2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Benimde senin gibi çocukluk arkadaşlarım düğünüme gelmedi. İzah etmediler bile sildim attım hayatımdan. Diğerleri telefon arkadaşlığı olarak kaldı unidekiler. Eş arkadaşları var. Onlardan da sadece 1 çift ile görüşüyoruz artık. Saçma sapan bi konudan kendilerince tavır alıyorlar.
Evet burası var iyiki 🤭🤭
Aynen öyle canım. Eskiden böyle hayat bilgisi felan gibi lise üniversite arkadaşlıklarının olduğu diziler vardı hep özenirdim öyle arkadaşlıklarım olsun diye yaşım geçince anladım ki öyle çok nadir şanslı insanlar oluyor öyle arkadaşlıklar binde bir gibi O da bana da denk gelmedi malesef 😅

Valla iyi dayanıyorsun 🤭 ben uzunca zamandır 2 haftada bir gidiyorum bazen haftalık. Ama o bile zaman gecmiyo gibi geliyo 🤭
Bende bi ara 2 hafta da bir gidiyordum doktor her gittiğimde 1 ay sonra görüşürüz diyip beni 2 hafta sonra karşısında görünce bi şaşırıyordu bişey mi oldu niye erken geldin diyordu 😅 bende utancımdan artık 1 ayı tamamlamaya çalışıyorum

Bende öyleydim adet gününden 1 hafta oncesi gibi belli oldu gebelik. İlk zamanlar sağlıklı olacakmı endişesi ya düşük olursa korkusu ile geçti. Tedavili olduğu için kılı kırk yardık sanki. 12. 16. Haftalar arasında hersey gebelik öncesi gibiydi. 16. Hafta sonrası gene riskler korkular kisitlamalar ardı ardına gelmeye başladı. Bide başlarda gebeliğin vermiş olduğu hormonların haricinde bedenimde sayısız iğnenin verdiği hormon yuklemeside vardi. Gün geçtikçe 2 kat zorladı. Hele bu ara.. son günlerde hep bastırıyorum duygularimi. Bugun dayanamadım ağladım tutamadım kendimi sonra tansiyonum yükseldi bide onun telaşına düştüm. Zor durdurdum kendimi. Bunlarda imtihan of demeye bile çekiniyorum. Hem kendi yaşadıklarım hem benim gibi mücadele eden kadınları düşünüyorum utanıyorum kızıyorum kendime. Birbir türlü duygu ile baş etmeye çalışıyorum. Hayatımda var olduğunu zannettim kişilerin aslinda olmadığını görüyorum. Aile dost arkadaş..

Dogum sonrasını bende iyi olacağının hayalini ve duasını yapiyorum. Dediğin gibi elbet zorlanicaz adepte olması uykusz geceleri emzirmenin zorluğu korkusu endişesi.. ama sanki gözümüz gördükçe bu zamana göre daha kolay gelecek gibi geliyor. Bi zaman kipirdamasa kafayı yiyecek oluyoruz hareket etmiyo diye. O zaman göz görecek allahin izniyle daha ferah olucaz inşallah.. zaten bana öyle geliyo ki çocuğundan başkasını görmez duymaz olurum sanırım. Geçecek inşallah. Mevlam imtihanlarimizi kolay eylesin. Bizleri muzaffer kılsın bu yolda. 🤲
O kadar güzel özetlemişsiniz ki son sıralar ki korkularımız 😢🥹😭🤲🏻🙏🏻

Aynen öyle canım. Eskiden böyle hayat bilgisi felan gibi lise üniversite arkadaşlıklarının olduğu diziler vardı hep özenirdim öyle arkadaşlıklarım olsun diye yaşım geçince anladım ki öyle çok nadir şanslı insanlar oluyor öyle arkadaşlıklar binde bir gibi O da bana da denk gelmedi malesef 😅
Keske hersey lise zamanlarındaki hayallerimiz gibi olsaydı 🤭🤭 amaaan kuru kalabalık olmasindansa böylesi de iyi. Hele gösteriş meraklısı ne oldum delisi felan insanlar olacağına uuuu ben duvarlarla konuşmaya devam ederim daha iyi. Canım duvarlarim ihaneti yok en azından

Bende çocuğu bi rahat birakmiyorum sürekli dürtüp duruyorum 🥹 Bende öyle gerçekten sürekli dinlemeye başladım yeni bir korku yüklendi nedense. Hareket etmeyince dürtüp hareket ettiriyorum

Ya kızlar özel hastanelerin ekstra nst ücreti alması çok çok saçma. Bizim hastane alıyor mu bilmiyorum geçen gün üniversite hastanesine gittim orda çektirdim kağıdı da verdiler sorun yapmadılar ama her seferinde ordan oraya gitmek çok zor zaten özel hastanelere iyi paralar veriyoruz nst ya ücretsiz olsun ya da cüzzi bir miktar olsun ne kadar saçma ya

Keske hersey lise zamanlarındaki hayallerimiz gibi olsaydı 🤭🤭 amaaan kuru kalabalık olmasindansa böylesi de iyi. Hele gösteriş meraklısı ne oldum delisi felan insanlar olacağına uuuu ben duvarlarla konuşmaya devam ederim daha iyi. Canım duvarlarim ihaneti yok en azından
Aynen artık bebişimiz de olacak kimseye ihtiyacımız yok çok şükür 🤭🙏🏻

Aynen artık bebişimiz de olacak kimseye ihtiyacımız yok çok şükür 🤭🙏🏻
Her aklıma geldiğinde Mevlam nolur sağlıkla hayırla erdir bizi o günlere diyorum. Sende sağlık diyerek dua et. Oyle gezelim de. Ben gebe kalınca gezicem diyodum sağlıklı gebelik ile gezecem demek gerekiyormuş. Her sozumuze dikkat etmek gerekiyo yoksa Osmanlı tokadı yiyoruz 😶‍🌫️😶‍🌫️

Bende bi ara 2 hafta da bir gidiyordum doktor her gittiğimde 1 ay sonra görüşürüz diyip beni 2 hafta sonra karşısında görünce bi şaşırıyordu bişey mi oldu niye erken geldin diyordu 😅 bende utancımdan artık 1 ayı tamamlamaya çalışıyorum
Sanki zaman geciyo doktorlar bizi pek anlamıyo 🤭🤭🤭

Benim sanırım kasılmam var dye benden istedi bu hafta inşallah geç başlanıyordur nst ye ama 30. Haftadan snra başlanıyor dyede duydum şuan her hafta girmeyiz herhalde daha son bir ay kala her hafta çağırabilir
Kasılmadan değil canım bizim bebek biraz küçük ya nst de bebek iyi mi diye bakıyorlar ben 28 de bi de 30 da girdim

X