2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Evet doktorlar bu konuda bilgilendirme yapmıyor biz sormadan malesef. İnsan bilmeyince ağrı bekliyor ama herkesin ağrı eşiği aynı değil hissedilmeyebiliyor. Yada suyunuz patlamadan hissedilmiyor o sancılar.
Sorsak da anlatmiyolar ki. Herkeste farklı olabilir belki anlıyorum da. Hani bi ayırt edici işareti felan olmalı. Düzenli gelmesi felan ona da okey. Ama doğum başlangıcı yada yalancının arasında fark olmalı bence ya. Ne bileyim ne doktor ne ebe hiç anlatmadı. Hep soruyorum. Tek dedikleri doğum başlayınca belli ediyo zaten onun ağrısı çok başka oluyo diyolar. İyide benim sezeryan olucak mesela yada erken önlem alınması gereken durum var yada dediğin gibi agri eşiği muhabbeti var herkeste değişiyor. Haftalardır çözemedim 🤦‍♀️

Ay kizlaaaaar aklıma ne geldiiii🙈🙈
Bizim buralarda bi adet var. Aslinda tam bi adet gibi değilde neyse işte değişik bi sey. Gelin evine eşyaların ceyizlerin geldiği gün yatağa bebek oturtur yatirirlar yada düğün günü gelinin kucağına bebek verirler. Ve yatağa konan yada kucağa verilen bebeğin cinsiyeti neyse çiftin ilk bebeği de o cinsiyette olurmuş. Tamm kabul çok saçma 🙈 ama merak ettim gelenek veya bilmeden düğün günü kucağınıza aldığınız bebek çocuk oldu mu? Eger olduysa bi bağlantı fark ettiniz mi 🙈🙈 ben yatağa yeğenimi oturtmustum düğün günü hem yeğenimi hem arkadaşımızın minnak kızını kucağıma almıştım mesela ☺️☺️🤩
Ben hiç çocuk almadım kucağıma 🤣🤣 böyle bi şeyi duymustum ama 🤣

Bende de eksikler bitmiyor yalnız değilsin sürekli bir eksik çıkıyor. 31+2’deyim bende. Hafta sonu mobilyaları gelecek cuma günü kıyafetlerini yıkayacam mobilyalar kurulunca da ütüleyip dolabına asacam. Senin ne zaman gelecek bebeğin eşyaları?
25 Aralık diye biliyorum ama sistemden baktım hala hazırlanıyor görünüyor umarım geç kalmazlar. Valla bi türlü bitmiyor hiç bişey alınacaklar da bitmedi bende

Eski doktorum olsa hiç problem değil hemen sonuçları bile atarım ama bu doktora çok ısınamadım gibi daha tam tanımadığım için sanırım neyseki 1,5 ay falan kaldı çok fazla test istemez evet ben detaylı ultrason için perinatologa 1500 vermiştim 2 ay önce devlette var açtılar hemen yarına bile randevu var kolay bulursun çok fazla hastası olmuyor zaten dedi dr onun takp etmesi daha iyi dedi belki 2 belki 3 sefer daha gidicem doktorda birşey derse napayım testler çok pahalı dicem sadece nst orda girerim artık yapıcak bişey yok doğumu özelde yapıcam zaten canım ödemeyi yaptık biz
Asil bundan sonra daha çok işimiz var benim Perinatolog takip ediyordu yaşadığım şehirde doktorum gidiyor diye bende izin alıp 32 hafta oluyorum memlekete gideceğim artık her hafta nst ye gireceğiz 😊

Sorsak da anlatmiyolar ki. Herkeste farklı olabilir belki anlıyorum da. Hani bi ayırt edici işareti felan olmalı. Düzenli gelmesi felan ona da okey. Ama doğum başlangıcı yada yalancının arasında fark olmalı bence ya. Ne bileyim ne doktor ne ebe hiç anlatmadı. Hep soruyorum. Tek dedikleri doğum başlayınca belli ediyo zaten onun ağrısı çok başka oluyo diyolar. İyide benim sezeryan olucak mesela yada erken önlem alınması gereken durum var yada dediğin gibi agri eşiği muhabbeti var herkeste değişiyor. Haftalardır çözemedim 🤦‍♀️
Benimde çok fazla yalancı kasılmalar yan yatıp dinleniyorum hemen geçiyor bunu anlattım doktora işte dinlendiğinde geçiyorsa yalancıdır. Gerçek sancı napsan geçmez ve belirli aralıklarla devam eder dedi.
Sancıyı hissediyorsanız eğer onuda tarif edeyim. Doğum sancıları belden başlayıp kasığa doğru ilerliyor.

