2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam bugün Dr kontrolimuz vardı, 35+0 boyu 49 cm kilosu 2800 Gr. Erkek. Uzun olacak dedi. Yüzünü arkaya dönmüş dogum pozisyonunda yüzünü goremedim ama gayet iyi sağlıklı dedi, suyu vs iyi dedi. Haftaya cuma tekrar gel suyuna ve nst bakicam dedi.

Bugün ise muayene den önce nst istedi girdim bebek uyuyordu galiba hareketsizdi sancılarım düşük çıktı 10 falan o derece bide kalp atışı 3 kere falan 120 civarında çıktı niye böyle bı daha yapalım nst dedi, tekrar girdim nst ye bir çikolata yiyip bebiş hareketlendi bu seferde sancılarım 20 30 40 a kadar çıktı ama normal dedi.

Ben şunu farkettim nst çekilirken sırt üstü yatıyoruz ya o zman sancı az çıkıyor, hemşire yan yat dedi önce biraz sağa yattım artmaya başladı, sırt yatınca tekrar azaldı. Sonra sola yatınca da sancılar bebeğim bı yere toplanması arttı. Normal mi dedim evet dediler. Karnım hepsi toplanıp sertlesmiyorsa sıkıntı yok. Bu bı yere tumseklenmesi kendini buzmesi demek dedi. Çok bi aciklama yapılmadı gibi ama şu kalp atışı 120 civarı cikmasi yaşayan var mı? Dr normal dedi ama ne bileyim😓

Kızlar yüzünde lekelenme yaşayan var mı? Benim gebelikte çoğaldı sanki kahverengi lekeler çil gibi ama kötü duruyor. Doğumdan sonra geçeceğinden emin değilim. Leke giderici ya da peeling gibi kremler kullansam mı, var mı önerisi olan??

Kızlar yüzünde lekelenme yaşayan var mı? Benim gebelikte çoğaldı sanki kahverengi lekeler çil gibi ama kötü duruyor. Doğumdan sonra geçeceğinden emin değilim. Leke giderici ya da peeling gibi kremler kullansam mı, var mı önerisi olan??
Kış da olsa güneş kremi kullanın onun dışında gebelikte c vit kullanılabiliyor lekeler için ama ben her şeyi bıraktım. Gebelik sonrası geçecek merak etmeyin progesteron kaynaklı.

Kış da olsa güneş kremi kullanın onun dışında gebelikte c vit kullanılabiliyor lekeler için ama ben her şeyi bıraktım. Gebelik sonrası geçecek merak etmeyin progesteron kaynaklı.
Haklısın güneş kremini hiç düzenli kullanmadım. Dediğin gibi inşallah geçer.

Hangi güneş kremini kullanıyorsun canım benim de kullanmam lazım

Ben 2 hafta çalışıp ayrıldım yani 34 te 37 tam 15 tatilin başlamasına denk geliyordu. 15 tatilin oldu 2 hafta iznimden sayılacakmış işte. öyle olunca ben de bıraktım halim yok sürekli hasta oldum. Hatta nisanda da bayram ara tatile denk geliyor erteleme gibi bir şey yok o hafta da yanacakmış. Benim bildiğim bu şekilde
Tamam ara tatil yanıyor evet ama yarıyıl da kim nerden bilecek ki 2 hafta tatil olduğunu sonuçta çalışsan çalışırdın. Okulun başladığı çarşamba 37. Haftaya giriyorum yarıyıl da yanmıyor benim

Ben maalesef cok üzüldüm, dr cocugun minyon olabileceği üzerinde durdu anne 162 baba 178 türkiye ortalamasında olacak vs. dedi. Ben de eve kefir, yoğurt, süt takviyesi yaptım. Bir de ek olarak kalsiyum vitamini alacağım eczaneden.. fark biraz bile kapansa razıyım şuan
Üzülme 170 ben 176 eşim doktor bizde aynısını dedi minyon olacak ufak tefek diye canı kanı yerinde olsun sağlıklı hayırlı olsun benim büyük oglan 12 yaşında hep.uzun boylu yapılı bir cocukta bebekken de iri doğdu bu benim küçük.olacak.olk duyduğumda ben de çok.uzuldum kedi yavrusu gibi mi olacak diye sonra dedim cansu ne yapıyorsun şükret canlı kanlı bir sıkıntı yok jamile kaldigimdan beri sağlık.problemleriyle uğraşıyorum rabbim affet bin şükür çok.sukur kalbi atıyor şu an bebekte bir sıkıntı yok.diyw

