2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Geç döllenme geç yumurtlama durumları oluyor ilk kalp atışını duyduktan sonra crl ölçümü ile sat uyumlu değilse ölçüme göre sat değiştiriliyor bir daha da değiştirilmiyor hamilelik boyunca bebeğin gelişimi sat’ı değiştirmiyor. Mesela benim 4 hafta geç yumurtlama oldu yani regl olmadığım ay yumurtlayıp hamile kalmışım o yüzden 4 hafta ileriye atıldı sat bir daha da değişmedi genelde 1 hafta önden gidiyor ama doğum tarihini etkilemez bebeğin gelişimi.
Benim de aynı sizin gibi oldu . Kafamda deli sorular vardı önden gidiyor diye 😀 cevapladınız 💕

Tatlım bu konu çok hassas ki sen gebesin ve sıkıntılı bi süreçten de geçiyorsun aylardır evdesin elbetteki uyarmak gerekli. İlla gözlerinizin dolmasını görüp susmalarıni beklemeyin bence bi dahakine. Ben bu konuda hassasimdir ve yakın uzak kimseyi gözüm görmez. Senin canın sikilacagina onların sıkılsın. Gecende ankaraya gitme durumu olunca eşimin babaannesi dedesi bize geldi. Odaya girdim hosgeldiniz derken babaanne kişisi ne o kız bi çocuğu taşımayı beceremedin dedi. Anında ağlamaya başladım ve bildiğin cemkirdim kadına sonra ay ben takılıyorum felan demeye başladı. Kendi aklına gelmesi ile başkasının o kıvılcımı harlamasi çok çok ayrı..
Daha önce ben kayıp yaşamadım ama iki ablamın kayıpları oldu ve onların yanında sadece ben vardım ve canımın nasıl yandığını hiç unutmam ki sen birebir yaşadın ne yazık ki. Evlat kaybının bi tabiri bile yoktur bu yüzden.. bak tatlım belki çok yanlış gelecek bu söylediklerim ama içindeki bebeğin sana sımsıkı tutunan oğlusun için biraz daha pozitif olmaya çalış. Cikar aklından unut demiyorum diyemem de ama karnındaki bebeği de üzme ağlayarak. Ayrıca onlar toprak olmadi ki. Onlar cennette bıcır bıcır koşup oynuyorlar. Efendimizin sav kaybettiği çocuklarıyla beraberdir belkide. Birlikte oynayıp yiyip içiyorlar. Efendimizin etrafında kelebek gibi uçuyorlar belkide.. Mevlam onlari nasıl güzel sakliyordur.. ahirette 3 tane sefaatciniz var hamdolsun. Anam babam olmadan girmiycem içeri dicekler. Kucaklarinizi dolduracaklar o zamn geldiğinde.. oğlusun için bunları düşün ve aglamamaya calis. Bizim için neyin hayirli olduğunu bilemeyiz mevlanin bi bildiği elbet vardi böyle oldu. Zor biliyorum yani tahmin etmeye çalışıyorum ama nolur bu bebisine sıkı sıkı tutun onunla yaraların sarılacak iyileseceksiniz allahin izniyle 🤲🌺🌺♥️♥️♥️🫂🫂🫂🫂
Güzel yüreğinize sağlık ne güzel yazmışsınız 💕

Kısalma devam etmiş 25 mm olmuş kızlar dua edin bu sıpa en azından Aralık ayını çıkarsın🤲
Yat canım bolca ama bolca yat. Doktor fitil verdi mi? Verdiyse günde kaç kullanıyorsun? Eger 2 verdiyse arada günde 3 kullan derim. Onun dışında sistemde 32. Haftada görünüyorsun korkunu azalt. 1 2 hafta içinde doğsa bile allahin izniyle kuveze girmeden alirsin kucağına. Mümkün oldukça hareket etmemeye çalış. Bi sure idare et sabretmeye calis. Allahin izniyle ocak ayına erisirsin. 🤲🤲

Kızlar ben bugün ilk kez araştırma hastanesinde kadın doğuma gittim . Rapor alacaktım uçuş öncesi ve de muane olayım dedim. Doktor bana ekranı göstermedi 😀😀 ben de bakabilir miyim ekrana dedim bakıp napacaksın dedi 😀😀 gülsem mi ağlasam mı hahah😀😀 bebeğim ya bi bakayım hasret gidereyim dedim güldü ama göstermedi 😀😀 ağrım var dedim cevap vermedi 😀😀
Son olarak uçuş öncesi rapor istedim ne zaman uçacaksın bak rapor sadece bir hafta geçerli falan dedi ? Ben hemşireye de sordum tarih yazmıyoruz bir şey olmaz dedi ama süresi var mı ki ? Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi Sen almıştın sanki canım dönüşte ne yapmıştın ?

