2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ben kendi işimizi yaptığım için izne ayrılamadım, mecbur işe gidip geliyorum ama o kadar çok ve hızlı yoruluyorum ki anlatamam. Çoğunlukla erken çıkıyorum ama 6ya kadar kalmam gereken günlerde eve gelir gelmez uyuyakalıyorum. Bu 32.hafta itibariyle izin alma işinin kesinlikle varmış bir alametifarikası. Hamilelikte bahsedilen "ağırlaşmak" bu haftalardaki yorgunlukmuş meğerse...
Kesinlikle ben 32 ye kadar nasıl çalışmışım diyorum şu anda mümkün değil çalışamam diye düşünüyorum Allah yardımcınız olsun 🙏🏻🤲🏻

Dhhdjsjs bi tane kadın böyle bi video çekmiş dayanamadım yürüteç aldım diye, linç yedi 🤣 sürekli olmamak kaydıyla ben de alabilirim koyabilirim içine diye düşünüyorum. Tam kundak yapılmamalı ya da bebek yüzüstü yatırılmamalı, hep sağa sola destekli yatmalı gibi ciddi sağlığı etkileyen şeyler dışında ben de esnek olunması taraftarıyım. Yürüteç normal yürümeye başlayınca bi miktar parmak ucu basmaya neden oluyor ama geçiyor o bence bir iki aya.
Yüzüstü ebevyn kontrolünde yatırılmalı çünkü boyun kas gelişimini destekliyormuş

Ben kendi işimizi yaptığım için izne ayrılamadım, mecbur işe gidip geliyorum ama o kadar çok ve hızlı yoruluyorum ki anlatamam. Çoğunlukla erken çıkıyorum ama 6ya kadar kalmam gereken günlerde eve gelir gelmez uyuyakalıyorum. Bu 32.hafta itibariyle izin alma işinin kesinlikle varmış bir alametifarikası. Hamilelikte bahsedilen "ağırlaşmak" bu haftalardaki yorgunlukmuş meğerse...
Bende seninle aynı durumdayım canım kendi işimizdeyim ve ocağın son haftasına kadar çalışmayı düşünüyorum açıkçası .Hamileliğimden beri çok şartladım kendimi çalışmaya o yüzden psikolojik olarak ağır gelmiyor ama dediğin gibi Eve gelince pil nanay .Çok şükür eşim destekçi evde hiç iş yaptırmıyor , yemekleri de ya annem ya kv getiriyor ama dediğin gibi bu haftaların yorgunluğu çok başkaymış .Allah senin de yardımcın olsun .Tek tesellim çalışmanın ,Hareket halinde olmanın normal doğumu kolaylaştırdığı düşüncesi ☺️😀

Ben maalesef cok üzüldüm, dr cocugun minyon olabileceği üzerinde durdu anne 162 baba 178 türkiye ortalamasında olacak vs. dedi. Ben de eve kefir, yoğurt, süt takviyesi yaptım. Bir de ek olarak kalsiyum vitamini alacağım eczaneden.. fark biraz bile kapansa razıyım şuan
Ay saçmalamasın ne alaka .Babam 166 annem 170 boyunda ablam 185 boyunda dayılarıma çekmiş onlar uzun deriz hep .Çok mantıksız yani bunu bu şekilde belirlemesi

Yok tummytimedan bahsetmiyorum gece uykusunu kast etmiştim😌 Allah korusun gece uykusunda ani bebek ölümü nedenlerinden biri yüzüstü yatırmak
Bende tummytimedan bahsetmedim aslında ama kardeşimden detaylı bilgi alınca yazarım şu an emin olamadım uyku anında da yüzüstü bi süre yatması gerekir dedi diye anladım gözetimle 😊

Kızlar merhaba bir sorum olacaktı bugun doktora gittim kendi doktorumdan farklı bir doktor rahim agzımı 30 mm ölçtü 10 gün önce 43 mm ölçülmüştü acaba kısaldı mı dedim hayır rahim agzı kapalı iyi dedi sonra kafama takıldı kendi doktoruma gittim durumu anlattım o da 5 cm 50 mm ölçtü doktorlar arasında böyle fark oluyormu
Karından ve vajinal ölçümler arasında kesin fark oluyor ama doktor arasında da şöyle fark olabilir. Mesela rahim ağzı U şeklindedir. Biri direkt kısa yoldan ölçüyodur. Diğeri iki aşamalı ölçüp uzun söylüyordur

Kesinlikle ben 32 ye kadar nasıl çalışmışım diyorum şu anda mümkün değil çalışamam diye düşünüyorum Allah yardımcınız olsun 🙏🏻🤲🏻
Sizin raporda kaçıncı haftada aldığınız yazıyor mu bende sadece tarih ve doğum öncesi analık izni yazıyor. 32. Hafta bilgisi yok raporda. Yani düşününce fark etmiyor 8-8 iki rapor olacak ama bazı raporlarda yazıyor

Sizin raporda kaçıncı haftada aldığınız yazıyor mu bende sadece tarih ve doğum öncesi analık izni yazıyor. 32. Hafta bilgisi yok raporda. Yani düşününce fark etmiyor 8-8 iki rapor olacak ama bazı raporlarda yazıyor
bende raporun baslangıc tarihi yazıyor bitiş yazmıyor

Karından ve vajinal ölçümler arasında kesin fark oluyor ama doktor arasında da şöyle fark olabilir. Mesela rahim ağzı U şeklindedir. Biri direkt kısa yoldan ölçüyodur. Diğeri iki aşamalı ölçüp uzun söylüyordur
Öğrendim ilk ölçen doktora yazdım. Bu neden olur diye ben içten içe ölçtüm diğer doktor uçtan uca ölçmüştür kafanı karıstırma gayet iyi dedi

e nabızdan görebilirsiniz raporunuzu e nabızda raporlarım bölümünde

Kızlar doğum için plates topunda belli başlı hareketler var ya ona kaçıncı haftada başlıyoruz bilgisi olan var mı🙈

X