2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
I iyikivarsin canım kahverengi kan için eski kan diyorlar ya belki önceki bişey dir şimdi yol bulup gelmiştir. Çok şükür doktorundan bir sıkıntı görmemiş, bol bıl dinlenin ve stres yapmayın. Sağlıkla vaktinde gelsin kuzular 🤲🤲🤲
Amin canım amin az az da olsa halen devam ediyor ama işte annelik duygusu başkaymış kendi canını bırakıp bir şey oldu mu diye korkuyor insan

İnşallah canım az az devam ediyor ama açık kahverengi su gibi.
Haftan iyi bu arada 🙏🏻 riskli zamanları çoktan geçmişsin canım o konuda da doğsa falan diye evham yapma stres daha kötü yapar hiç gerek yok her halükarda bebiş iyi doğsa bile çabucak adapte olur

Kızlar merhaba bebeğinde FL geriliği olan var mı? diğer ölçümleri normal haftasıyla uyumlu çıktı ama ben 32. haftadayım 30 haftayla uyumlu çıkıyor Fl. Lütfen bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? Daha önce normaldi hep, bazen yine 1 hafta falan gerilik oluyordu sonra yakalıyordu falan bu şekilde geldik. Ben bu son 2 haftadır yediklerime pek dikkat edemedim vitaminlerimi düzenli alamadım ondan olmuş olabilir mi? morelim cok bozuk. 32+0'ım 40 cm miniğim.
Aynı şekilde 32de 30 ölçüldüğü için 3 yerden daha görüş aldım. Mm farkı olabilir dediler diğerleri normal ölçtü. Büyük sorunlar önceki haftalarda görülürmüş dediler. Kaygınızı çok iyi anlıyorum uani inşallah sorun yoktur diyip kendimi sakinleştirdim ben de🥹

Haftan iyi bu arada 🙏🏻 riskli zamanları çoktan geçmişsin canım o konuda da doğsa falan diye evham yapma stres daha kötü yapar hiç gerek yok her halükarda bebiş iyi doğsa bile çabucak adapte olur
Sağol canım Allah razı olsun güzel düşüncelerin için doğru söylüyorsun aslında riskli kısmı geçtik çok şükür

Kızlar çok kötüyüm çok korkuyorum sabah bir peçete kadar kahverengi leke gelmişti her tuvalete gittikçe de gelmeye devam ediyor. Doktora gittim hemen bebeğin hareketinde kalp atışında bir sıkıntı yok eşinde de bir sıkıntı yok suyu da normal dedi nstye aldı o da normal çıktı ama leken artarsa ya da yoğun kırmızıya dönerse hemen gel dedi. 33+3üz
Canım ben de 33 3 üm. Benim yoğun kanamam oldu 30.haftada rahim ağzı açılmıştı az kalsın doğum yapacaktım. hastanede yattım ciğer geliştirici yaptılar sonra Nidilat progestan proluton iğne ile evde hayatıma devam ettim 3 hafta geçti üzerinden çok şükür hals erken doğum riskim var ama atlattık sayılır o günleri korkma doktorun inşallah yatırır seni

Kızlar çok kötüyüm çok korkuyorum sabah bir peçete kadar kahverengi leke gelmişti her tuvalete gittikçe de gelmeye devam ediyor. Doktora gittim hemen bebeğin hareketinde kalp atışında bir sıkıntı yok eşinde de bir sıkıntı yok suyu da normal dedi nstye aldı o da normal çıktı ama leken artarsa ya da yoğun kırmızıya dönerse hemen gel dedi. 33+3üz

Hiç böyle olan var mı aranızda çok tedirginim
merhaba benimde geçen hafta aynı şekilde hafif bir kanamam oldu 33+3 de idi. birazda su da azalma vardı. 1 gece hastanede kaldım takip yapıldı şimdi iyiyim şükür hatta çalışıyorum.

