2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Müdür bey bana bu şekilde söyledi sonuçta işeyecek olan o sorumluluk onda ☺️işlemese bile sıkıntı değil ne yapalım kısmet
Ben de sizin gibi biliyorum ve raporumda 37. Haftaya kadar çalışabilir yazıyor 5 hafta sonrasına aktarılacak önemli olan o raporda yazan yani 15 tatilmiş vs yazmıyor raporda

Kızlar merhaba bebeğinde FL geriliği olan var mı? diğer ölçümleri normal haftasıyla uyumlu çıktı ama ben 32. haftadayım 30 haftayla uyumlu çıkıyor Fl. Lütfen bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? Daha önce normaldi hep, bazen yine 1 hafta falan gerilik oluyordu sonra yakalıyordu falan bu şekilde geldik. Ben bu son 2 haftadır yediklerime pek dikkat edemedim vitaminlerimi düzenli alamadım ondan olmuş olabilir mi? morelim cok bozuk. 32+0'ım 40 cm miniğim.

Kızlar merhaba bebeğinde FL geriliği olan var mı? diğer ölçümleri normal haftasıyla uyumlu çıktı ama ben 32. haftadayım 30 haftayla uyumlu çıkıyor Fl. Lütfen bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? Daha önce normaldi hep, bazen yine 1 hafta falan gerilik oluyordu sonra yakalıyordu falan bu şekilde geldik. Ben bu son 2 haftadır yediklerime pek dikkat edemedim vitaminlerimi düzenli alamadım ondan olmuş olabilir mi? morelim cok bozuk. 32+0'ım 40 cm miniğim.
Yapısal olarak ufak olabilir, anne baba boyu nasıl? Tarama testleriniz ayrıntılı ultrasonunuzda sıkıntı yoksa bir şey olmaz korkmayın

Günaydın kızlar gece 3 e kadar uyuyamadım sizde durumlar nasıl. Bugün kimler doktora gidecek. Ben yarın gideceğim minnoşumu görmeye 🥰
Ben de uyuyamıyorum sabahın köründe de maratonum başlıyor oğlumla😅bir de hala işe gidiyorum hedef 37.Ben de yarın gideceğim doktora çok merak ediyorum ve çok özledim 4 hafta oldu 🥹 artık sıklaşacak inşallah
Ben 2 hafta çalışıp ayrıldım yani 34 te 37 tam 15 tatilin başlamasına denk geliyordu. 15 tatilin oldu 2 hafta iznimden sayılacakmış işte. öyle olunca ben de bıraktım halim yok sürekli hasta oldum. Hatta nisanda da bayram ara tatile denk geliyor erteleme gibi bir şey yok o hafta da yanacakmış. Benim bildiğim bu şekilde
ya ben bu izin işlerini hala anlayamadım gebelik kafası bir türlü basmıyor😅 ben 37ye kadar çalışıp 38de doğum yaparsam 15 hafta izin hakkım oluyor değil mi doğum sonrası?
Kızlar çok kötüyüm çok korkuyorum sabah bir peçete kadar kahverengi leke gelmişti her tuvalete gittikçe de gelmeye devam ediyor. Doktora gittim hemen bebeğin hareketinde kalp atışında bir sıkıntı yok eşinde de bir sıkıntı yok suyu da normal dedi nstye aldı o da normal çıktı ama leken artarsa ya da yoğun kırmızıya dönerse hemen gel dedi. 33+3üz
Çok geçmiş olsun doktorunuz ne dedi nişan değil di mi bu
merhaba benim ilk gebeliğimde bazı ölçümlerde öyle çıkıyordu doktorum normal dedi pozisyona bağlı öyle oluyor sanırım.bacaklar hafif parantez gibi oluyor ondan doğru ölçülmüyor bence, bebeğimin boyu normal doğdu kısa değildi

Canım bence bu ölçümlere çok takılma bunun bir çok faktörü var mesela genetik yapı, çok uzun değilseniz bebeğiniz çok uzun olmaz veya iri olmaz bu ana etken, 2. Side bebekler büyüdüğü için ölçümlerde sapma çok oluyor. Benim kızımı doğumdan önce doktor 2900 küsür ölmüş, 2 gün sonra kızım 3200 doğdu. Bu 12 sene önceydi. Şimdi oğlumu doktor 2800 ölmüştü 10 gün sonra 3400 dedi 😱😱😱 ne doktor hanım ne yaptınız 10 günde 600 gram mı almış dedim. Daha dikkatli ölçtü biçti 3100 dedi. Kendi bile bu daha insaflı bir ölçüm oldu dedi 🤭🤭🤭 bizimde kafamız 3 hafta kadar öndeydi sonrakine biraz daha yaklaşmış haftasına mesela. Dönemsel olarak farklı yerlere büyüme oluyor olabilir.
Birde çocuklar bir dönem kilo alır sonra o kiloyu boya verir ve uzar. Biz anne babalar çok farketmeyiz ama dışarıdakiler der kilo almış daha sonrakine Aa zayıflamış boyu uzamış...
Sağlıkla vaktinde gelsinler Allahın izniyle uzarda kiloda alırlar 🤲🤲🤲