İzne ayrılan kızlar evde neler yapıyorsunuz ?
Akşam 10 gibi yatakodasına geçiyorum yatış pozisyonu gece saat 2 ye kadar telefonda video vs izliyorum 🥲 uyku gelmiyor sonra uyuyakalıyorum saat bası uyanıyorum tuvalet için. Sabah 6 7 gibi uyanıp yine uykum kaçıyor yine telde biseyler izliyorum 9 gibi uyuyorum saat 12 gibi uyanıyorum salona geçiyorum bu döngü devam ediyor.
Kahvaltı yaparak Türk filmi izliyorum her gün 😅
Sonra çamaşır yıkayıp dolaplara koyuyorum her gün nerdeyse makine açıyorum
Gün geçiyor öyle böyle ben de anlamıyorum

Venim
Ben de salı günü 37 oluyor, Rabbim şükür verdi ben de bunun hesabini yapmistim
Sayılı günler artık senin

Akşam 10 gibi yatakodasına geçiyorum yatış pozisyonu gece saat 2 ye kadar telefonda video vs izliyorum 🥲 uyku gelmiyor sonra uyuyakalıyorum saat bası uyanıyorum tuvalet için. Sabah 6 7 gibi uyanıp yine uykum kaçıyor yine telde biseyler izliyorum 9 gibi uyuyorum saat 12 gibi uyanıyorum salona geçiyorum bu döngü devam ediyor.
Kahvaltı yaparak Türk filmi izliyorum her gün 😅
Sonra çamaşır yıkayıp dolaplara koyuyorum her gün nerdeyse makine açıyorum
Gün geçiyor öyle böyle ben de anlamıyorum
Benimde biraz kitap okuma dışında boş boş geçiyor da extra bi şey yapan varsa fikir olsun diye sordum 🤣

Üzülme 170 ben 176 eşim doktor bizde aynısını dedi minyon olacak ufak tefek diye canı kanı yerinde olsun sağlıklı hayırlı olsun benim büyük oglan 12 yaşında hep.uzun boylu yapılı bir cocukta bebekken de iri doğdu bu benim küçük.olacak.olk duyduğumda ben de çok.uzuldum kedi yavrusu gibi mi olacak diye sonra dedim cansu ne yapıyorsun şükret canlı kanlı bir sıkıntı yok jamile kaldigimdan beri sağlık.problemleriyle uğraşıyorum rabbim affet bin şükür çok.sukur kalbi atıyor şu an bebekte bir sıkıntı yok.diyw
Sizin cinsiyet de mi erkek? Evet üzülmemek lazım. Gerileme artmadıkca ben de üzülmeyeceğim daha fazla 🙏🏼 Umarım her şey yolunda gider hepimiz icin

Sizin cinsiyet de mi erkek? Evet üzülmemek lazım. Gerileme artmadıkca ben de üzülmeyeceğim daha fazla 🙏🏼 Umarım her şey yolunda gider hepimiz icin
Evet canm erkek benim hatasıyla uyumludur 1 hafta gerileme basladii ense on bi hafta gerideydi insülin kullanıyorum ya avanak plesanta yaslanmasina neden olduki bebeğin gelisiminietkiledi diye düşündüğüm.oldu ama rabbim bilir üzülme stres yqpma

Benimde biraz kitap okuma dışında boş boş geçiyor da extra bi şey yapan varsa fikir olsun diye sordum 🤣
Aslında arada dışarı çıkıyorum ama ağrım oluyor yürürken yürüyüş hiç iyi gelmiyor iğne batmaları oluyor alt tarafta iki büklüm oluyorum bir anda :/ ev bulusmaları yapmak isterdim arkadaşlarım vs çalışıyor bu sefer de

Aslında arada dışarı çıkıyorum ama ağrım oluyor yürürken yürüyüş hiç iyi gelmiyor iğne batmaları oluyor alt tarafta iki büklüm oluyorum bir anda :/ ev bulusmaları yapmak isterdim arkadaşlarım vs çalışıyor bu sefer de
Bende kendi yaşadığım yerdeyken çalışıyordum da 32 de ayrıldım iki hafta oradaydım arkadaşlarla akşam 101 ler oyunlar kıs bahçemiz var oturduğumuz yerde orda kumpirler günler yapardık akşamları onlarda çalışıyor şimdi 2 haftadır memleketteyim doktorum da tansiyondan çok kendini de yorma diyince evde tıkıldım kaldım annem babam kardeşlerim de çalışıyor burda trafik de yoğun arabayla kendim de bi yere gidemiyorum evde ancak kitap kitap Allahtan bu grubumuz var da kafamız dağılıyor valla🤣😊

X