2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Böbrek takipli olduğundan 2 haftada bir çağırıyor beni
Bugün 30+0 bebiş baş aşağı dönmüş sağ böbrekte iki hafta önce 26 mm genişleme vardı bebek döndüğü için genişleme çok azalmış şükürler olsun 🙏🏻 yoksa stent takılacaktı aşk böceğim kurtardı annesini 🥹
41 cm 1610 gram çıktı kafası yine bir hafta büyük karın çevresi haftayla uyumlu
Doktor konuşurken kızımız dedi şok oldum neyyyy dedim ayyy yok yok erkek bu dedi bak testis dedi 🤣🤣🤣 baya belli artık
Maşallah canım kilosu iyiymiş sanada az falan dememiştir umarım malum her doktor kiloları az buluyor nedense ablamında eltisi 2. Hamile 4,5 aylık hep erkek dediler şimdi kız demişler

Evet kadın doğum uzmanı canım kendi cihazıyla bakıyor.İnşallah herkesin akımları çok güzel çıkar hep 🙏🏻
Kadın doğum doktorunun odasında renkli doppler olmuyor diye bilyrum canım yada bazı kadın doğumcular işi ehli doktoruna radyolojiye bırakıyorlar sanırım yada para alınsın dye yapıyorlar blmyrum odasında bakıyorsa şanslısın

Bugün 30+0 bebiş baş aşağı dönmüş sağ böbrekte iki hafta önce 26 mm genişleme vardı bebek döndüğü için genişleme çok azalmış şükürler olsun 🙏🏻 yoksa stent takılacaktı aşk böceğim kurtardı annesini 🥹
Doktor konuşurken kızımız dedi şok oldum neyyyy dedim ayyy yok yok erkek bu dedi bak testis dedi 🤣🤣🤣 baya belli artık
Ahahha tam adamına demiş yaaa😂😂😂

Kızlar merhaba benim de midem yanıyor aşırı derecede 4. Aydan beri ben 3.gaviskon siseme geçtim 2 kutu bitirdjm yapacak bişey yok yoksa uyuyamıyorum. Baharati kestim yağlı şeyler de yemiyorum o zman daha rahat ediyorum. Siz de deneyin.

Uykusuzluk problemi için de iki gündür çay kahve yapmıyorum çok şükür rahat uyuyorum bence sizde deneyin, bide yatmadan yarım saat önce yoğurtla ekmek yedim. Karnımın yok olması da uykuya kolay geçiriyor. Mesela yemek yedim 7 de aç gibiysem yatmaya 1 saat kala 1 yumurta kırıp yiyorum.npeynir zeytinle o bana yetiyo çok şükür rahat uyumuşum dedihjm gibi.

Bide eğer midem yanacak gubi hissedersem küçük bı yudum gaviskon içip uyuyorum.

Geçen konserve domatesli makarna yemek zorunda kaldım misafirliğe o gecem felç oldu. Midem öldürdü beni evet organlar yer değiştiriyor daraliyorz falan ama yediklerimiz Dr önemle bence. Deneyin kızlar uykuya kanacagimiz son haftalar belkide😍🙏🏻😥
Ben ne yesem yanıyor akşam çay içsemde içmesemde uyuyamıyorum çok güzel karnımı doyursam da gece uyandığımda acıkıyorum oluru yok bu işin😕

Kızlar devlette yapılan nst sonucunu elimize veriyorlar mı? Bir de devlette renkli Doppler çekiyorlar mı? Yarına devlette randevu buldumda bu testleri isticem geri çevirmezler inşallah özelde pahalı dicem resmen

Birsey sormak istiyorum cahil gibi oldum biraz ama en son 4 boyutlu ayrıntılı ultrason da görmüşüm ben özel de ama devlet hastanesinde takipliydm artık özele gidicem dogum için de orda düşünüyorum kontrole gittiginizde Doktor 4 boyutlu da gösteriyor mu özel se ücret vb talep ediliyor mu
Ekstra ücret almıyorlar ama genelde bebiş göstermiyor 😂 biz de ne zaman gitsek iki eli yüzünde yumruk yapmış kapatıyor oluyor☺️
Kadın doğum doktorunun odasında renkli doppler olmuyor diye bilyrum canım yada bazı kadın doğumcular işi ehli doktoruna radyolojiye bırakıyorlar sanırım yada para alınsın dye yapıyorlar blmyrum odasında bakıyorsa şanslısın
cihazdan cihaza değişiyor herhalde 🤷🏻‍♀️

Yok canım şimdiki cihazların çoğu doppler ama 3 boyutlu inceleme başka bir uzmanlık gerektiriyor.

Ekstra ücret almıyorlar ama genelde bebiş göstermiyor 😂 biz de ne zaman gitsek iki eli yüzünde yumruk yapmış kapatıyor oluyor☺️

cihazdan cihaza değişiyor herhalde 🤷🏻‍♀️
Benim kızda öyle iki eli yüzünde yumruk yapmış bir vaziyette hiç göstermedi yüzünü en son detaylıda şans eseri gördük bir daha göremedik 🤭 Ben aylık gidiyorum muayeneye doktorum 3 aydır doppler ile kan akışına bakıyor ekstra bir cihaz ile değil normal usg yaptığı cihaz ile bakıyor her cihazda doppler özelliği olmayabiliyor ama artık çoğu usg cihazında doppler özelliği var.

Çok şükür. Kilosu icin bisey dedimi iyimi haftasına uyumlumu?

Özele gidiyorum canım, eşimin özel sigortası var. Ödeme yapmıyoruz ama muayenesi 900 küsür. Nstyi de senin için özellikle soracağım. Çünkü bende taktım açıkcası.
Özel sigorta varsa nst içinde almayabilir ama yinede fiyat alırsan merak edyorum açıkcası her özelde ücret nekadar dye

Benim kızda öyle iki eli yüzünde yumruk yapmış bir vaziyette hiç göstermedi yüzünü en son detaylıda şans eseri gördük bir daha göremedik 🤭 Ben aylık gidiyorum muayeneye doktorum 3 aydır doppler ile kan akışına bakıyor ekstra bir cihaz ile değil normal usg yaptığı cihaz ile bakıyor her cihazda doppler özelliği olmayabiliyor ama artık çoğu usg cihazında doppler özelliği var.
Özellikle gidince kadın doğuma sorucam sizin cihazda doppler yokmu diye yok dese bile artık inanasım gelmiyor bazen para için yapıyorlar dye şüphe etmiyor değilim

X