2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Başınız sağolsun biliyorum ki çok zor hele ki daha da ilerleyen haftalar ama rabbim acı çekmesini engelledi bebeğinizin böyle düşünelim 🥺 lütfen yalnız kalmayın yanınızda hep sevdiğiniz destek verenlerle olun
Aynen öyle en azından acı çekmedi 🙏 çok şükür sevdiklerim de yanımda destek oluyorlar

Günaydın 🌞
Doğum için evden çıkıyoruz. Hem açım hem midem bulanıyor. Heyecanlıyız. Sabahtan beri saçımı şöyle mi yapsam, makyaj mı yapsam, acaba kaçta alırlar, susuzluğa dayanabilir miyim, bebeğim sağlıklı olacak mı, süt gelecek mi, emecek mi gibi bir sürü soruyla oyalanıyorum. Dualarınızı ve güzel enerjilerinizi bekliyorum kızlar 🥹

Dün sormuştum azönce yine şeffaf beyaz jelimsi birşey geldi çamaşırıma bu sefer daha jelimsi kıvamlıydı🙄nst için gittiğimde söylersem ebeler vajinal muayene mi yapmak ister? Ben muayene olmak istemiyorum sezeryan olacağım diye😅ne yapsam bilemedim enfeksiyon mu bu acaba, böyle birşey olmamıştı hiç

Nasıl yapabilirim o zaman peki, yine stres oluyorum düşündükçe birkaç gün kaldı doğumuma💆🏻‍♀️

Cuma sabahı inşallah 🙏🏻 bugün nst için gideceğim bir sorun çıkmazsa cumayı bekliyoruz.Ama ben çok fenayım sanırım kanala da girmediği için canımı inanılmaz acıtıyor ilk bebeğimde ben bu kadar zorlanmamıştım akşam ağladım doktorumu arayacaktım duramıyorum ben diye🥺
Stres yapma canim, sezaryen ise yine hemen gelmiyor hastanede sıkıp az bir tomurcuk gösterip geliyor geliyor diyorlardı hemşireler sonra kan şekerini ölçüp doyuyor diyorlardı hatta bu onu 2,3 saat götürür emzirme vs diyorlardı eve gelince öyle olmadığını anladım hiç yutma sesi vs gelmiyordu bez de kuru olunca ara ara mama takviyesi yaptım küçük de doğunca mamayi yutmasi bile sorun oluyordu yani 15cc mamayi bile bitiremiyordu biberonun en kucuk agizlisi bile hizli geldi yutamadi kasikla verdim cok yorucuydu ama çarşamba doğum yaptım süt cumartesi geldi o kadar takviyeye günlük 3 lt su tüketimine rağmen bunun böyle olacağını bilerek hareket et mamayla destekle ama stres yapma sıcak duş, duşta masaj, sagma süt gelmesi için faydası oldu diyebilirim

Dün sormuştum azönce yine şeffaf beyaz jelimsi birşey geldi çamaşırıma bu sefer daha jelimsi kıvamlıydı🙄nst için gittiğimde söylersem ebeler vajinal muayene mi yapmak ister? Ben muayene olmak istemiyorum sezeryan olacağım diye😅ne yapsam bilemedim enfeksiyon mu bu acaba, böyle birşey olmamıştı hiç
Son ana kadar vajinal bakıldı ben doğurmak istemediğim için açıklık vs var mı diye 🤣 benim de geliyordu beyaz akıntı kültür de yapıldı üreme çıkmamıştı

Bu 3.cü hamileliğim daha doğum yapmadım kuzum. Nasipse 26 şubatta olacak doğumum. 2 kızım var. İkisinde de hiç mama takviyesi yapma ihtiyacı duymadım ben çok şükür. Beslenmekte önemli tabiki ama süt artırımı için sıvı çok önemli Bol bol sıvı tüketmiştim. Meyve suyu komposto su. Sık sık tüketiyordum. Onlardaki tecrübelerimden yola çıkarak sizlere yardımcı olmaya çalıştım sadece ☺️ bakalım bu doğumumda süt durumum nasıl olacak yaşayıp görücem bende
Ben de daha doğum yapmadım 😀 kendime güveniyorum ama bakalım . Eşim moralimi bozuyor bana moral vermeye çalışırken 😀 diğer doğumda 2. Gün sonunda gelmişti süt. Diyor sıkma canını yine süt olmaz zaten 😀

Ben de daha doğum yapmadım 😀 kendime güveniyorum ama bakalım . Eşim moralimi bozuyor bana moral vermeye çalışırken 😀 diğer doğumda 2. Gün sonunda gelmişti süt. Diyor sıkma canını yine süt olmaz zaten 😀
Ah bu kocalar niye böyle yaa azıcık pozitif destek olsalar ya 😃🤦🏼‍♀️

Benimki de dün koştura koştura gelmiş yanıma mama aldın di mi sen diye soruyor🤣

Nasıl yapabilirim o zaman peki, yine stres oluyorum düşündükçe birkaç gün kaldı doğumuma💆🏻‍♀️

