2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Sabah uyandığımda geçmişti. Evet kendimi yorduğum için olmuş. Yemekli misafir almıştım. Ayyy demek ki dikkat etmek gerekiyor artık
Evet o yorgunluk mahvediyor bebek yatılı misafir ayirladim 10 gün biliyorsunuz kendine olsa yemek hazırlamak başka ev dışı varken hazırlamak.farklı

İdrar almıyor ama tüm kan değerlerine bakıyor

Evet alınıyor.

Bizim sağlık ocağında idrar almıyorlar ama tsh’da dahil bir çok kan tahlili yapılıyor.

BEn her ay tsh için kan veriyorum. Ancak idrar alınmıyor.
Güya tsh bakacakti tahliller arasinda sonuç yok. İdrarıda biz almıyoruz demişti onu da merak ettim heryer de böyle mi diye demekki değişiklik gösteriyor :/

Çünkü sonuçlar doğru çıkmıyor. Beklediği için mi bilemiyorum. Ben bir önceki hamileliğimde yaşadım. Bana böbrek taşı düşürmüşsün veya kum dökmüşsün dediler... Ürolojiye gönderdiler bir sürü tetkikten geçtim bişey çıkmadı. Sonraki açıklamaları bazen dogru sonuç vermeyebiliyor. Bunlar istanbulda olmuştu. Bu gebeliğimde konyadayım burada sağlık ocağındaki doktora dedim, kan alırken idrarda baksak. Çok güvenli olmuyor. Sıkıntın yoksa almayalım veya olaki sıkıntın var, doktorun istedi hasteneye yaptır dedi.

Sabah uyandığımda geçmişti. Evet kendimi yorduğum için olmuş. Yemekli misafir almıştım. Ayyy demek ki dikkat etmek gerekiyor artık
Valla gelen misafir beni ağırlıyor evimde öyle söyleyim ağırlayacak durumda değilim gelmişken yemek falanda yapıyorlar sağolsunlar. Ha ayakta dolanmaktan dahi yoruluyorum o başka birşey.

Amin inşallah canım benim gerçekten çok kötü bir hastalık

Neyse artık özelde hem idrar hem tsh veririm:/

Ay çok tuhaf ya bizde idrara bakmıyorlarmış saçmalık o zaman
Canım idrar örneğini verdikten sonra max. 30-45 dakika içinde laboratuvarda incelenmesi gerekiyor sağlık ocağında bu mümkün değil belli saatlerde laboratuvara gönderiyorlar. İdrar beklediği için sonuç güvenli olmuyor bu yüzden çoğu sağlık ocağı idrar tahlili yapmıyor. Aslında saçma değil güvenli bir uygulama.

Son düzenleme:
Kızlar bende bugün hastane çantamı hazırladım sadece benimkiler kaldı çünkü pijamaları falan şu an giyiyorum diğer pijamalarımın bedeni olmadığı için
Kaçıncı hafta bende daha hicbirsy hatırlamadım sadece bi yıkadım ama almam gerekenler var inşallah çumarteis bakacağım 30.haftamdyim ben sanki ilk kızımda daha erken hazrlamistm bunda vakit yok iş ev cocuk ödev derkn gece oluyor

Ben de hazırlamadım daha 32 yi doldurcam. Ama artık önümüzdeki hafta başlarım. Eksikler hiç bitmiyor her gün aklıma bir şey geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…