2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Bendede tam akksine hiç buyumuyormuş gibi hiss ediyorum son zamanlarda iştahslzlm çok korkuyorum doktorumdan randevum 18inde ileriyede almıyolar içim içimi yiyor😢😥 acaba nasıl diye bir ay oldu habersizim bebişden
Canım bunlara niye takılıyorsun ki kendini boşuna strese sokuyorsun. Kanımızın büyüklüğü küçüklüğü önemli değil ki, bebeğin büyüdüğünün göstergesi hiç değil. Bende en son randevuya karnım küçültür doktor hanım diye gittim. Sadece ben değil eşimde farkettmiş. Ben oana diyince sen üzülme diye demedim dedi. Ama doktor baktı herşey yolunda dedi. Sonra bebek doğum pozisyonuna geçmiş. Ve ben karnımın o yüzden değiştiğini anladım. Önceden sağlı sollu yatarken şimdi baş aşağı duruyor. Organ gelişimleri ve hareketleri iyiyse bence kendinizi strese sokmayın.

Benim karnım çok büyüdü kanguru gibiyim ama bu karın olayı yapıyla alakalı bebek sağlığı ile hiç ilgisi yok iç karın büyükse önden çok çıkmıyor annemde hiç çıkmamış küçükmüş karnı iç karnı genişmiş benimde içten küçük dıştan büyük 😅
İnşallah öyledir ya ben çok endişeleniyorim. İşte izne çıkınca her kes bana a 7ay oldumu diye skruyorlardı karnın cok kucuk falan diyolardı. Çok uzuluyodum aklimda takılı bir haftadır

Bendede tam akksine hiç buyumuyormuş gibi hiss ediyorum son zamanlarda iştahslzlm çok korkuyorum doktorumdan randevum 18inde ileriyede almıyolar içim içimi yiyor😢😥 acaba nasıl diye bir ay oldu habersizim bebişden
İştah konusu da herkeste farklı farklı bende mesela çok hızlı kilo aldım, Başlarda almadım ama ikinci tremiste haftada 2 3 aldım. Ama şimdi almıyorum öyle hızlı, diğer hamileliklerde de böyleydi. Herkes son aylarda daha çok alacaksın diyordu ama bende tam tersi oluyor.

Dün akşamda evimize misafir geldi bana 5-6 ay oldumu dedi ben şok tabi 7 ay oldu dedim. Onlarda bana ay cok kucukmuş karnın diyip duruyorlardı🤦🏻‍♀️
Küçük olması daha iyi doğumdan sonra eski haline daha hızlı döneceksin boşa evham yapma canım bebekle ilgili değil seninle ilgili bu durum

Bebeğin kilosunun iştahla çok ilgisi yok endişe etmeyin genetik ve plasentayla ilgili daha çok

İştah konusu da herkeste farklı farklı bende mesela çok hızlı kilo aldım, Başlarda almadım ama ikinci tremiste haftada 2 3 aldım. Ama şimdi almıyorum öyle hızlı, diğer hamileliklerde de böyleydi. Herkes son aylarda daha çok alacaksın diyordu ama bende tam tersi oluyor.
Evet bendede her kes son aylar karnin buyuyecek cok kilo alacaksin yiyeceksin falan duyor amma ortada bisey yok kendimi zorluyorum atıştırmak bişeyler yemek için

Küçük olması daha iyi doğumdan sonra eski haline daha hızlı döneceksin boşa evham yapma canım bebekle ilgili değil seninle ilgili bu durum
Bi doktora gideyimde kafam rahatlasın. Şimdi 30+4um bebek 1600 falan civarı olması gerekiyor amma ben hiç karnımda o kadar kilo oldugunu zannetmiyorum hadi hayırlısı🙏🏻

Teşekkür ederim kendime geldim birazcik kızlar son zamanlar çok karalar bagliyorum her seyi kotuye saracak durumum var . Moodum cok dusuk🥴
Her hamilelik bir olmuyor cnm benim ilk hamileligimde çok bi karnım yoktu smdi daha büyük olduğunu söylüyorlar hatta dün akşam annemde dedi Ervada bu kadar yoktu karnın bu daha sivri büyük diye hepsi herkes aynı olmuyor içini ferah tut kontrolünü deicin rahatlayacak yine ol

