2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar 30+1 olduk kilo 1540 boyu 40 cm olmuş uzunlugum da 29 fakat karnimda sertlik oluşuyor diye doktor nts istedi ve sancı çıktı baya yüksek erken doğum riski var dedi açılma vs yok yatış verdi ciğer geliştirici iğne yaptı fitil serum tedavisi verdiler nts ye giriyorum sancı hep 45 50 üstü çıkıyor böyle olan var mı aranızda bebeğime bisi olur diye endişeleniyorum
Ne kadarda bir oluşuyor sertlik. Ağrım yok diye endişelenmiyodum ama korktum şimdi

Ben hiç mama emzik biberon vs almadım. Negatif enerji yüklemek istemedim. Sütüm gelcek hiçbir şeye gerek olmayacak diyorum hep. Olur da hemen süt gelmezse hastanelerde mama oluyor zaten. Onu da emzirme destek sistemi ile göğsümde veririm.
Bende tam tersi her şeyim hazır olsun ihtiyaç olmasın insallah🤣

Ne kadarda bir oluşuyor sertlik. Ağrım yok diye endişelenmiyodum ama korktum şimdi
Bizde eşimle İnternet'e bakiyoduk normal yazıyordu pek umursamiyoduk kontrole geldik normal geceleri daha çok oluyodu gün içinde çok rahatsız edecek kadar değil bebek Bi yere toplanıp kaliyodu karnım taş gibi olup sanki çekiyorlar gibi acayip geriliyordu 100 çıktı sancı o derece varmış

Bizde eşimle İnternet'e bakiyoduk normal yazıyordu pek umursamiyoduk kontrole geldik normal geceleri daha çok oluyodu gün içinde çok rahatsız edecek kadar değil bebek Bi yere toplanıp kaliyodu karnım taş gibi olup sanki çekiyorlar gibi acayip geriliyordu 100 çıktı sancı o derece varmış
Ki muayenede ben bisi demeden doktor o an hissetti bu kasılma dan sancidan oluyor dedi

Aynen ben de normal diye düşünüyodum bu akşam acayip kasılmam var çünkü.

Merhaba kızlar 30+1 olduk kilo 1540 boyu 40 cm olmuş uzunlugum da 29 fakat karnimda sertlik oluşuyor diye doktor nts istedi ve sancı çıktı baya yüksek erken doğum riski var dedi açılma vs yok yatış verdi ciğer geliştirici iğne yaptı fitil serum tedavisi verdiler nts ye giriyorum sancı hep 45 50 üstü çıkıyor böyle olan var mı aranızda bebeğime bisi olur diye endişeleniyorum
Geçmiş olsun canım 🙏🏻 bu sertlik nasıl birşey ya bende korktum şimdi benim bütün karnım sanki kabız olmuşumda şişmiş gibi sert son 1 haftadır ☹️ ama bu sertliğe rağmen kızım içerde bi oraya bir buraya hareket ediyor

Anestezi doktoru ameliyat öncesi değerlendirme yapıyor ameliyat için ve anestezi almak için belli başlı kan tetkikleri var onlar isteniyor. Sonuçlar çıkınca anestezi doktoru muayeneye geliyor sana sorular soruyor kronik hastalığın var mı alerji var mı daha önce anestezi aldın mı vs bu tarzda sorular soruyor. Boy kilo ölçülüyor. Akciğerlerini dinliyor. Eğer kronik bir hastalık varsa kalp hastalığı diyabet vs bunlara yönelik ekg, kan tahlilleri vs isteniyor. Genellikle kalp hastalarını kardiyoloji doktoru da muayene ediyor. Bunların sonucuna göre anestezi doktoru ameliyat için onay veriyor veya vermiyor. Kiloya ve klinik tabloya göre anestezinin dozunu anestezi doktoru ayarlıyor. Biraz uzun oldu ama anlatabildim mi acaba.
Teşekkürler yeterli oldu 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Şu an eşime cok kızgınım beni anlamıyor tam bir erkek kafası. Yazdıklarınızın aynısı bende de oluyor diyorum böyle böyle sende herşey normal diyo.doguracan mi diyo sinir ediyor beni. Korkuyorum bende ona uyup içgüdülerimi dinlemezsem diye. Her akşam karnım semsert oluyo ağrı sancı yok ama bebek hareket de ediyo sizdeki de tam olarak öyle mi nasıl oluyor tam, 33. Haftadayim ben cuma gidicez doktora
Kontrolünüz yakin değilse bile siz erkenden gidip Bi söyledin baktirin doktorunuza bizde normal diyorduk ama farklı oldu

Ağrılarım artınca acile gittim kızlar.Ciddi bir salgın var hastaneler eczaneler o kadar kalabalık ki anlatamam .Kendinize dikkat edin hatta bence maske takın . Ağrılarım çok olunca kadın doğumda da baktılar .Alttan muayene ettiler 31+3 üm ay çok kötüydü yaa çok kötü oldum bebek baş aşağı dönmüş dedi .Açılma yok 42 ölçtü.Nst de sancı çıkmadı şükür .Ama çok hareketli bir bebek dedi nst biraz zor olur dedi .Bri de doktor bana grip aşısı olmamı önerdi .Aranızda olan var mı ya ben hamilelikte ilk defa duyuyorum

Geçmiş olsun canım 🙏🏻 bu sertlik nasıl birşey ya bende korktum şimdi benim bütün karnım sanki kabız olmuşumda şişmiş gibi sert son 1 haftadır ☹️ ama bu sertliğe rağmen kızım içerde bi oraya bir buraya hareket ediyor
Benimkide çok hareketli sağ sol vuruyor geziniyor gibi aynen öyle kabızlık gibi taş gibi sert arada yumuyor sadece genellikle sert

X