Cuma sabahı inşallah 🙏🏻 bugün nst için gideceğim bir sorun çıkmazsa cumayı bekliyoruz.Ama ben çok fenayım sanırım kanala da girmediği için canımı inanılmaz acıtıyor ilk bebeğimde ben bu kadar zorlanmamıştım akşam ağladım doktorumu arayacaktım duramıyorum ben diye🥺
Duygularıma o kadar tercüman oldun ki 🥹 sabah bu muhabbeti yaptım. 29 yaşındayım daha acaba diyorum vücudum mu kaldırmıyor yaşlandım mı 🥹 21 şubatta benim de ama gün geçmek bilmiyor

Çok geçmiş olsun. Çabucak toparlanır hiç merak etme. Kesinlik gerekiyorsa mama verilmeli. Sen de bol bol sağım yaparsın bebişine hazırlık yaparsın. Hepimizin bol bol sütleri olsun.
İnek gibi besleniyorum zaten tüm tuşlara bastım bebeğim için eve gelince de aşamalı olarak silikonu birakcam elektrikli pompa ile göğüs ucumu çıkarıp uykuluyken vermeyi denicem . Olmazsa siliknun ucunu yavaş yavaş kesmeyi , YouTube da videolar var izleyin kızlar inşallah işe yarar🙏🏻 şu an emzirmeyle ilgili sıkıntım silikon ucu yoksa süt de var göğüs ucum da 🙏🏻🌺

İnek gibi besleniyorum zaten tüm tuşlara bastım bebeğim için eve gelince de aşamalı olarak silikonu birakcam elektrikli pompa ile göğüs ucumu çıkarıp uykuluyken vermeyi denicem . Olmazsa siliknun ucunu yavaş yavaş kesmeyi , YouTube da videolar var izleyin kızlar inşallah işe yarar🙏🏻 şu an emzirmeyle ilgili sıkıntım silikon ucu yoksa süt de var göğüs ucum da 🙏🏻🌺
Maşallah gereken şeyler varmış ne güzel. En kısa zamanda silikon göğüs ucunuda bırakıp direk memeden emme düzenine girersiniz inşallah 🤲☺️

Günaydın 🌞
Doğum için evden çıkıyoruz. Hem açım hem midem bulanıyor. Heyecanlıyız. Sabahtan beri saçımı şöyle mi yapsam, makyaj mı yapsam, acaba kaçta alırlar, susuzluğa dayanabilir miyim, bebeğim sağlıklı olacak mı, süt gelecek mi, emecek mi gibi bir sürü soruyla oyalanıyorum. Dualarınızı ve güzel enerjilerinizi bekliyorum kızlar 🥹
Yaaa hayırlı doğumlar olsun inş 😍😍 aman hiçbir şey düşünme düşünsek de düşünmesek de olacağı varsa oluyor 🥹 bebeğini düşün bizi de unutmaa

Aklınca destek oluyor 😀😀 sizin doğumlar normal miydi süt hemen gelmiş miydi
İlk kızımda 10 saat sancı üstüne 10 cm açıklıkla acil sezeryana alınmıştım. Biraz kötü bi tecrübe olmuştu. Sancı çektiğim için sütüm hemen geldi sanmıştım ama ikinci kızım planlı sezeryan olmuştu. Çok şükür onda da sütüm hemen gelmişti. Biraz ırsi hormonlarla da alakalı sanırım bu süt olayı. Benim anneminde sütü bolmuş. Bende ona çekmişim sanırım. Tabi o doğumlarım 20 li yaşlardaydı. Şimdi 34 yaşındayım. Yine aynı olur mu bilmiyorum. Yaşayıp görücez 😃

Günaydın 🌞
Oyy hadi hayırlısıyla sağlıkla bebeğini kucağına al. Herşey sorunsuz sıkıntısız gerçekleşsin inşallah 🤲☺️

Günaydın 🌞
Çok güzel bir doğumla kucakla inşallah yavrunu 🥹🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

İlk kızımda 10 saat sancı üstüne 10 cm açıklıkla acil sezeryana alınmıştım. Biraz kötü bi tecrübe olmuştu. Sancı çektiğim için sütüm hemen geldi sanmıştım ama ikinci kızım planlı sezeryan olmuştu. Çok şükür onda da sütüm hemen gelmişti. Biraz ırsi hormonlarla da alakalı sanırım bu süt olayı. Benim anneminde sütü bolmuş. Bende ona çekmişim sanırım. Tabi o doğumlarım 20 li yaşlardaydı. Şimdi 34 yaşındayım. Yine aynı olur mu bilmiyorum. Yaşayıp görücez 😃
Yine aynı olur inş 🧿🧿 maşallah maşallah 🧿🧿

Günaydın 🌞
Şehrimize bir minnoş daha geliyor 🥰🥰 şimdiden hoş gelsin sefalar şifalar getirsin. Korkma sakın kal. Hersey yolunda gidecek allahin izniyle. Güzel haberlerini almakta bizlere nasip olsun. Tavsiyelerimi de unutma tatlım 🫂🫂🥰🌺🌺

Günaydın 🌞
Bugün en güzel günün olacak 😍😍 sağlıkla kavuşun mis kokulunla haberlerini bekliyoruz

X