Kızlar ben napıcam yardım edin ben 8 yıl önce ağdadan alerji olmuştum ogündür hep jilet kullandım son 1 senede lazere gittim hep kısaltma yaptım lazerin donuk şuan bana 9 ay kısaltma yap dediler ama ben rahatsız olduğum için yine jilet yaptım artık karnından göremediğim için dün kuaförde ağda yaptırdım o an uyuşuktu hissetmedim ama sonradan yine yanma sızlama oldu akşam şişti resmen her yanı sanki 2 tane genital bölge var gibi şişti çok acıyor ve hala inmedi şişlik ne yapabilirim çok can yakıcı,,😭😭😭
Ben bir kere agda yaptirdim.derimi kaldirdi kiz resmen ondan sonra korktum tam lazere baslicaktim.hamile kaldim.ben jiletle ve aynayla yapiyorum canim.pisik kremi aldiysan onu kullan faydasi oluyor ben bazen fito krem kullaniyorum

Ben de 31. hafta içindeyim bu haftasonu yıkayıp ütülücem bence geç değil. Hastane çantasini da haftaya hazirlarim diye planladım. Ben de stres olmustum ama kafada planlayinca az rahatladim :) Eksiklerim var tabi hala onlari da liste yaptim indirim oldukca toparlicam
Ay sen yapıyorsun yine 😊 ben daha dolabı gelene kadar 2 3 hafta beklemek zorundayım. Eksikte bitmiyor valla kendime lazım olacak hiç bişeyi almadım daha full çocuğun eksiğini hallediyorum

Benimde çok fazla yalancı kasılmalar yan yatıp dinleniyorum hemen geçiyor bunu anlattım doktora işte dinlendiğinde geçiyorsa yalancıdır. Gerçek sancı napsan geçmez ve belirli aralıklarla devam eder dedi.
Sancıyı hissediyorsanız eğer onuda tarif edeyim. Doğum sancıları belden başlayıp kasığa doğru ilerliyor.
Hic bilemiyorum haftalardır hep bi agri sanci sertleşme felan ama nst de sanki cikmiyo şükür. Bi kaç haftaya zaten haftalık nst ye baslatirlar sanirim biraz daha rahatlarız.

Amin inşallah arada normal doğum perileri gelip yokluyor beni sonra yemiyor vazgeçiyorum günde 2-3 kez 😀😅
Benim 3.olucak nasibse benim bile hala gelip gidiyor o periler 😂 aslında ilk doğum en güzeli ne yaşayacağını bilmiyorsun en azından. Eşim bana diyor hala mı korkuyorsun sen 1 tane çıkartta göreyim seni diyorum🤣

Hic bilemiyorum haftalardır hep bi agri sanci sertleşme felan ama nst de sanki cikmiyo şükür. Bi kaç haftaya zaten haftalık nst ye baslatirlar sanirim biraz daha rahatlarız.
O zaman hep yalancı sancı oluyor korkmayın. En önemli olan düzenli aralıklarla gelip gelmediğini takip etmeniz. Benim 30+1 bugün 25aralık randevum artık düzenli nst başlayacaksın dedi

Ben de hazır değilim henüz kızlar 29+4teyim ama daha anne bebek bakım ürünlerini falan almadım ben de o kısmı hiç araştırasım gelmiyo ya araştırmayınca alamıyorum da 🥲 30.haftada başlarım diye düşünmüştüm yıkama kurutma hastane çantası işlerine ama evimde kendi halime kalamadığım için biraz daha gecikicek gibi duruyo deterjan da almadım zaten henüz 🤷🏻‍♀️ siveno ebebekte indirimde miydi kızlar
Evet siveno indirimdeydi geçen hala devam ediyor mu bilmiyorum. Bende anne ile alakalı olan hiç bişeyi almadım 🤦🏼‍♀️ çocuk bile hala bitmedi eksikleri

X