2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar B Buffalosos @Murphyy ve bilgi almak isteyenler; eşim bebek için birikim sigortası yapacakmış.
Her ay istenen belirli bir tutarda sigorta şirketlerinin varlık fonuna ödeme yapılıyor.
Örnegin 500 TL. bu paraya %30 devlet katkısı oluyor. yani her ay sen 500 yatırıyorsun ama hesaba 650 TL olarak geçiyor, 10 yıl boyunca birikim yapılabiliyor. Artı olarak içerideki para Türkiye Cumhuriyeti varlık fonunda döviz ve altın olara fonlanıyor, enflasyonda değer kaybetmiyor, dilenirse 10 yıl sonra çekilebiliyor diye bir açıklama yaptı. Bunu yapacakmış bizim bebişe. Diğeri ise tamamlayıcı sağlık sigortası.
Bebekler için Tamamlayıcı sağlık sigortası yaparız, SGK nın karşıladığı tüm aşıları ve muayeneleri, tomografi vs gibi şeyleri özel hastanelerde ücretsiz yaptırabilirler dedi. Bunun ücreti 10 binmiş ortalama. Anne babanın yaşı, yaşadığı yer, sağlık durumu vs göre değişiyormuş fiyat.
Bizde 2 kızımıza da çok küçükken başlatmıştık birikim sigortası. Şuan toplam kaç yıl oldu ne kadar yatırıyoruz tam bilmiyorum ama eşim ilgileniyor o işlerle karttan otomatik ödeme yapmıştı.

Sürekli gittiğim hastanede şuan 5 bin olmuş sünnet bebeklerin ilk işitme testi kalça çıkığı ultrasonu ilk bir kaç ay sık kontrollerini göz önünde bulundurunca sigortayla anlaşmak çok daha mantıklı geliyor
Ben de aynı şeyi düşünüyorum bir de şeyi ekle gazlı bir bebek olduğunu çok ağladığını onun için bile gideceğimizi, sarılık durumlarını Allah korusun haftalık bile gitme ihtimalimiz var

Ben de aynı şeyi düşünüyorum bir de şeyi ekle gazlı bir bebek olduğunu çok ağladığını onun için bile gideceğimizi, sarılık durumlarını Allah korusun haftalık bile gitme ihtimalimiz var
Biz tedbirimizi alalım yinede en iyisi. İnşallah hepimizin bebeği sakin sağlıklı sıhhatli olur keyifle kolaylıkla büyütürüz 🥰

Kızlar şu haftalarda bağırsak hareketlerim aşırı düzensiz gün içerisinde ishal oluyorum aynı zamanda bazen çok ıkınmam gerekiyor rahat yapabilmem için anlamıyorum doğum yaklaştığı için mi oluyor acaba bebek bağırsaklara baskı falan yapıyor ondan mı

Kızlar şu haftalarda bağırsak hareketlerim aşırı düzensiz gün içerisinde ishal oluyorum aynı zamanda bazen çok ıkınmam gerekiyor rahat yapabilmem için anlamıyorum doğum yaklaştığı için mi oluyor acaba bebek bağırsaklara baskı falan yapıyor ondan mı
Benimde düzensiz günde 2kere çıkıyorum büyük tuv. nerdeyse..
Normalde böyle değildim..
Kayısı falan tüketiyorum 2.3 hafta öncesine kadar..
Şükür kabız olmadım ama..
Kabiz isen bence ıkınma..
Direk Kayısı vs ye sonra tekrar gir wc ye.

Benimde düzensiz günde 2kere çıkıyorum büyük tuv. nerdeyse..
Normalde böyle değildim..
Kayısı falan tüketiyorum 2.3 hafta öncesine kadar..
Şükür kabız olmadım ama..
Kabiz isen bence ıkınma..
Direk Kayısı vs ye sonra tekrar gir wc ye.
Aslında kabız değilim ama ıkınmam gerekiyor yapabilmem için ve ıkınmak istemiyorum korkuyorum :KK43: ben bu aralar incir hurma falan yiyorum acaba onlar mı bozuyor dedim 2 gündür kestim yok yine aynı

Ben de ishalim neden oldu anlamadım

Bende de öyle oluyor canım herhalde son haftalara girdiğimizden

Ben de ishalim kaç gündür . Dün sırt ağrısından duramadım. Kasılma nasıl bir şey acaba? Nefesi kolay alıp verirsiniz diyor bebek aşağıya inince ama ben kolaylık hissetmedim henüz.

Bu da benim yaptığım kapı süsü nasıl olmuş kızlar 😊 D Dr X senin dediğin satıcıdan alıp yaptım sana da teşekkür ederim 🥰

Eklentiler

• InShot_20240116_215324448.jpg
    InShot_20240116_215324448.jpg
    87,2 KB · Görüntüleme: 73
Gittik nstye 🌸
Artık Haftada 2 gün gitcem Nstye son haftalar diye sanırım..
Nst de sancım çıkmadı. Ama. Ultrasonda kasılma vardı Dedi doktor..
Bol su iç dedi, bebeğin hareketleri nasıl falan dedi. İyi dedim Bende, aynı yani..
Hareketlerde azalma, sancı olursa vs geliyorsun hemen vs dedi..
Kilosu da normal 2700 olmuş..
Sağlıkla, Hayırlı zamanda gelsinler inşallah ❤️🌸🤲👼🏻

Kızlar benim aylardır erken doğum riskim vardı. Bugün aşırı sancım var çok sık giriyor 34 hafta 2 günlüğüz perşembe doktor randevum. 34 e kadar zor dayandık. Sancılar normal mi yani ben aylardır erken doğumu bekliyorum zaten ama oğlum küvezde kalır mı sizce 30 haftalıkken 2 kere ciğer geliştirici vurunmuştum.. Doğum başladıysa nasıl anlıycam artık deliricem
Canım sakin ol lütfen 🙁 bana bu hafta acildeki kadın doğum doktorları 34 'ten sonra riski atlatıyorsun sonrasında bebeğin gelesi varsa gelir hiç endişelenme dediler biraz moral oldu bana🙏🏻 ciğer geliştirici de vurunduk doğsalar bile inşallah küveze girme durumları olmaz az daha sabır ❤️❤️🤲🏻

Bu da benim yaptığım kapı süsü nasıl olmuş kızlar 😊 D Dr X senin dediğin satıcıdan alıp yaptım sana da teşekkür ederim 🥰
Tebrik ediyorum elinize sağlık çok güzel olmuş 🤭valla neredeyse aynısını 700 e yaptırdık 😅 kardeşim yaptırdığı için çok dert etmiyorum ama fhdhhfhd

X