2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeğin kıyafetlerini yıkamaya başladım baya yoruyor yıkamayan varsa daha fazla ağırlasmadan başlamasını tavsiye ederim.
Bir de hani süt gelmezse vs diye mama koyacağım çantaya oğlum hiç mama almadı tecrübem yok sizce hangi marka mama almalıyım?
Golden Goat markasını önerdi tecrübeli anneler bana. Keçi sütü olduğu için besleyiciliği yüksekmiş. Deneyenler genelde çocuklarının kilolarının artışı ve çocukların sağlığından oldukça memnunlar. Ben henüz almadım ama bu markadan alıcam

Bebek odasına tablo alan var mı duvarlar bombos kaldı 😅
Canım ben tablo almadım ama raf aldım
Duvarları böyle yaptık ama bej rengi 2 tanede bulut raf aldım hm den üstünede süsler aldım onları koyucam
Tabi 1 aydır eşimin takmasını bekliyorum çocuk 3 yaşına gelince takar artık🤣🤣
IMG_2023.jpeg

IMG_2024.jpeg

Tamam canım siz omuzdan koldan epidurale devam.Ben yoruldum laf anlatmaya çalışırken

normaldir sanırım artık büyüyorlar yükümüz artıyor🥲
Ay çok tuhaf ya🤭
Herkese selam kızlar .Eşim bey 3-4 gündür hastaydı bulaşmasın diye çok çaba gösterdik ama aynı evin içinde olunca mümkün olmadı tabi ,bana da bulaştı . Şu an ciddi boğaz ve eklem ağrılarım var .Ne yapsam rahatlatır önerilerinize çok açığım şu an 😔
Bana da eşimden geçmişti ama 3günde atlattım sürekli çorba içtim ve mandalina, limon, portakal tüketmiştim hemen toparlamıştım
Benim de sert artık yatınca normal 3 gündür hiç kasılmam da olmadı. Sert olan yerlerde bebek var hissediyorum artık baya büyüylee galiba. Nasıl sığıyolar oraya çok ilginç
Ya böyle sanki kabızmışım gibi sert bebişin dayandığı yerler ayrı sert 🙈 bi de şu kasılma olayını ben hala bilmiyorum kasılma oluyorsa da anlamıyorum 🤷🏼‍♀️ bu hafta günde 1 2 kere regli ağrısı gibi alt karın ağrım oldu çok kısa süreli acaba o mu🤔

Bazı bebeklerin mamaları kabul etmediklerini duymuştum benim başıma gelmedi ama doktoru yönlendirecektir, içinize sinen bir mama alıp bulundurursunuz ama ilk bebekte lazım olmadıysa belki de yine olmaz 🤷🏻‍♀️oğlum da aslında güzel emiyordu ama sütüm geç gelmişti bir de tek memeyi seçmeye başladı sonradan😔inşallah bu sefer benim de ihtiyacım olmaz🙏🏻
Oğlum almadı ama reflusu vardi biberon emzik hiçbir şey almadı ama beni çok zorladı işe başladım kaşıkla sagdigim sütü verdiler o da çok zorladı bakıcımizi Allahtan kısa sürede ek gıdaya geçmişti de bakicida kaldığı zaman ek gıdayla doyuyirdu karnı, yani az az günde 1 kere şeklinde biberon mama bilsin istiyorum kızımın. Hastalanabilirz başka birsey olabilir ayrı kaldığımız dönemler de olacak Allah uzun ayrılıklar vermesin o süreçte biberon da bilsin

Kızlar bebeğin kıyafetlerini yıkamaya başladım baya yoruyor yıkamayan varsa daha fazla ağırlasmadan başlamasını tavsiye ederim.
Bir de hani süt gelmezse vs diye mama koyacağım çantaya oğlum hiç mama almadı tecrübem yok sizce hangi marka mama almalıyım?
Bende bu hafta sonu hepsini yıldım ütüledim ve dolabına yerleştirdim inanılmaz yoruldum ilerleyen zamanlarda yapamazmışım. 🌺 Ben hipp alacağım ama şimdi değil doğumdan sonra süt gelmezse eğer hastanenin dibinde bir sürü eczane var eşim alır gelir hemen süt sağma makineside içinde aynı şeyi düşünüyorum.

Spinalle sezeryanda eşler girebiliyor mu yanımıza görmesin ama baş ucumda olmasını çok isterim sezeryan olursam
Canım ben özelde çalışıyordum çalıştığım hastanede isteyen baba girebiliyordu. İnstada gördüğüm kadarıyla babalar hep girmiş. Bebek çıktıktan sonra babada bebekle beraber çıkıyor ameliyathaneden. Yine de bunu doğum yapacağın hastaneye sorsan daha iyi olur ama çok büyük ihtimalle alıyorlardır.

