2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar iyi akşamlar
Ben bugün doktora gittim bebeğim büyüyor sknti yok ama benim tansiyonum çıktı diyince damar direncimde olunca sanırım direncim yüksek diye beni 37 de sezaryana alırım dedi
24 saatlik idrar toplayacağım bi de yakın tansiyon takibi 16/10 olursa haberim olsun dedi yüksek ihtimal demedi ama yatıracak bence
Tansiyonlarınıza dikkat edin ve doktorunuza söyleyin benim oğlusum 3 hafta sonra geliyor 🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻
Bebeğinizi sağlıklı sıhhatli bir şekilde hayırlısıyla alın kucağınıza 🤲

Kızlar böyle sag tarafınızdan şiddetli.agri.oluyormu doktor bebek dönerken pozisyon alirken şiddetli ağrı olur demişti şu an anlatamam bel.agrisini ve karnımın sag tarafını batıyor.siddetli degisik bir ağrı bir.kere daha olmuştu hastanelik.olmusyjm ayyyyyy çok.fena
Benim dün sabah çok fazla ağrım oldu baya da sürdü. Normalde tekmelerini sağda hissederdim solda hissettim ağrı geçtikten sonra. Bebişim yer değişikliği yapmış diye düşündüm 😂 gezinip dursun küçücük yerde. Normal zamanda da karnımın sağ tarafında oluyor hep, hareket ettikçe ağrım oluyor sağda.

Kızlar iyi akşamlar
Ben bugün doktora gittim bebeğim büyüyor sknti yok ama benim tansiyonum çıktı diyince damar direncimde olunca sanırım direncim yüksek diye beni 37 de sezaryana alırım dedi
24 saatlik idrar toplayacağım bi de yakın tansiyon takibi 16/10 olursa haberim olsun dedi yüksek ihtimal demedi ama yatıracak bence
Tansiyonlarınıza dikkat edin ve doktorunuza söyleyin benim oğlusum 3 hafta sonra geliyor 🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻🙏🏻🤲🏻
Ayyy çok geçmiş olsun. Kritik zamanları geçtik çok şükür. 37ye kadar da acil bir durum olmaz inşallah. Stres heyecan yapmayın. Güzel şeyler düşünün 🌸 yürüyüşü ihmal etmeyin :) idrar sonucu çıkınca ya da bir gelişme olursa haber verirsiniz muhakkak

Bende alicamda kararsiz kaldim sütüm az geliyo 😥ancak gunluk 30ml cikiyo. Bı foto çekip atabilirmisin
canım takviye ve sağım ilk doğumda ben de denedim bizim desonradan yoğun bakım dönemi olmuştu sütüm hep 30lrdaydı sonra da artıramadım herkes onu ye bunu ye diyordu ama şuanki tecrübeme göre en önemli şey uyku ve sakinlik ruh halini bilmiyorum ama ne kadar dinlenip kendinde olursan o şekilde yoluna giriyor bolca dinlenmeye çalış bebiş daha küçük rahatlıkla artırabilirsin bestlak ve gegifood takviyeleri deneyebilirsin

Kızlar iyi akşamlar
İyi akşamlar doktorcum çok geçmiş olsun 🙏🏼 Oğluş aceleci demekki, 3 hafta sonra bezelyeleri koklayacaksın demek bizimde son 30 gün 😍 Kritik haftaları geçtik zaten için rahat olsun. Şuan kaç kilo peki?

Kızlar benim de ağrılarım oluyordu, alt tarafımda yürürken vs, ağrı olduğunda yürüyemeyecek duruma geliyordum. Bugün doktora gittim el ile alttan muayene etti ve cervic kapalı ve bebek başı yerleşmiş duruyor dedi. Ağrılar olabilir endişe etmeye gerek yok senin durumunda dedi. Artık yavaş yavaş tünelin sonundaki ışık görünmeye başladı sanki 33+4 den selamlar 😀

Kızlar benim de ağrılarım oluyordu, alt tarafımda yürürken vs, ağrı olduğunda yürüyemeyecek duruma geliyordum. Bugün doktora gittim el ile alttan muayene etti ve cervic kapalı ve bebek başı yerleşmiş duruyor dedi. Ağrılar olabilir endişe etmeye gerek yok senin durumunda dedi. Artık yavaş yavaş tünelin sonundaki ışık görünmeye başladı sanki 33+4 den selamlar 😀
Benim de yürürken vs ağrılarım oluyor cumartesi kontrol bakalım ne diyecek

Bacaklarınızda ödem var mi
benim çok ödemim var ayakkabılarım olmuyor hiç korkmalı mıyım omron tansiyon aleti var açkken 10/6 tokken 11/7 ya da 12 civarı çıkıyor hastane ölçümlerimde de şimdiye kadar sorun çıkmadı ama şekerden mi oluyor anlamıyorum

