlere nasıl yardımcı oluyor ? sizde durumlar nasıl ? Benim annem yanımda olduğu için eşim geri planda duruyor.Sinir oluyorum açıkçası.
Bizde de durum şöyle. Eşim o kadar herşeyi kendi yapıyor ki anneme sıra gelmiyor. O da gerilmeye başladı beni niye süreçten dışlıyor diye. Evde gerilim yüksek. Öyle de olmuyor böyle de kısaca. Ama eşinizi dahil etmeye çalışın. Çocukların anane babaneden önce anne babaya ihtiyaçları var.

Kızlar günaydın
Mama ile ilgili mesajlara çok takıldım. Sarılıpımız var bu yüzden bir gece hastanede yattık. Doğumdan sonraki süreçte de hastenede bebeğe 1 ölçü yani 30cc mama vermemiz söylendi bize. Şimdiye kadar bir kere 30 verdik, onda da burnundan çıkacK şekilde kustu bende korktum açıkçası. Şimdi mama takviyesini günde 1 kere yapıyoruz ama onda da max 25cc veriyorum korkudan. Nasıl oluyor da bebek 60cc 90cc alıyır.? Çok değil mi? Kusmalarla nasıl baş ediyorsunuz?

Kızlar biz 28 gunluguz ve aylik doktor kontrolumuze gittik ilk defa yeni bir doktordu ve bebegin az kilo aldigini soyledi.dogum kiolumuz 3.985 isi sarilik gecirdik kilo kaybettik ve suan 4250 kilosu.hst ciktigimdan beri geceleri ben bir kez mama gunduz ise yetmedigini dusundugumde bir kez belki mama veriyordum.doktor bir hafta mamasiz sut ile takip edelim kilo alimina bakalim ona gore mama icin konusalim dedi ve sanki bebegi ac birakiyorum gibi hissediyorum.ben onceden mam verirken arada sagimda yapiyordum simdi surekli emzirdigim icin sagmaya vakit kalmiyor.yalniz sizlere birsey sorucam sagdiginizda sut miktari kac cikiyor yada kac cc sut veriyorsinuz.ben simdi dolaptakilerden kullaniyorum arada isim oldugunda disari ciktigimda bebek evde kaldiginda 40-50 cc veriyorum biberonla ama az sanirim dime.siz kac cc sut veriyorsunuz sagip verenler ozellikle cevap verebilir misiniz.yani bir hafta sonra sagmaya gecebilirim belki yakin zamanda ise baslayinca mecbur sagicam ama kac cc icmeli nilmiyorim.benim suan iki memeden sagdigimda ancak 100-120 belki cikiyor ki her seferinde cikmiyor bu miktar.bestlak kullaniyorum,naturpy bitkisl cay kullaniyorum komposta vs iciyorym daha napicam bilmiyorum

Bizimki 60 da bile kusuyo, 90 da düşünemiyorum

Probiyotik içerikli diye aldık, vallahi bilmiyorum 3.4 gündür gece gaz mesaisi yaşıyoruz.
26sinda dotkora gidince Sorcam bakalım
Ben ayrica nurse harveys kullaniyorum.ama son gittigim doktor sutle besleniyorsa probiyotige gerek yok anne sutu yeterli dedi.bunlarin kanitlanmis bir faydasi yok dedi her doktor farkli bisey soyluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…