Kizlar geçen hafta beri rahatsızım.carsamba günü gece kotulestim tansiyonm yükseldi 19 a cikti.1gece yatış verdi her saate 1kere tansiyonum baktılar ilaç verdi tansiyonum düştü,nst takip etti, kan ve idrar verdim temiz çıktı protein negatif çıktı.yanliz sıkıntm var bebeğe gelişmediği söyledi 28haftalikken olması gereken 25 cikti.3hafta geride geldiği söyledi bebeğe kondonu kanı az gittigi söyledi beslenmediginde dolayı.hastanede grip yakalamism o günde beri gribim öksürüğüm var.
Dün tekrar kontrolüm vardı ultrasonda bebeğe suyu ve hareketi iyi dedi.geçen hafta gittiğim gibi kilosu sadece 10 Gr almis 😥. Tansiyonum yüksek olduğu için beslenmedigi söyledi 1haftalik tansiyon takip ettim. hep 13_9,14_10,15.5_10 çıkıyordu böyle giderse hemen doğuma alırsam bebek sıkıntı olur,2hafta daha dursun belki 30yada 31 aralikda alırım dedi tansiyonu , bebek hareketini takip edin dedi.pazartesi günü tekrar kontrolü çağırdı bakalım ne diyecek.
Çok geçmiş olsun canım umarım p.tesiye kadar herşey düzelmiş olur. Bilmiyorum etkisi ne olur ama acaba muz, kaşar, nesquik gevreği vs yesen kilo aldırır mı ki?
Buarada sen dünya gözün orda memoriale gidiyordun değil mi?

Dün akşamda evimize misafir geldi bana 5-6 ay oldumu dedi ben şok tabi 7 ay oldu dedim. Onlarda bana ay cok kucukmuş karnın diyip duruyorlardı🤦🏻‍♀️
Canım. Bebek kilosunu karın büyüklüğü ile Alakası yok..
Ic karnın geniştir.
Benim arkadaşımın mesela karnı çok küçük ama bebeklerimiz aynı kiloda

Çok teşekkür ederim.insallah canm. Dinleniyorum bol bol.
Canım kan sulandırıcı vs verdi mi?
Kan Akışı için?. Birde tansiyon yüksekliği için kardiyoloji ye yönlendirdi mi??
Benim Bi kere yüksek çıkmıştı her gün takip istedi eğer yüksek çıksa kardiyolog yönlendirdi..
Sonra da normal çıkınca, her hafta kontrol et dedi

Çok geçmiş olsun canım umarım p.tesiye kadar herşey düzelmiş olur. Bilmiyorum etkisi ne olur ama acaba muz, kaşar, nesquik gevreği vs yesen kilo aldırır mı ki?
Buarada sen dünya gözün orda memoriale gidiyordun değil mi?
Teşekkür ederim kaşar peynir ,muz,1avuc kadar çiğ fındık,beyaz leblebi yiyorum devamlı. vitale hastaneye gidiyorum.

Canım kan sulandırıcı vs verdi mi?
Kan Akışı için?. Birde tansiyon yüksekliği için kardiyoloji ye yönlendirdi mi??
Benim Bi kere yüksek çıkmıştı her gün takip istedi eğer yüksek çıksa kardiyolog yönlendirdi..
Sonra da normal çıkınca, her hafta kontrol
Canım kan sulandırıcı hamile başında beri kullanıyorum pitihlasmam var oscopar ve ecopirin hap kullanıyorum. Daha önce kardiyoloji yonlendirdi bişey çıkmadı 1gunluk koluma tansiyon aleti taktı saat başı ölçtü otomatikli. Zaten doktorum herhafta kontrol için cagiriyo.suan ewde tansiyon takip yapıyorum pazartesi günü gostericem

Teşekkür ederim kaşar peynir ,muz,1avuc kadar çiğ fındık,beyaz leblebi yiyorum devamlı. vitale hastaneye gidiyorum.
naçizane tavsiyem Listenize yumurta mutlaka ekleyin. Her gün tavuk et balık bu üçünden birini muhakkak tüketmeye özen gösterin. Protein çok güzel kilo aldırıyor bebeğe

Canım kan sulandırıcı hamile başında beri kullanıyorum pitihlasmam var oscopar ve ecopirin hap kullanıyorum. Daha önce kardiyoloji yonlendirdi bişey çıkmadı 1gunluk koluma tansiyon aleti taktı saat başı ölçtü otomatikli. Zaten doktorum herhafta kontrol için cagiriyo.suan ewde tansiyon takip yapıyorum pazartesi günü gostericem
Bende aynı iğne kullanıyorum..
Kaçlık kan sulandırıcı kullanıyorsun? Ben 4000lik enox.
Ozaman Allahın izniyle düşer kuzum.. Çok geçmiş olsun..
Allahım saglikla hayırlı zamanda kavuştursun inşallah..

Bende aynı iğne kullanıyorum..
Kaçlık kan sulandırıcı kullanıyorsun? Ben 4000lik enox.
Ozaman Allahın izniyle düşer kuzum.. Çok geçmiş olsun..
Allahım saglikla hayırlı zamanda kavuştursun inşallah..
Kilo alımı için portakal, kaşar peyniri yumurta, nesguik, süt, öneririm canım

Kızlar ptt avm den aldığım hasta örtüsü geldi alt açmak icin, e bebekte 10 tanesi 90₺ bu kocaman ve 120 taneyi 320 ye aldım baya büyük bir tanesini makasla ortadan kesip bile kullanabiliriz çok beğendim stok yapıcam bi daha sipariş vercem şimdi

Eklentiler

• IMG_8306.jpeg
    IMG_8306.jpeg
    230,9 KB · Görüntüleme: 80
X