2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Canım izninden gidiyor 15 tatilde de

Yok saymıyorlar belge de ne yazıyorsa o tarihte başlayacak iznim . Ama o arada rapor vs verilirse onlar izinliden düşer. Yaz tatildeki arkadaşlara bile eklendi

Tamam ara tatil yanıyor evet ama yarıyıl da kim nerden bilecek ki 2 hafta tatil olduğunu sonuçta çalışsan çalışırdın. Okulun başladığı çarşamba 37. Haftaya giriyorum yarıyıl da yanmıyor benim
“Fiilen çalışma” şartı arandığı için 15 tatil-yaz tatili maalesef doğum sonrasına aktarılamıyor. İlgili cimer yazısını nette buldum. İsterseniz siz de cimere yazıp öğrenebilirsiniz.

Eklentiler

• IMG_3629.png
    IMG_3629.png
    112,8 KB · Görüntüleme: 60
Arkadaşlar selam, sık sık yazamıyorum ama her yazılanı okuyup takip ediyorum…💐

Şekerim düşmüyor aşırı kafam takılıyor. İnsülin ve diyete rağmen açlık 123 tokluk 144 çıktı. Ekmeği hayatımdan çıkardım. İnanın sabah iki lokma ağzıma atıyorum tam buğday ekmeğinden o da azıcık midemi tutsun diye. Öğlen ve akşam sıfır ekmek. Salata yoğurt bu şekilde ilerliyorum. Daha ne yapabilirim şaştım kaldım……

Bu haftalara kadar gece mışıl mışıl uyuyan bebeğim şimdi adeta doğum sonrasına hazırlar gibi yatağa yattım mı başlıyor sabaha kadar kıpır kıpır 😵‍💫🤤😊
Benim bebeğim devamlı öyle gece bi ara uyandım eşim uykusunun arasında diyorki ne zmn elimi koysam kıpır kıpır kızımız 😃

Şekerim düşmüyor aşırı kafam takılıyor. İnsülin ve diyete rağmen açlık 123 tokluk 144 çıktı. Ekmeği hayatımdan çıkardım. İnanın sabah iki lokma ağzıma atıyorum tam buğday ekmeğinden o da azıcık midemi tutsun diye. Öğlen ve akşam sıfır ekmek. Salata yoğurt bu şekilde ilerliyorum. Daha ne yapabilirim şaştım kaldım……
Glucophage veriyorlar galiba bi doktoruna sor

Yürüyüş yapıyor musunuz baya etkili oluyor. Bu gibi durumlarda insülin dozu artırılabiliyor. Ve düşmüyor diye stres yaptıkça düşmez stres şekeri direkt tetikleyen bir etken bilginiz olsun.

Güncelleyelim 🥰 minik kızıma kavuştum bugun. Suan rutin takip ediliyoruz. Toplandığımda daha detaylı yazarim inşallah 🤲🤲
Gözün aydın olsun canım. Bebiş de sen de çok iyisinizdir inşallah çabuk toparlanırsın. Mutlu olduğuna göre haberler iyi çok sevindim😍🙏

Tokluk 144 çok değil aslında ama açlık hep mi bu şekilde. Benimde sabahları açlık 100 üstünde oluyor ama tokluk migdeyi cok doldurmazsam fazla çıkmıyor ekmek şeker olmasa bile fazla yemek sekeri yine çıkarıyor genel şekerim 160 180 seyretti benim insülin almadım bazen iyiydi bazen de yüksek bazen abarttım 200 oldu öyle böyle geçti zaman herşeyi iyiyse sıkıntı yapma kendin de rahatsan önemli olan bebeği etkiliyor olması Dr genel olarak ne diyor gelişim suyu vs bizde problem olmadı çok şükür ve kendini kasma psikolojik olarak da hem bebek hem vücut etkileniyor şuan tansiyon oynamalarim var bazen yüksek ama kendimi iyi hissediyorum o yüzden normal olarak karşılıyorum sağlam vücut sağlam kafada olur misali Dr kontrolunuzu olun gerisini takmayın

Tokluk 144 çok değil aslında ama açlık hep mi bu şekilde. Benimde sabahları açlık 100 üstünde oluyor ama tokluk migdeyi cok doldurmazsam fazla çıkmıyor ekmek şeker olmasa bile fazla yemek sekeri yine çıkarıyor genel şekerim 160 180 seyretti benim insülin almadım bazen iyiydi bazen de yüksek bazen abarttım 200 oldu öyle böyle geçti zaman herşeyi iyiyse sıkıntı yapma kendin de rahatsan önemli olan bebeği etkiliyor olması Dr genel olarak ne diyor gelişim suyu vs bizde problem olmadı çok şükür ve kendini kasma psikolojik olarak da hem bebek hem vücut etkileniyor şuan tansiyon oynamalarim var bazen yüksek ama kendimi iyi hissediyorum o yüzden normal olarak karşılıyorum sağlam vücut sağlam kafada olur misali Dr kontrolunuzu olun gerisini takmayın
144 evet yüksek değil ama yediklerime göre yüksek neredeyse aç geziyorum zoruma giden o. Açlıklrım 100ün altına düşmüyor maalesef ki .

Güncelleyelim 🥰 minik kızıma kavuştum bugun. Suan rutin takip ediliyoruz. Toplandığımda daha detaylı yazarim inşallah 🤲🤲
Hayırlı, uğurlu olsun Moni moni Moni moni Rabbim analı babali eylesin, hayirli evlat olsun insallah. Daha dun kuvez durumlarini konusuyorduk, ne oldu nasil oldu, çok merak ediyoruz hikayenizi iyi oldugunuzda yazin, ikiniz de Allaha emanet olun

İşte yazmıyor onlarda haftadan sayılıyormuş keşke dediğiniz gibi olsa 🥺😔
Ben de diyorum ki doğumda bu raporu hastane veriyor, hastane bilgilerinde öğretmen olarak geçmiyoruz sonuçta orada doğum öncesi çalışabilir raporu alıp almadigimizin bilgisi var süreleri ekleyecek olan hastane nerden bilecek fiili çalışılıyor çalışılmadigini doğumdan sonra hastaneden çıkarken raporu hazır edecek hastane orada işte şu tarihten şuraya kadar raporludur yazacak benim bildiğim bu şekilde ilk cocugumda böyle bir rapor aldım

X