2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bende erken doğum riski olduğunu öğrendiğimden beri stresli ve endişeliyim. Bel ağrım ve kasılmalarım devam ediyor ama şiddeti azaldı gibi hissediyorum cuma kontrolüm var bakalım hakkımızda hayırlısı 🙏🏼
İnsallah vaktinde sağlıkla sıhhatle kuveze girmeden evlatlarımızı kucaklarımıza alırız 🤲🏻🙏🏻😊

merhaba bayadır girmiyordum ben de. Çok fazla stres sıkıntı yaşadım yazmayalı. Diyabet çıktı onu diyetle kontrol altına aldım tek arter var dediler o etkilememiş gelişimini kilosu iyi ama bir perinatolog bebeğin boyunun olması gerekenden kısa olduğunu söyledi. Takip edelim dedi. Aynı gün başka güvendiğim perinatoloğa gittim o da ölçüm hatası olduğunu söyledi tekrar tekrar ölçtü ve normal dedi. Bir hafta önce de başka muayenem vardı o da boyuna normal demişti. Ama tabi kötü söylemen aklımda kaldı. Kafam çok karışık. Strese girmemek çok zor.

merhaba bayadır girmiyordum ben de. Çok fazla stres sıkıntı yaşadım yazmayalı. Diyabet çıktı onu diyetle kontrol altına aldım tek arter var dediler o etkilememiş gelişimini kilosu iyi ama bir perinatolog bebeğin boyunun olması gerekenden kısa olduğunu söyledi. Takip edelim dedi. Aynı gün başka güvendiğim perinatoloğa gittim o da ölçüm hatası olduğunu söyledi tekrar tekrar ölçtü ve normal dedi. Bir hafta önce de başka muayenem vardı o da boyuna normal demişti. Ama tabi kötü söylemen aklımda kaldı. Kafam çok karışık. Strese girmemek çok zor.
Insulin.kullqnmadqn mi kontrol.altina alındı benim alamadık tam 1 ay oldu hatta diyet yaptığımda daha stres oluyorum daha yukseliyor

Insulin.kullqnmadqn mi kontrol.altina alındı benim alamadık tam 1 ay oldu hatta diyet yaptığımda daha stres oluyorum daha yukseliyor
Hayır kullanmadım. Çok çok katı bir diyet yapıyorum baya zorlanıyorum tabi ama işe yaradı. Bir diyabet diyetisyeni hazırlıyor listelerimi.

Geçmiş olsun canım inşallah küveze ihtiyaç olmayacak şekilde vakitlice doğar. 🙏 Acaba küvez bulunmama sebebi son zamanlarda çoğalan erken doğumlar mı diye düşünmeye başladım. Küçük şehirleri geçtim büyük şehirlerde bile zor bulunması normal değil. Yetersizlik mi yoksa haddinden fazla mı erken doğum oluyor? Nedense bu sitede ve çevrede de görüp duyduklarıma göre çoğu kadın vaktinden çok önce doğuma giriyor. Bunun sebebi son zamanlardaki salgın hastalıklar ve yapılan aşılar mı anlayamadım. 🥺 İnşallah Rabbim kimseyi evlat acısıyla sınamasın😔 Başın sağolsun bu arada canım yiğenin doğar doğmaz alınamadı mı küveze? 2 buçuk aylığa kadar küvezde mi kaldı😟
Yok değil canım küvöz sıkıntısı hep vardı 10-15 yıl önce de çok zor bulunuyordu…Bence doğum sayısına göre sayı çok az yetişemiyorlar😞keşke yeterli olsa da böyle kötü şeyler yaşanmasa arkadaşın yeğenine olan gibi😞
Bende erken doğum riski olduğunu öğrendiğimden beri stresli ve endişeliyim. Bel ağrım ve kasılmalarım devam ediyor ama şiddeti azaldı gibi hissediyorum cuma kontrolüm var bakalım hakkımızda hayırlısı 🙏🏼
Bu hafta hamile çekimi yaptıracağım bu bel ağrısı kasığıma yediğim tekmeler ve kasılmalarla nasıl olacak fikrim yok 😂 normalde daha erken olacaktı ama ben geç kaldım

Bu hafta hamile çekimi yaptıracağım bu bel ağrısı kasığıma yediğim tekmeler ve kasılmalarla nasıl olacak fikrim yok 😂 normalde daha erken olacaktı ama ben geç kaldım
İyi çekimlerin olsun inşallah 😁 Bu bel ağrısı ve kasılmalardan hiçbir şey yapılmıyor malesef, bende bütün gün istirahat halindeyim.