Benim de ayakta durduğumda ya da yürüdüğümde altta baskı ve ağrı olmaya başladı, elle muayene olmadım ama ultrasona göre serviks kapalı uzunluğu iyi erken doğum riski görünmüyor dedi.Bir de bol bol kasılma oluyor ama nst’de sancı çıkmıyor 🤷🏻‍♀️

Kızlar basuru nasıl anlıyorsunuz? Netten birkaç görsel baktım benim görünürde hiçbir şey yok ama tuvalet için eğilince inanılmaz ağrım var arka taraftan geliyor bu basur mu acaba ya rahim ağzı uzunluğum da yüksekmiş bebek de sıkıştırmıyor gibi

Size bir şey danışacağım mart annelerinden geliyorum. Benim bacaklarım aşırı şiş elimle 5 parmak basıyorum 4-5 saniye sarı elimin izi bacağımda kalıyor sonra sönüyor. 2 gündür de tek sağ ayak şişmem var ayaklarım eskiden şişince kızarırdı şimdi morarıyor benek benek sarı oluyor morarınca. Tansiyonum rutin 10/7 veya 11/6 çıkardı 1 haftadır 12/8 veya 12/7 görüyorum. Bir de 1 haftadır gözlerimin önünden siyah noktalar uçuyor günde 3-4 kez oluyor bir günde ve her gün oluyor artık. En son normal rutin idrar testi verdim tam idrar tahlili enfeksiyonum var mı diye baktıracaktım orada protein çıkmadı. Siz de böyle belirtiler bahsettiğim gibi oluyor muydu? Herkes ödeme normal diyor, bir de ikiz gebeyim kan sulandırıcı kullanmıyorum yarın 29. Hafta olacağım doktor kontrolüm de var doktoruma da soracağım. Öncesinde aynı belirtiler sizde var mıydı sormak istedim? 🙏🏻
Açıkcası benim hiç bi şikayetim yoktu hala yok sadece başım agriyordu o da benim sinuzitim var ama bahsettiğiniz soruları doktorlarım hep soruyorlar bana bence hekiminize başvurmanızı öneririm çünkü hassas ve önemli bir konu ama tansiyonlarınız normal sınırlarda 🙏🏻

Kızlar basuru nasıl anlıyorsunuz? Netten birkaç görsel baktım benim görünürde hiçbir şey yok ama tuvalet için eğilince inanılmaz ağrım var arka taraftan geliyor bu basur mu acaba ya rahim ağzı uzunluğum da yüksekmiş bebek de sıkıştırmıyor gibi
Ben de makat çatlağı var ağrı acı yapıyor bazen kanıyor
Basur da sanırım bir çıkıntı oluyor diye biliyorum

Açıkcası benim hiç bi şikayetim yoktu hala yok sadece başım agriyordu o da benim sinuzitim var ama bahsettiğiniz soruları doktorlarım hep soruyorlar bana bence hekiminize başvurmanızı öneririm çünkü hassas ve önemli bir konu ama tansiyonlarınız normal sınırlarda 🙏🏻
Evet en iyisi yarın gitmişken soracağım size de geçmiş olsun 🙏🏻🌸

Acayip kasılıyorum bugün ya ağrım sızım yok ama korkutuyor
Ya 3 gündür benim de çok arttı ve kasık bel ağrım da var. Sıklaşmadığı için gitmedim ama yarın kontrolüm var açıklık vs var mı diye bakılmasını rica edeceğim. Galiba bundan sonra sıklaşacak bizim kasılmalar. Geçen bebişle konuşuyorum; yok kasılma yok pelvik ağrı beni normal doğuma hazırlıyorsun farkındayım ama annen sezaryen istiyo çocuğum diye 😁

Ya 3 gündür benim de çok arttı ve kasık bel ağrım da var. Sıklaşmadığı için gitmedim ama yarın kontrolüm var açıklık vs var mı diye bakılmasını rica edeceğim. Galiba bundan sonra sıklaşacak bizim kasılmalar. Geçen bebişle konuşuyorum; yok kasılma yok pelvik ağrı beni normal doğuma hazırlıyorsun farkındayım ama annen sezaryen istiyo çocuğum diye 😁
Kesin baktır aklında kalmasın ben son randevuda kordon kan akışına, plesantaya aklımda ne varsa baktırdım. En son bunlara detaylıda bakılmıştı çünkü. Elle bakmadı ama alttan ultrasonla hem servikse hem açıklığa baktı elle biraz rahatsız edici oluyo. Ocak annelerinde biri doğum yapmış. O kadar güzel ve kolay anlatmış ki resmen özendim keşke hepimiz öyle olsak ya da doğumu herkes öyle yaşasa da bu kadar korkmasak

Kızlar karnı asagıya inmeye başlayan var mı yani bebek asagıya inmeye başlayan var mı benimki çok yukarda hala

X