2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bugün genel anestezi için doktorla konuştum hiç taraf değil spinal taraftarı bir şey olmaz korkutma kendini sakinleştirici ilaç yapıyoruz bir şey olsa zaten anestezi ekibi var vs vs.. pek yanaşmadı
Yaaa zorunlu durumda zaten genel yapıyorlar mesela kaç kişinin spinal tutmamış uyuşmamış genele alınanlar çok niye böyle mecbur bırakıyorlar ya resmen insan geriliyor bende daha konuşmadım

Yaaa zorunlu durumda zaten genel yapıyorlar mesela kaç kişinin spinal tutmamış uyuşmamış genele alınanlar çok niye böyle mecbur bırakıyorlar ya resmen insan geriliyor bende daha konuşmadım
Sanırım anneden bebeğe de geçiyor narkoz etkisi o sebeple pek istemiyorlar. İstiyorsan bebek çıktıktan sonra veririm yine dedi ne yapacaksam o zamandan sonra 😅

Doktorum artık kalkabilirsin dedi şükür özgürlüğüme kavuştum🙏😬
Haftasonu eşimin yardımıyla yapıyım sonradan telaş yapmıyım
Bebek kıyafetlerini nasıl yıkamam lazım kaç derecede
Birde tek bavulmu yapsam yoksa 2 tane el bagajımı yapsam bilmiyorum
canımmmm çook sevindim özgürlüğünün tadını çıkar 😍❤️

Sanırım anneden bebeğe de geçiyor narkoz etkisi o sebeple pek istemiyorlar. İstiyorsan bebek çıktıktan sonra veririm yine dedi ne yapacaksam o zamandan sonra 😅
bu kadar zaman yani benim cocuklugum dahil tüm sezaryenler genel anesteziydi :-) bosa korkutmasınlar ya valla ortalıgı yıkarım bas bas bagırırım yetişin diye ameliyat esnasında :halay:

Doktorum artık kalkabilirsin dedi şükür özgürlüğüme kavuştum🙏😬
Haftasonu eşimin yardımıyla yapıyım sonradan telaş yapmıyım
Bebek kıyafetlerini nasıl yıkamam lazım kaç derecede
Birde tek bavulmu yapsam yoksa 2 tane el bagajımı yapsam bilmiyorum
bir büyük valiz yaptım içine herseyimizi koydum iki valiz tasıması zor olur eşim bir eline valizi bir eline bebek pusetini alır öyle gideriz rahat olur
20-30 derecede yıkanıyor bebek kıyafetleri

Kızlar ben bir part attım makinaya cevreden verilen kıyafetlerdi 60 derece on yiklamali yikaniyor🤪 sonra da bebek deterjanla yikiycam 🤭 küçük parçalar insanı daha çok yoruyor gibi hepsini ters çevirdim yarında utulerim inşallah 🙏🥰

Kızlar ben bir part attım makinaya cevreden verilen kıyafetlerdi 60 derece on yiklamali yikaniyor🤪 sonra da bebek deterjanla yikiycam 🤭 küçük parçalar insanı daha çok yoruyor gibi hepsini ters çevirdim yarında utulerim inşallah 🙏🥰
Ay 60 derece çok çekmesin pamukluysalar 😱😱😱

Maalesef bizde de durumlar öyle ama üzme bunun için kendini dediğin gibi ocak ayının 2. veya 3.haftasi ben de alacağım yardımcı abla, fiyatlar dediğin gibi burada da uçmuş ama yapacak bir şey yok canımızdan önemli değil.
benim de birini bulmam gerekiyor kimse de kalmayacak 40 gün bizde sezeryan olacak çok büyük ihtimalle :KK43: tek bilmiyorum yapılabilir mi eşim de 6 da çıkıyor 9 da geliyor kardesim bir ihtimal ilk hafta kalır o kadar

Biz hayvanları sezaryene aldığımız zaman genel anestezi veriyoruz ve yavrulara geçiyor anestezi bazen bakıyoruz yavru ölmüş gibi oysa ki anestezide hemen ısıtıyoruz solunum desteği sağlıyoruz geri dönüyorlar 🥰🥰 acaba bizim bebeklere de mi geçiyor gerçekten

Biz hayvanları sezaryene aldığımız zaman genel anestezi veriyoruz ve yavrulara geçiyor anestezi bazen bakıyoruz yavru ölmüş gibi oysa ki anestezide hemen ısıtıyoruz solunum desteği sağlıyoruz geri dönüyorlar 🥰🥰 acaba bizim bebeklere de mi geçiyor gerçekten
Hem bebeklere geçme durumu var hemde genel anestezinin komplikasyonları daha fazla olduğu için mecburi haller dışında genel anestezi yapmak pek istemiyorlar.

