2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Kızlar birşey soracağım acil. Vajinamda dünden beri kaşıntı başlamıştı hafif. Şimdi ayna ile vajinama bakayım dedim de dış dudak kısımları ve makat kısmımda bildiğiniz süt kesiği gibi birikmeler olmuş anlatabildim mi bilmiyorum ama mantar bu mu? Antibiyotik kullanıyorum sanırım o etkiledi başına gelen var mı

Kızlar birşey soracağım acil. Vajinamda dünden beri kaşıntı başlamıştı hafif. Şimdi ayna ile vajinama bakayım dedim de dış dudak kısımları ve makat kısmımda bildiğiniz süt kesiği gibi birikmeler olmuş anlatabildim mi bilmiyorum ama mantar bu mu? Antibiyotik kullanıyorum sanırım o etkiledi başına gelen var mı
Antibiyotik mantar yapmış ne zaman kullansam bende de yapıyor probiyotik kullan doktoruna sorup canım çok iyi geliyor

Kızlar size de atmak istedim
Banu çiftçinin kitabından

Eklentiler

• IMG_1649.jpeg
    IMG_1649.jpeg
    181,2 KB · Görüntüleme: 106
Kızlar size de atmak istedim
Banu çiftçinin kitabından
Çoğul gebeliklerde sadece doğum öncesi 8 haftaya ek 2 hafta ekleniyor 10 hafta oluyor yani, doğumdan sonrasına eklenme olmuyor yine 8 hafta. Onun haricindeki bilgiler doğru 😊

Kızlar depend konuşmuşsunuz normal doğum yapanlar mı kullanacak bunu? Sezeryanda da kanama oluyor mu ki ben normal ped yeter sanıyordum

Kızlar depend konuşmuşsunuz normal doğum yapanlar mı kullanacak bunu? Sezeryanda da kanama oluyor mu ki ben normal ped yeter sanıyordum
Sezaryende de kanama oluyor ilk 1-3 gün normal ped yeterli olmayabilir. Ben depend içine lohusa pedi koymayi düşünüyorum.

Sezeryanda da kanama oluyor bazılarında az bazılarında çok oluyor ilk günler ağrı da varken ped ve külotla uğraşmak zor oluyor dependle rahat ediyor insan

Kızlar size birşey soracağım. Ben 1 saat önce demir hapı içtim sonrasında açlık ölçtüm 116 çıktı normalde asla bu kadar yüksek çıkmazdı maximum 104ü gördüm 95-94 çıkar . Kan hapı yükseltmiş olabilir mi ?

Kızlar size birşey soracağım. Ben 1 saat önce demir hapı içtim sonrasında açlık ölçtüm 116 çıktı normalde asla bu kadar yüksek çıkmazdı maximum 104ü gördüm 95-94 çıkar . Kan hapı yükseltmiş olabilir mi ?
Günaydın aynı şeyi düşünüyorum ben de gece içince sabah açlık yüksek çıkıyor doktora sordum bilemiyorum dedi nette bazı ilaçların yükselebileceği yazıyor ama içinde demir ilacı yok kullanmadığım zaman benim de düşük çıkıyor açlık.

Günaydın aynı şeyi düşünüyorum ben de gece içince sabah açlık yüksek çıkıyor doktora sordum bilemiyorum dedi nette bazı ilaçların yükselebileceği yazıyor ama içinde demir ilacı yok kullanmadığım zaman benim de düşük çıkıyor açlık.
Günaydın, mesela benim ilacın içinde mısır nişastası varmış sonuçta şekerden sayılır belki oynatıyordur şekeri

Dün dahiliye doktoru sende şeker var dedi 1 hafta sıkı diyet yaptıracak mis şeker tansiyonntakibinistedi bir hafta tansiyon 12 6 12 7 geliyor şimdi uyandım şeker ölçüm 126 cikti aclik şekeri 95 geçmemesi lazımmış eğer diyet ise yaramazsa insulin başlayacak dedi çok moralim bozuldu gebelikte şeker olunca bebeğin erken doğuma neden oluyormuş Allah korusun herseybyasak bana açıldığı 230 şeker ölçüsünü görünce de offfff

Ah bende buna benzer bi sey sormaya geldim. 🤦‍♀️

Kızlar benden de bi şeker konulu soru. Canınız çekmez umarım sabah menemen yaptım. Çavdar ekmeği yedim salatalık 3 zeytin az baya az peynir yedim. Tokluk 147 çıktı. Sizce menemen şeker çıkartır mi? Yada arkadaşın dediği gibi demir ilacı mi acaba şeker yükseltiyor. Ben 2 gün öncesine kadar demiri ikindi vakitlerinde felan alırdım. Simdi dozu 2 ye çıkarttık sabah akşam alıyorum. Açlık severimde 100lerde bi sey çıkmıştı bu sabah. Varmi bi yorumunuz

X