Ben de aynı durumdayım. Psikolojik olarak doğumu kaldıramam. Hamile olduğumu öğrendiğim ilk haftalarda gecelerce doğuma ilişkin kabuslarla boğuştum. Doktoruma da bu durumu izah edip genel anestezi ile sezaryen rica ettim ama kendisi spinalin daha iyi ve sağlıklı olduğunu, korkmam halinde benim ekstradan sakinleşmemi sağlayacak bir takım ilaçlar verebileceğini söyledi. Son haftalara doğru genel anestezi için yeniden şansımı deneyeceğim :anneadayı:
Düşünmemeye çalışıyorum yoksa gerçekten sonra rüyalarımdan çıkmıyor hayırla kolaylıkla gelsin minnaklar

Oğlum almadı ama reflusu vardi biberon emzik hiçbir şey almadı ama beni çok zorladı işe başladım kaşıkla sagdigim sütü verdiler o da çok zorladı bakıcımizi Allahtan kısa sürede ek gıdaya geçmişti de bakicida kaldığı zaman ek gıdayla doyuyirdu karnı, yani az az günde 1 kere şeklinde biberon mama bilsin istiyorum kızımın. Hastalanabilirz başka birsey olabilir ayrı kaldığımız dönemler de olacak Allah uzun ayrılıklar vermesin o süreçte biberon da bilsin
Emzik bizimki de almadı ben emzik oldum 😂 biberon bilmesi önemli bence de..ama biz de şöyle birşey yaşadık biberonu da benimle özdeşleştirmişti benden başka kimseden almıyordu 😂 işe başladığımda bakıcı sütümü verecekti ondan asla almadı ama artık büyümüş de olduğu için idare ettik yoksa çok kötü olacaktı..ondan tavsiyem herkes versin biberonla hatta siz vermeyin o da alışsın başkasından almaya ben orda hata yaptım sanırım

Kızlar kilo alımım durdu benim 56 kiloyum şuan iştahım da gitti kendimi çok halsiz hissediyorum 😓 randevum haftaya Perşembe doktoruma söyleyeceğim.Sat'a göre 30+0 oldum bugün.Ocak ayında bebeğin odasıyla ilgilenip hastane çantamı hazırlayım diyorum inşallah.Böbrek ağrılarım da arttı iyice.Evin temizliğine takmaya başladım doğuma yakın yardımcı abla almak istiyorum ama fiyatlar da artmış durumda annemin atölyesi var çalışıyor, eş tarafından zerre yardım yok.Tek eşim var yemeklerimizi o yapıyor yardım ediyor ama genel temizliğe kafamı takmış durumdayım şuan...Arkadaş deseniz hamileliğimde yok oldular resmen 😅😅 hafif bir hamiş depresyonu gelip gidiyor bana hayırlısı 😁

Kızlar kilo alımım durdu benim 56 kiloyum şuan iştahım da gitti kendimi çok halsiz hissediyorum 😓 randevum haftaya Perşembe doktoruma söyleyeceğim.Sat'a göre 30+0 oldum bugün.Ocak ayında bebeğin odasıyla ilgilenip hastane çantamı hazırlayım diyorum inşallah.Böbrek ağrılarım da arttı iyice.Evin temizliğine takmaya başladım doğuma yakın yardımcı abla almak istiyorum ama fiyatlar da artmış durumda annemin atölyesi var çalışıyor, eş tarafından zerre yardım yok.Tek eşim var yemeklerimizi o yapıyor yardım ediyor ama genel temizliğe kafamı takmış durumdayım şuan...Arkadaş deseniz hamileliğimde yok oldular resmen 😅😅 hafif bir hamiş depresyonu gelip gidiyor bana hayırlısı 😁
Keşke yakın olsaydık görüşürdük ben de çok yalnızlık çekiyorum 🥹

Ay çok tuhaf ya🤭

Bana da eşimden geçmişti ama 3günde atlattım sürekli çorba içtim ve mandalina, limon, portakal tüketmiştim hemen toparlamıştım

Ya böyle sanki kabızmışım gibi sert bebişin dayandığı yerler ayrı sert 🙈 bi de şu kasılma olayını ben hala bilmiyorum kasılma oluyorsa da anlamıyorum 🤷🏼‍♀️ bu hafta günde 1 2 kere regli ağrısı gibi alt karın ağrım oldu çok kısa süreli acaba o mu🤔
Şu an olan kasılmaların ağrısız olması gerekiyor diye biliyorum. Karnının bi tarafı büzüşür gibi hissediliyor kasılma. kaskatı oluyor o taraf. 5-10 saniyeye geçiyor.

Canım ben özelde çalışıyordum çalıştığım hastanede isteyen baba girebiliyordu. İnstada gördüğüm kadarıyla babalar hep girmiş. Bebek çıktıktan sonra babada bebekle beraber çıkıyor ameliyathaneden. Yine de bunu doğum yapacağın hastaneye sorsan daha iyi olur ama çok büyük ihtimalle alıyorlardır.
Ay inşallah ya çok büyük güç verir bana. Önümüzdeki hafta gidince ben de bilgi alıyım artık. Bir de doğum için en son 15.000 tl demişlerdi sezeryan normal farketmiyor. Ama normal doğumda epidural dahil mi bu ücrete sizin orda bilgin var mı?

Aman diyim girme boşveer yapılır bir şekilde. Benim de cinlerim geliyor gidiyor arada. 3 kedi var evde bide. Hepsini kırpcam en sonunda o olacak çocuktan beterler her türlü yaramazlık var. Arkadaş zaten yok. Neyseki annem geldi Eskişehirden Bursaya. Kardeşim de iş buldu burda ama çok uzağız onun kendine hayrı yok temizlik konusunda. Başka kimsem yok.

X