2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Genel anlamda MR diye bilinen bu işlem, aslında nükleer manyetik rezonans görüntülemedir. Dokudaki hidrojen atomlarının yoğunluklarına ve hareketlerine göre görüntü oluşturur. MR’da radyasyon kullanılmaz, onun yerine manyetik alanla vücuttaki hidrojen atomlarının çekirdeklerindeki proton uyarılır. Alıcılara ulaşan sinyaller bilgisayar analizleriyle siyah beyaz görüntülere (Perfüzyongörüntülemelerde sonuçlar renklendirilebilir) dönüştürülür. Bu amaçla kullanılan manyetik alan 1 - 1,5 Tesla aralığındadır. Bir kıyaslama yapmak gerekirse, dünyanın manyetik alanı (pusulaların iğnesini kuzeye çeviren manyetik alan) 0,5 Gauss düzeyindedir. 1 Tesla, 10.000 Gauss’a eşittir. Dolayısıyla MR cihazında dünyanın manyetik alan gücünün yaklaşık 25 bin katı bir manyetik alan kullanılır. Bu çok güçlü manyetik alan kontrol altında çalışır. Görüntülerin hepsi dijital ortamda oluşur ve diğer görüntüleme metotlarından çok farklıdır. Kaynak: Wikipedia:)
Evet bende boyle biliyorum okuduklarim hep bu yönde ancak beyin cerrahıda şuan bilinen bir zarari yok ancak ilerde ne olur bilemeyiz herhangi bir sorun ciktiginda ileride acaba mr dan mı kaynaklı dememek icin bekleyelim dedigi icin kaldım öyle agriyla ortada başka bir beyin cerrahina da gidip danişsam iyi olacak galiba tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin

Evet bende boyle biliyorum okuduklarim hep bu yönde ancak beyin cerrahıda şuan bilinen bir zarari yok ancak ilerde ne olur bilemeyiz herhangi bir sorun ciktiginda ileride acaba mr dan mı kaynaklı dememek icin bekleyelim dedigi icin kaldım öyle agriyla ortada başka bir beyin cerrahina da gidip danişsam iyi olacak galiba tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin
Tabii ki anne olunca hiç olmayacağı düşünüyoruz. Ama korkmayın annenin sağlığı olmadığı durumda bebek de iyi olmaz. Öte yandan ne olduğu ortaya çıksa bile bir müdehale yapamayacakları için doktorlar doğumdan sonra bakarız gibi düşünüyor olabilir. Allah şifa versin🙏

Benim de göğsümde bir kitle tespit edildi hamilelik başlangıcından sonra, sadece ultrasonla takip ediyor şu an normal şartlarda MR isterdim senden ama hamile olduğun için gönderemiyorum dedi genel cerrah. Heralde ne olur ne olmaz diyerekten MR çektirmiyorlar 🤷🏻‍♀️

Ben yine bir sorunla geldim aranıza lütfen bana bir akıl verin neredeyse 2 haftadir özellikle basimin sol tarafinda hic gecmeyen agrim var gecen yil mart ayinda yine bu sebeple mr cektirmistim ve pineal kist cikmisti doktor yilda bir mr cektir buyuyomu bakalim onun disinda bir zarari olmaz demisti bu son 2 haftadir basim cok agriyinca beni korku saldi kist buyudu mu acaba diye cunku buyuyunce Allah korusun kötü sonuclara sebep oluyormus kadin dogum doktorum mr cekilme dogumdan sonra cekil diyor gittigim beyin cerrahida sorumluluk senin sen bilirsin diyor ama bende zaten panik atak var bu şupheyle duramiyorum ne yapmaliyim sizce agrimda cok 35.haftadayim
MRın bebeğe kanıtlanmış bi zararı yok. Eğer çok rahatsızsanız çektirilebilir

Peki bu durumda size normal doğumu önermiyorlar mı? 8yıl geçmiş ssvd yapılabilir bütün bu riskleri göze almaktansa. Allah yardımcımız olsun korktuklarınızdan emin kılsın sağ salim bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah
Normal dogum kesinlikle onerilmiyor zaten 2. Dogumumda ic kanama gecirdim dikisle alakaliydi oda 8 gun hastanede yattim cok cektim dr ozaman istersen bir daha dogurma dedi 8 yil sonra bana supriz oldu Allahin verdigi hediye dedim insallah öyledir cok zordu yasadiklarim cunku
Bu durumunda ssvd daha riskli olabilir sezaryen daha güvenli ama başka doktora da görünüp fikir alabilir
Basaka dr lara gorunucemm inslah surekli aklimda ne olucak ne biticek