Canim birsey sorucam bi kac gundur karnimin sertligiyle beraber bel bölgeme kuyruk sokumuma agri giriyor cıkıyor birde regl agrisi gibi skıstırıyor böyle bisimi kasılma sanci dedigimiz acaba sendede boylemi olluyor

Canim birsey sorucam bi kac gundur karnimin sertligiyle beraber bel bölgeme kuyruk sokumuma agri giriyor cıkıyor birde regl agrisi gibi skıstırıyor böyle bisimi kasılma sanci dedigimiz acaba sendede boylemi olluyor
Sancının nasıl olduğunu bende bilmiyorum belden kasığa vuruyor diyorlar, benim sancı nst’de çıkıyor ben hissetmiyorum. Benim sadece belimde bir ağrı var kuyruk sokumu tarafında yok. Kasılmayı sık sık yaşıyorum karnımın tamamı kas katı kesiliyor taş gibi oluyor.

Sancının nasıl olduğunu bende bilmiyorum belden kasığa vuruyor diyorlar, benim sancı nst’de çıkıyor ben hissetmiyorum. Benim sadece belimde bir ağrı var kuyruk sokumu tarafında yok. Kasılmayı sık sık yaşıyorum karnımın tamamı kas katı kesiliyor taş gibi oluyor.
Karnimm düstü karnim tas gibi belimede agri sokuluyor sonra bi yogunlasmayla beraber kssiklarda regl agrisi cekiyorum bilemedim 🤷‍♀️37ye kadar dayansınlar insallah acabalar insani delirtiyor🤢

Aslinda tam da mahrumiyet bölgesi gibi değil. Sadece aksilikler ard arda geldi malesef. Bizim şehirde solunum desteği verebilecek kuvez yok. Ve bu ara çok fazla bebek çocuk solunum yolundan hastalandım içinde civar şehirdeki kuvezler dolmus. Boş hastahane bulana kadar bebek ağırlaştı. Sonra gitti ama geç müdahale edildi..
Bizde kendi çocuğumuz için aslinda başka şehre gitsek gibi düşünceye giriyoruz fakat şuan yolculuk yapmak benim durumumdan dolayı tehlikeli. Dediğim gibi Mevlam zamanında sağlıkla kavuştursun inşallah. Elden pek bi sey gelmiyor
Çok üzüldüm ben yeğenine ya çok duydum bu ara maalesef içim parçalanıyor böyle şeyleri duyunca 😔 Allah sabrınızı versin inşallah 🙏🏻 Allah en hayırlı sağlıklı şekilde doğum nasip etsin sana da canım o zamana kadar da içine ferahlık versin inşallah

Karnimm düstü karnim tas gibi belimede agri sokuluyor sonra bi yogunlasmayla beraber kssiklarda regl agrisi cekiyorum bilemedim 🤷‍♀️37ye kadar dayansınlar insallah acabalar insani delirtiyor🤢
Tarif ettiğin şey sancı olabilir hekiminle iletişime mi geçsen acaba

melinda- melinda- ben de hamile çekimi istiyorum biraz geç kaldım ama ağrılarla sızılarla yorgunlukla nasıl olcak bakalım 😇 siz elbisenizi kendiniz mi aldınız yoksa fotoğrafçıdan mı

Bizimkide kisa😂 topaç oğlum.
Sağlıklı olsunda gerisi hiç önemli değil ya..
Kilo alınır, boy içinde baskete göndeririz nasip neyse o artık 😬
Sağlıklı doğsunlar da çaresi var aslında her şeyin 🤭 haklısınız 🧿 insallah bol sütümüz olur 🙏

35 iyi bir hafta dogsalar küveze girerlermiki 🙄Erken dogum riskinde belirtilerin nelerdi evde bitane daha bebis olunca takip edemiyorum pek konusulanlari.
Çok büyük ihtimalle girmeyebilirler ama bu küvez işi biraz karışık mesela 39.haftada doğan bebekte küveze girebiliyor. Bebeğin doğduğu esnada kliniği önemli açıkcası. Belirti olarak kasılma ve bel ağrımın şiddeti arttı. Benim ağrı eşiğim yüksek herhangi bir sancı hissetmedim ama nst’de doğum sancıları çıktı doktor bu hafta iyice istirahat etmemi söyledi bakalım herşeyin hayırlısı 🙏🏼

X