2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kadin dogumcu istedi dahiliye git şeker takibi istiyorum de diye şeker çıkarsa tedavisi uygularsa başla dedi 3 hafta sonra görüşelim dedi eğer insulin başlarsa ben direk gidecem duramam
şeker için kadındoğum birşey yapamıyor dahiliye önce haftalık muayte takibi yapar ha şu var kadındoğum da coraspin verecek yine gitmen gerek

Kızlar bisey sorucam doktor bana 30 haftayı doldurunca gel dedi
Bu ne demek tam olarak
30+1 2 3 mü
Yoksa 31+0 mı

Kızlar bende bugün kontrole gittim bebeği hep 1 hafta önde. Evet bende de şekerden şüphelenildi ama en başından beri önde bebiş hiç değişmedi ve bende şeker yoktu başında. Kendini hep eliyle kapattı göremedim doğru düzgün. 32 de bir daha çağırdı 30+1 dik. Hahahha mauayene ücretleri son aylar belimizi bükecek gibi 😂

Ya ben bunu eltimle eşimin amcasının karısına syledim hatta eltime ellettim bak hçkırıyor dye yengesi bebek karında hıçkırırmı kız dedi bunlarınki karnında hıçkırmadmı analamdımki
Tabiki hickiriyor. Benim kızın ilk hickirigi hastahanedeyken oldu. Sonra doktorlara söyledim hiç biride demedi sen mal mısın ne hickirigi öyle şey mi olur anne karnında felan diye. Ayrıca yani aynı şiddette ve ritimde hareketi nasıl yapabilir ki başka. Ne çok prof var boşa binlerce lira para veriyoruz 🤣🤣

Kabızlık için duphalac verdi doktor olacak gibi olursa iç diye. Bayadır kabızım bunu da içmeye korkuyorum kullanan oldu mu hamilelikte bu şurubu
Ben kullandım güvenlidir. Gebelik başında da kullandım bu hafta da kullandım. Sadece aşırı tatlı bi yapısı var şeker konusu varsa hayatında dikkatli kullan. Yani doktor bir ölçek dediyse yarım ölçek şeklinde al. Bide içince bol su iç ardından.

Kabızlık için duphalac verdi doktor olacak gibi olursa iç diye. Bayadır kabızım bunu da içmeye korkuyorum kullanan oldu mu hamilelikte bu şurubu
Bide günde 1 kere felan almanı tavsiye ederim. Genelde içtikten 2 3 saat sonra ishal gibi wc ye çıkartıyor temizliyor. Bide bagirsaklar bu kolaylastirici şeylere alismamasi gerek. Cok çok zorda kalınca kullanın

Kızlar bu benim ilk hamileliğim ve dogumdan sonrasi beni biraz korkutuyor bebegim saglikli olacak mı iyi bakabilecek miyim sizde de böyle korkular var mı ben mi fazla abartiyorum

Kızlar bende bugün kontrole gittim bebeği hep 1 hafta önde. Evet bende de şekerden şüphelenildi ama en başından beri önde bebiş hiç değişmedi ve bende şeker yoktu başında. Kendini hep eliyle kapattı göremedim doğru düzgün. 32 de bir daha çağırdı 30+1 dik. Hahahha mauayene ücretleri son aylar belimizi bükecek gibi 😂
Bizim şükür muayene ücreti 7aydır zamlanmadı hiç

İlk defa sizde duydum doğrusu şekeri olana corasprin verildiğini
10 gün sonra randevum var kesin sorucam bunu😊
Coraspinin şekerle alakası yok canım şekeri olana değil pıhtılaşma sorunu olanlara veriliyor. Bende kullanıyorum öncesinde düşük yaptığım için pıhtılaşmadan dolayı düşük olmuş olabileceği düşünüldüğünden başlandı pıhtılaşmayı önlemek amaçlı. Sormana gerek bile yok çünkü 35-36.haftada kesiliyor şurda ne kaldı zaten 😁

X