2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar şuana kadar 13 kg aldım haftaya sezaryen inş. Ama 2 gündür sol ayağımın dış tarafı çok ağırıyor burkmadım da. Sizce ağırlığımı mı kaldırmıyor ödemden mi

Selamlar kızlar,
39+4ten sesleniyorum, hiçbir sabırsızlık böyle tatlı olmamıştı. Vajinal doğum yapan arkadaşlara sormak istedim, doğum sancısını tam olarak nasıl tanımlarsınız?
Birkaç makale, doğum hikayesi de okudum bunun üstüne ancak yakın zamanda yaşayan birilerinden de duymak istedim (umarım ben de hala Şubat annesiyimdir.. zira bizim kızın keyfi çok yerinde, pek gelesi yok gibi)
Bir de bu süreçte ne yapsak kafa dağılır? İzne çıkalı 10 gün oldu, evde oturup beklemek çok zormuş.
Bebeğini kucağına alan herkesi de ayrıca tebrik ediyorum, çook sevgiler

Sezayen doğum yapan arkadaşlara bir sorum var. Doğumdan sonra hastane odanızda duş alma ihtiyacı hissettiniz mi? Buna izin veriliyor mu? Ne kadar süre sonra duş alınıyor?
Ben çarşamba doğuma girmiştim. Perşembe dikiş bandını çıkarmıştı doktor yarın dus alabilirsin demişti. Cuma taburcu olup eve çıktığımda almıştım. Su geçirmez bant vs yoktu. Doktor sprey sıkmıstı o şekilde dus aldım.

Sezayen doğum yapan arkadaşlara bir sorum var. Doğumdan sonra hastane odanızda duş alma ihtiyacı hissettiniz mi? Buna izin veriliyor mu? Ne kadar süre sonra duş alınıyor?
Bana taburcu olacağım gün su geçirmez bant taktı istediğin zaman duş alabilirsin dedi cuma ameliyat oldum bugün pazar duş aldım hastane odasında duşa ihtiyaç duymadım hiç zaten alamazdım o enerji olmuyor

yavrum aç ya sütüm yetmiyor mama verince sakinleşiyor ama gaz yapıyor

Bende avent aldım. Peki o silikon yeri delikli olana mı takıyoruz yoksa tamamen kapalı olana mı? Amaç göğsün hava almasıysa sanırım hep delikli olanı takmamız lazım dimi?

Merhaba ben de mart grubundayım . Bugün 36+3 olduk.Geçenw haftadan beri nstde 90-100 lerde sancılsrım çıkmaya başladı. Doktorumuz doğum uzakta değil bilginiz olsun dedi ama herhangi bir açıklık yok. 90 larda sancı çıktığında bir ağrı da hissetmedim. Vajinal doğum istiyorum. Umarım şu açılma olmamasından dolayı hayallerim suya düşmez

Benimde öyle canım slikonsuz emziremiyorum başımda herkes bıraktır silikonu diyor ama ben o kadar önemsemiyorum niyryse
Kuralı da yok zaten silikonla çok kolay oluyor cuk diye alıyor ağzına içsin de nasıl içerse içsin yeterki sütümüz gelsin daha tam çözülmedi sütüm gelsin diye emziriyorum sürekli inşallah akar

Kızlar şuana kadar 13 kg aldım haftaya sezaryen inş. Ama 2 gündür sol ayağımın dış tarafı çok ağırıyor burkmadım da. Sizce ağırlığımı mı kaldırmıyor ödemden mi
Ben fazla kilo almadım ayaklarım ellerim çok ağrıyor ödemden

Selam kızlar, öncelikle son 30 sayfayı falan göz atarak okuyabildim. Doğum yapan arkadaşlarım gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün sağlıkla inşallah

Yeni doğum yaptığım için yazamadım sandınız muhtemelen ama işler öyle gelişmedi. Ben bebeğimi hastanede hep meme ile emzirdim sütüm var yeter sanıp ama o süt bebege yetmedi(silikon ucla)

Bebeğimin çiş ve kaka yapma sorunu vardı. İdrarı turuncu çıkıyordu normal dediler, kakası fındık kadardi ona da normal dediler.

8.8deger sarilikla bizi taburcu ettiler eve geldik çocuk eniyo gibi görünse de aralarda boş çekiyordu ben hissediyordum. Bide çıkarken günlük 2 doz mama verebilirsiniz dediler.

Onu da verdik ama çok az verdik sütüm var diye.

Sonuca geliyorm ilk kontrole gittiğimiz de sarılık basjangici olduğunu ve bebeğin iyi beslenemedigni evde bakım yetersiz olur deyip yoğun bakımda bakılmasi gerektiğini söyledi Dr.

Özetle bebeğim yoğun bakıma alındı eve gelip 2 gün kaldıktan sonra.siz mamaya karsi olmayın anneyiz artık gerçekten hissediyoruz bebek duyuyor mu derdi var mı sadece kendimize guvenmemiz gerekiyor.

Ben evdekilere dicem bu çocuk sarı görünüyor diye bana "deme öyle çağırma anma o kelimeyi (sarilik)" diyolar.neyse

Yaşadığınız çoğu sezeryan acısını bende yaşıyorum diğer emzirme sorunlarını vs, bebeğim silikon uca alisti göğüs ucum olmasına rağmen smdi eve gelsin onu alıştırma yöntemiyle bırakmayı düşünüyorum bı sağlıkla tekrar evime getireyim de.

Sizler de dikkat edin gözlemleyin bebeklerinizi en ufak şeyde ısrarcı olup doktora gidin bnm tavsiyem

Maşallah gözün aydın F FiruzeSalahova A Alpellali sizin de gözünüz aydın sağlıkla büyüsün minikler

Çok geçmiş olsun canım ne kadar kalacak acaba yoğun bakımda silikon uç mu acaba hava çektiriyor ben de süt gelip gelmediğine asla emin olamıyorum mama veriyorum 3 saatte bir 30 cc dedi hemşire bana verme diyorlar ama dün çişi turuncuydu ben de anlam veremedim

Kızımda aynısını yaşadım 13 günde düştü deliği de dışardaydı kısa sürede düzelmedi açıkçası ama sıkıntı da yaratmadı şuan gayet normal göbek deliği biraz zamanla oturuyor

Çok sevindim canım senin adına ne güzel sen de kavuştun bundan sonrası daha güzel geçsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…