I iyikivarsin canım kahverengi kan için eski kan diyorlar ya belki önceki bişey dir şimdi yol bulup gelmiştir. Çok şükür doktorundan bir sıkıntı görmemiş, bol bıl dinlenin ve stres yapmayın. Sağlıkla vaktinde gelsin kuzular 🤲🤲🤲

Merhaba bence doktorun ölçümüyle bebeğin pozisyonuyla alakalı da olabilir,ben 2 hafta önce gittiğimde doktorun ölçümüne göre neredeyse 46 cm çıktı aynı doktora 9 gün sonrasında gittim bebişim pozisyon değiştirmişti bu defa 45 cm çıktı 9 günde büyüyeceğine küçüldü çocuğum 🤣 o yüzden bu ölçümlere çok kafa yormamak lazım kan akışında plasentanın durumunda bi aksilik yoksa kafanıza takmayın 🙏🏻

Benim de bazen bazı ölçümler geride bazı ölçümler ileride oluyordu. 3 hafta üzerine çıkmıyorsa fark sorun yok demişti doktorum. Protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edin endişe etmeyin bence🌸

Ortalama bir değer fazla bir gerilik yok evham yapma 🤗 cinsiyeti ne

Kızlar çok kötüyüm çok korkuyorum sabah bir peçete kadar kahverengi leke gelmişti her tuvalete gittikçe de gelmeye devam ediyor. Doktora gittim hemen bebeğin hareketinde kalp atışında bir sıkıntı yok eşinde de bir sıkıntı yok suyu da normal dedi nstye aldı o da normal çıktı ama leken artarsa ya da yoğun kırmızıya dönerse hemen gel dedi. 33+3üz
Rahim dışı kanama belli ki canım doktor iyice kontrol etmiş nst de sorun yok muhtemelen daha fazla gelmez kahverengi akıntı

Aynen 3 hafta gibi bi gerilik yoksa sknti olmaz diye biliyorum bende kafanıza takmayın 🙏🏻😊🤲🏻 ayrıca da bebeğe giden akım ve nst iyiyse de durum iyidir merak etmeyin 🙏🏻😊🤲🏻

Evcil hayvanı olan anneler bebişlerle yavrularınızı nasıl tanıştıracaksınız? İki tane kedimiz var 12 ve 6 yaşında. Hamilelik süreci boyunca iç dış parazitlerini 2 aylık yerine aylık periyodlarla uyguladık veteriner hekimimizin tavsiyesi üzerine. Sadece ilk etapta nasıl tanıştıracağız? gün içersinde ne sıklıkla aynı odada kalmalılar? bu süreci kedi evlatlarımda en az streste atlatmalılar. Yol haritanız var mı? Tavsiyelerinize ihtiyacım var 🙏
Bizim de bir köpeğimiz var. Biraz araştırdım, öncelikle biz hastanedeyken bebeğin kokusunun sindiği bir eşyayı birisi eve götürecek ve kokusunu önceden tanımasını sağlayacak. Böylelikle eve geldiğimizde gereğinden fazla heyecan yaşatmayacağım ona. Bunun dışında hastaneden eve döneceğimiz gün de, birisi onunla ilgilenip bütün gün olabildiğince enerjisini alacak. eve geldiğimizde bir tık daha sakin olarak karşılaşırsak daha rahat olur diye düşünüyorum. Bunun dışında ekstra olarak çocukla köpeği aynı ortama sokmamak gibi bir kısıta girmeyeceğim😊

Ben de uyuyamıyorum sabahın köründe de maratonum başlıyor oğlumla😅bir de hala işe gidiyorum hedef 37.Ben de yarın gideceğim doktora çok merak ediyorum ve çok özledim 4 hafta oldu 🥹 artık sıklaşacak inşallah

ya ben bu izin işlerini hala anlayamadım gebelik kafası bir türlü basmıyor😅 ben 37ye kadar çalışıp 38de doğum yaparsam 15 hafta izin hakkım oluyor değil mi doğum sonrası?

Çok geçmiş olsun doktorunuz ne dedi nişan değil di mi bu

merhaba benim ilk gebeliğimde bazı ölçümlerde öyle çıkıyordu doktorum normal dedi pozisyona bağlı öyle oluyor sanırım.bacaklar hafif parantez gibi oluyor ondan doğru ölçülmüyor bence, bebeğimin boyu normal doğdu kısa değildi
Nisan demedi kasılmalarını bebeğe de baktı normal her şey belki öksürükten kılcal damarlarınla alakalı olabilir dedi canım

X