Ablanın doğum nasıl geçmiş peki ? Epidural gerçekten işe yarıyor mu doğum da yaşanan sancı azalıyor mu
Evet canım ben refakatçiydim yanında son aşamaya gelene kadar öyle büyük perişan eden bi sancı yaşamamıştı sancılar yoğunlaştıkça kuvveti arttıkça daha çok hissettim demişti ablam ama doğum çok çabuk olup bitmişti onun yırtığı dikişi falan da olmadı maşallah 2 doğumda da. Bana da mesela epidural ol hiç uğraşma der hep

Eski bir anestezist olarak aynen öyle oluyor canım anneye verdiğimiz anestezi ilaçlar ki bunların içinde ağır kırmızı reçete ilaçlar var (tabiki tercih meselesi herkesin kendi kararı saygım sonsuz🥰) anneden bebişe geçiyor bebiş çıktığında bir süre solunumsuz kalıyor hemen hava veriliyor kendine gelmezse bebeğin entübe edilip hava verilmesine kadar komplikasyonlar uzuyor anne ile bebek temas o an ettirilmiyor gibi gibi komplikasyonlar yaşanıyor herkese sağlıklı doğumlar 🙏🏻🥰

Canım bir şey sorucam. Veteriner olarak kendini nasıl koruyorsun toksoplazmadan. Benim 3 kedim var. Tokdoplazmadan aşırı korkuyorum. En son 3 buçuk ay önce test yaptırdım son zamanda yaptırmadım hiç. Zaten iç parazit yaptırıyorum kumlarını ben temizlemiyorum ama korkumu yenemiyorum. Bir doktor hariç görüştüğüm tüm doktorlar korkmamamı söylediler ama sana da sormak istiyorum.

Hem bebeklere geçme durumu var hemde genel anestezinin komplikasyonları daha fazla olduğu için mecburi haller dışında genel anestezi yapmak pek istemiyorlar.
Öncesinde anneyi anestezi testine sokmuyorlar mı mesela normal ameliyatlarda testlerden geçiyoruz anestezi sonuçta çoğunlukla sezaryende planlı bir operasyon
Eski bir anestezist olarak aynen öyle oluyor canım anneye verdiğimiz anestezi ilaçlar ki bunların içinde ağır kırmızı reçete ilaçlar var (tabiki tercih meselesi herkesin kendi kararı saygım sonsuz🥰) anneden bebişe geçiyor bebiş çıktığında bir süre solunumsuz kalıyor hemen hava veriliyor kendine gelmezse bebeğin entübe edilip hava verilmesine kadar komplikasyonlar uzuyor anne ile bebek temas o an ettirilmiyor gibi gibi komplikasyonlar yaşanıyor herkese sağlıklı doğumlar 🙏🏻🥰
Ah canım benim ya duygulandım 🥹 amin inşallah hepimiz sağlıkla kavuşalım kuzularımıza 🩵

Canım bir şey sorucam. Veteriner olarak kendini nasıl koruyorsun toksoplazmadan. Benim 3 kedim var. Tokdoplazmadan aşırı korkuyorum. En son 3 buçuk ay önce test yaptırdım son zamanda yaptırmadım hiç. Zaten iç parazit yaptırıyorum kumlarını ben temizlemiyorum ama korkumu yenemiyorum. Bir doktor hariç görüştüğüm tüm doktorlar korkmamamı söylediler ama sana da sormak istiyorum.
Ne yazık ki ekstra hiçbir şey yapamıyorum ve benim bölümüm iç hastalıkları maruz kalma ihtimalim çok fazla gebelik düşünmeye başladığımda test verdim negatifti sonra rutin testlerde de bakıldı çok şükür çıkmadı şu an çalışmıyorum zaten evdeki kedimizin tüm bakımı da eşimde ne yazık ki toksoplazma yiyecekle de bulaşıyor. Ama hayvan bakımından sokak hayvanları ile direkt temastan şu dönem kaçınmak en doğrusu. 🩷

X