Aynı şekilde 32de 30 ölçüldüğü için 3 yerden daha görüş aldım. Mm farkı olabilir dediler diğerleri normal ölçtü. Büyük sorunlar önceki haftalarda görülürmüş dediler. Kaygınızı çok iyi anlıyorum uani inşallah sorun yoktur diyip kendimi sakinleştirdim ben de🥹
Ben maalesef cok üzüldüm, dr cocugun minyon olabileceği üzerinde durdu anne 162 baba 178 türkiye ortalamasında olacak vs. dedi. Ben de eve kefir, yoğurt, süt takviyesi yaptım. Bir de ek olarak kalsiyum vitamini alacağım eczaneden.. fark biraz bile kapansa razıyım şuan

Yapısal olarak ufak olabilir, anne baba boyu nasıl? Tarama testleriniz ayrıntılı ultrasonunuzda sıkıntı yoksa bir şey olmaz korkmayın
2'li testimiz ve detaylımız temiz çıkmıştı... ben 162'yim babası 178 öyle cok uzun değiliz ama bebeğim erkek oldugu icin kısa kalırsa endişesi oluşmadı değil..

2'li testimiz ve detaylımız temiz çıkmıştı... ben 162'yim babası 178 öyle cok uzun değiliz ama bebeğim erkek oldugu icin kısa kalırsa endişesi oluşmadı değil..
Kısa kalmaz küçük yaşta verirsin spora benim erkek kardeşim 50 cm doğdu anne baba uzun değil 5 yaşından itibaren spora gidiyor şimdi 15 yaşında upuzun bir boy attı herkes şok

Canım bence bu ölçümlere çok takılma bunun bir çok faktörü var mesela genetik yapı, çok uzun değilseniz bebeğiniz çok uzun olmaz veya iri olmaz bu ana etken, 2. Side bebekler büyüdüğü için ölçümlerde sapma çok oluyor. Benim kızımı doğumdan önce doktor 2900 küsür ölmüş, 2 gün sonra kızım 3200 doğdu. Bu 12 sene önceydi. Şimdi oğlumu doktor 2800 ölmüştü 10 gün sonra 3400 dedi 😱😱😱 ne doktor hanım ne yaptınız 10 günde 600 gram mı almış dedim. Daha dikkatli ölçtü biçti 3100 dedi. Kendi bile bu daha insaflı bir ölçüm oldu dedi 🤭🤭🤭 bizimde kafamız 3 hafta kadar öndeydi sonrakine biraz daha yaklaşmış haftasına mesela. Dönemsel olarak farklı yerlere büyüme oluyor olabilir.
Birde çocuklar bir dönem kilo alır sonra o kiloyu boya verir ve uzar. Biz anne babalar çok farketmeyiz ama dışarıdakiler der kilo almış daha sonrakine Aa zayıflamış boyu uzamış...
Sağlıkla vaktinde gelsinler Allahın izniyle uzarda kiloda alırlar 🤲🤲🤲
Ya içimi çok rahatlattınız teşekkür ederimm🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Sizin nickinizi hatırladım aynı dönemlerde hamile kalmaya calısıyorduk, siz benden 1 ay öndesiniz sanırım sağlıkla gelsin minişlerimiz :) oldu mu olmadı mı derdinden sonra şimdi de bunlarla uğraşıyoruz işte bitmeyecek sanırım😂

Merhaba bence doktorun ölçümüyle bebeğin pozisyonuyla alakalı da olabilir,ben 2 hafta önce gittiğimde doktorun ölçümüne göre neredeyse 46 cm çıktı aynı doktora 9 gün sonrasında gittim bebişim pozisyon değiştirmişti bu defa 45 cm çıktı 9 günde büyüyeceğine küçüldü çocuğum 🤣 o yüzden bu ölçümlere çok kafa yormamak lazım kan akışında plasentanın durumunda bi aksilik yoksa kafanıza takmayın 🙏🏻
Umarım öyledir cok sağolun🙏🏼

Canım ben de 33 3 üm. Benim yoğun kanamam oldu 30.haftada rahim ağzı açılmıştı az kalsın doğum yapacaktım. hastanede yattım ciğer geliştirici yaptılar sonra Nidilat progestan proluton iğne ile evde hayatıma devam ettim 3 hafta geçti üzerinden çok şükür hals erken doğum riskim var ama atlattık sayılır o günleri korkma doktorun inşallah yatırır seni
Sağol canım benim ki kanama değil ama çok açık kahverengi ama yinede olmaması gereken bir durum tabiki hastanede mi yatirsa daha iyi olurdum acaba bilmiyorum şimdi evde ayaklarımı yükseğe kaldırdım uzanıyorum bugün izin aldım işten

Bişey olmaz ya sağlıklı olsun uzar. Canı sağolsun. Bizim boylar 160a 190 bizim oğlanın boy işi tam piyango olacak bakalımasjfjkdksk

X