2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimde yarın kontrolum
İnsallah sizin gibi her şey iyi çıkar benimki de kilo almıştır insallah da minyon bizimkiler der yola devam ederiz insallah dua edin bana da
Amin canım dualarımız sizinleHerşey yolundadır minnoş kilo almıştır inşallah sanırım ben sola yatmanın faydasını gördüm diyebilirim sola yatamıyordum çok kalbime yük binip rahatsız ediyordu nefesim kesiliyordu ama şimdi zorlada olsa sola yatıyorum hep doktor da 3400 çıkmazda 2800 lerde çıkabilir dedi onada şükür yeterki 2-2,5 ları geçsin senn gbi minyon uzun olacağa benzyor dedi

Minimuma düşüyormuş baya faydası oluyormuş ınstada çok doktorların videosunu gördüm hastanın 9 cm açılması var eğiduralla ayakata dolanıyordu halâ tabi yaşayarak görücez
Bi kaç kişinin yorumunu okudum bizde fayda etmedi yine çektik sancıyı demişler ama bazıları da çok rahattı hiç doğum yaptığımı anlamadım demişler umarım bizde de ağrısız sancısız rahat doğum olur ama bildiğim kadarıyla ilk 4 cm açılmaya kadar epidural için olan iğneyi yapmıyorlar 4 cm açılmadan sonra iğneyi yapıyorlarmış doğru mu bilmiyorum

Tansiyon çok önemli canım şimdi olumsuz brsey anlatıp üzülmeni istemem oyüzden hersey yoluna girer inşallh şuan kaç haftalıksın çarşmba sezaryene alıcaklr

Onu bende bilmiyorum bak ama doğum başladıysa hastaneye gidene kadar illaki 2-3 cölik bir açılma başlamış olablir birde o fayda etmeyenlere dozunu azmı verdiler acaba o geldi aklıma

Hmm anladım ben arada kontrol hiç olmuyor sandım çok değişik bir sistemmiş bende son iki kontroldür bebeğimi göremyrum yüzünü kapatıyor dye göstermedi dr snir oluyorum

Himm o zaman bel agrimiyor muymus
Normal doğumda belki ıkınmadan kaynaklı bel ağrısı yaşanabilir ama normal doğumda epiduralı belden vermiyorlar omuz veya koldan damardan veriyorlar oyüzden etkilemez fıtık bölgesini ama evet sezaryen olanlarda epiduraldan dolayı belde ağrıyı yıllarca hisseden var fıtık olsun veya olmasın

Kızlar gece baş dönmesi yaşayan var mı? Bu gece 2 kere başım döndü. Bir şeyler yedim sonra geçti gibi ama şimdi yine oldu sanki

Evet yolda illa ki pusette olması gerekir. Ben ilk kızımda da öyle kullandım hep. Dediğim gibi öyle yazıyordu ama doğru mu yanlış mı bilemem.
Şöyle bir yazıda var
Pusette yatış şeklinden dolayı uzun süre önerilmez sanirim. Bel boyun kalça hamur gibi olduğu için ilk zamanlar. Bide isteseler de hareket etmeyi de kısıtlar normal yatak gibi olmaz. Bende bi arastirayim. Yolculuk esnasında başka bi güvenli yol aklıma gelmiyo. Pusete koysam bile elim hep göğsüne koyar öyle giderim heralde. Ani bi durumda Allah korusun kemer bağlı da olsa yüreğim hoplar.

Benim ablama 2 normal doğumda da belden verdiler canım epidurali,uygulama mı değişti acaba öyleyse daha iyi

ben bu epidural ve diğeri neydi onlar farklımı hangisi iyi bilmiyorum hiç bi bilgim yok
Epiduralla spinal var ikisinin ulaştığı ve belden giriş noktası farklı dye duymuştum bu ikisi sezaryende kullanıyor ama normal doğumda sadece epidural kol veya omuzdan veriliyor ara ara ilacı enjekte edebilmk için
Normal doğumda epidural olabiliyor sezeryan ise ikisi de olabiliyor.İkisinde de belden incecik kıl gibi bir kateter takıyorlar ordan ilacı veriyorlar.İkisinin belde girdiği aralıklar farklıymış ama ayrıntılı farkları ben de bilmiyorum.Ben spinal anestezi ile oldum ne baş ağrısı ne bel ağrısı hiçbir şey yaşamadım bel fıtığım da var hiçbir sıkıntı olmadı çok kolay olmuştu

Kızlar açlığım bugün biraz yüksek çıktı 103 doktorum üst üste çıkarsa gel demişti benim kaç gündür 93 sizin doktorlar ne diyor bu konuda birde merak ediyorum akşam yediklerimiz açlığımızı etkiler mi

İçinden kaç tane çıkıyor ve kaç TL yaptırdın canım şimdi baktım sayfaya kutular çok hoş duruyor
Canım erken diye henüz yaptırmadım ama
kare mıknatıslı kutu + 70 çikolata 570tl
Dikdörtgen kurdeleli kutu + 70 çikolata 620tl bu ikisinden birini yaptıracağım. Aklım dikdörtgen kutuda çok hoş duruyor kutularda kaliteli olduğu için ilerde kızımın tokalarını falan koyarım dedim

2,5 3 lt içiyorum ama atletim kısa geliyor göbeğim açılıyor gece yorganda olmuyor üstüm hep açılıyor deli yatıyorum biraz ondan olabilir o zaman
canım valla ben eşimin atletlerine geçiş yaptım o kadar sıcak oldu ki göbeğim heryeri örttü sen de böyle yap :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…