Allah yardımcımız olsun sanırım birde küçğk çocuğunuz vardı oda zorluyordur sizi çok iyi anlıyorum. 5ve 2 yaşda bende var 2 yaş olan inanılmaz zorluyor her konuda. 2 hafta oldu artık ağrılatım dayanılmaz olunca ve iş yaptıkça kanamam olunca annemi çağırdım sağolsum geldi ama kızım her şeyi annem yapsın diye tutturuyor mecbur kalkıp yine ben dönüyorum nazına
2 yaş sendromu sanirim cok zordur ama sabir sonu aydinlik insallah 🙈bnde firsat buldukca anneme gidiyorum o geliyor 1 hafta kaldi hayirlisiyla gecseydi gerci sonrasi icin durumda malum ama olsun cözulecek bi sekilde 🤣kanama neden olmus peki kacinxi haftadasin

Şükürler olsun çıktım..
3.kere nst den sonra 3.saatin sonunda evimize geldik 💕
Sola yat dedi doktor,orda daha rahat bebek. Kordon da gun icinde hareket halinde olunca bazen baski yapabiliyor dedi. Cuma tekrar nst.
Insallah subat 8e kadar dsyanir küçük erkek😬cunku bugun bi an doguma Alcak Sandım 😬😂
Sizin kordondan dolayı mı doktorunuz tedirgindi ben orayı kaçırdım ama

Kizlar ben bugun dr gittim dr plasentanin onceki sezeryan dikisime yapistigini goruyorum dedi çok moralim bozuldu ameliyat sirasinda ya ic kanama gecirebilirmisim yada rahmim alinabilirmis neden son gunlerinde olana hamile bir kadina soylenebilir mi cok mutsuzum bu zamana kadar boyle bisey yoktu 33 haftalik hamileyim nasil olduda yapisti Ne olur dua edin boyle bisey yoktur
Be de benzer şeyler var, hatta plasentanın yerleşimini bile etkiledi malesef. Doğum da kanama riskinden sebep tam teşekküllü hastane de doğurucağım.Her hastane de kan stoğu da olmuyor malesef. Kan kaybı çok olursa rahmi alıyorlarmış.

Kızlar inşallah hepimiz yavrularımıza sağlıkla kavuşuruz ❤️🤲🏻
Youtube'da yenidoğan beslenmesi ile ilgili bir doktorun videosuna denk geldim. Çocuğun nasıl besleneceği, kolik ağlamalarının ne zaman başladığı gibi önemli bilgiler var. Benim çok hoşuma gitti inşallah hepimizin işine yarar

Kızlar inşallah hepimiz yavrularımıza sağlıkla kavuşuruz ❤️🤲🏻
Youtube'da yenidoğan beslenmesi ile ilgili bir doktorun videosuna denk geldim. Çocuğun nasıl besleneceği, kolik ağlamalarının ne zaman başladığı gibi önemli bilgiler var. Benim çok hoşuma gitti inşallah hepimizin işine yarar

Bu adamı çok seviyorum. Takıldığım bi yer olduğunda hemen videolarini izliyorum. Özellikle ilk yardım ve ay hafta gelişim videoları çok açıklayıcı ve bilgilendirici. Osman hoca galp ben 🤣🤣🥰🥲🥲

Bu adamı çok seviyorum. Takıldığım bi yer olduğunda hemen videolarini izliyorum. Özellikle ilk yardım ve ay hafta gelişim videoları çok açıklayıcı ve bilgilendirici. Osman hoca galp ben 🤣🤣🥰🥲🥲
Siz nasılsınız? Küçük Betül nasıl? Alıştınız mı birbirinize? Kaç kilo oldu? Güzel haberlerinizi bekliyoruz bizi habersiz bırakmayın 😊

Benim de göğsümde bir kitle tespit edildi hamilelik başlangıcından sonra, sadece ultrasonla takip ediyor şu an normal şartlarda MR isterdim senden ama hamile olduğun için gönderemiyorum dedi genel cerrah. Heralde ne olur ne olmaz diyerekten MR çektirmiyorlar 🤷🏻‍♀️
Kitle icin ne dediler peki size zararsız mıymış

Siz nasılsınız? Küçük Betül nasıl? Alıştınız mı birbirinize? Kaç kilo oldu? Güzel haberlerinizi bekliyoruz bizi habersiz bırakmayın 😊
Teşekkür ederiz 🥰 tam 2 haftalık olduk rabbime şükürler olsun. Kurmaları aglamalar hayata adapte olmaya calismalarla günler geçiyor. 2200 felan olduk şükürler olsun elhamdülillah. Günden güne büyüyoruz. Birbirimize alışmaya çalışıyoruz. Pek vaktim olmuyo gruba. En fazla girip okuyabiliyorum duaya ihtiyaç olanlara dualar ediyoruz sağlıkla anne babalarina kavussunlar diye. Doğum olanlara seviniyoruz. 🥰🥰 oyle öyle geciyo günlerimiz. Yeniden vakit bulup hayatı bebekle devam ettirmeye basladigim da aktif olucam inşallah gene 🥰🥰

X