Ya bu şefaatçi konusunda farklı farklı yorumlar var bende 7 hafta gibi düşük yaptım kalp atışları durmuştu. Eşimin abisi şefaatçi olamaz dünyaya gelip ses vermesi gerekirdi falan dedi düşüncesiz ya çok ağlamıştım. Ne düşünüyorsun bu konuda?
Saçmalık.. olurmu öyle şey. Mevla can vermiş kalbi atmış. Kalp atışı demek ne demek ruh uflenmis demek. Peki bizim inancımız da beden mi önemli ruh mu? Elbetteki ruh. Bedenlerimiz bu dünya için bi kıyafettir. Ahirette bu bendenlerimiz olmayacak. Cennet için ayrı cehennem için ayrı beden olacak. Hani kalp atışı olmasaydı dış gebelik kimyasal felan olsaydı belki ama o bebeğe ruh gelmiş. Hic öyle üzülüp sıkma canını. Ayrı bi patavatsizmis yani oda. Hadi diyelim onun dediği gibi illa doğmak lazım bu kayıp yaşayan insana söylenir mi ya. Allahim akıl fikir versin. Sen dua etmeye devam et canım. Allahin izniyle şefaatçiniz olacaktır 🤲🫂♥️

Saçmalık.. olurmu öyle şey. Mevla can vermiş kalbi atmış. Kalp atışı demek ne demek ruh uflenmis demek. Peki bizim inancımız da beden mi önemli ruh mu? Elbetteki ruh. Bedenlerimiz bu dünya için bi kıyafettir. Ahirette bu bendenlerimiz olmayacak. Cennet için ayrı cehennem için ayrı beden olacak. Hani kalp atışı olmasaydı dış gebelik kimyasal felan olsaydı belki ama o bebeğe ruh gelmiş. Hic öyle üzülüp sıkma canını. Ayrı bi patavatsizmis yani oda. Hadi diyelim onun dediği gibi illa doğmak lazım bu kayıp yaşayan insana söylenir mi ya. Allahim akıl fikir versin. Sen dua etmeye devam et canım. Allahin izniyle şefaatçiniz olacaktır 🤲🫂♥️
Ağzı olan konuşuyor işte koca koca insanlar laflarının nereye gideceğini düşünemiyorlar ya da kötü niyetliler bilerek böyle yapıyorlar bilmiyorum Allah herkesin kalbine merhamet versin 🙏🏼 Sağol canım kızlar içimi ferahlattınız valla Allah razı olsun 🙏🏼🌺

Yat canım bolca ama bolca yat. Doktor fitil verdi mi? Verdiyse günde kaç kullanıyorsun? Eger 2 verdiyse arada günde 3 kullan derim. Onun dışında sistemde 32. Haftada görünüyorsun korkunu azalt. 1 2 hafta içinde doğsa bile allahin izniyle kuveze girmeden alirsin kucağına. Mümkün oldukça hareket etmemeye çalış. Bi sure idare et sabretmeye calis. Allahin izniyle ocak ayına erisirsin. 🤲🤲
Progestan fitil vermişti geçen sefer gittiğimde sabah akşam kullanıyorum. Daha fazla yatacağım artık ne kadar gecikirse. Nasipten öte de yol yok 🤲

Progestan fitil vermişti geçen sefer gittiğimde sabah akşam kullanıyorum. Daha fazla yatacağım artık ne kadar gecikirse. Nasipten öte de yol yok 🤲
Canım bebeğin haftası iyi maşallah yaşam sınırını geçmiş. Allahın izniyle erken doğsa bile kalıcı hasar bırakmaz 🙏🏼 Bol bol istirahat et bir sorun olmaz diye düşünüyorum rabbim zamanında sağ salim kavuştursun hepimizi 🙏🏼🌺

Yani 32 de mi olacak kontrolünüz
Ben de bilmiyorum benimki biraz minyon bi bebek olunca 29+3 de iken 1200 gramdı merak ettim herkes nasıl kilosu nasıl karnı nasıl
Ben su an 30+3 um 10 kilo aldım
Karnım aman aman çıkmadı ama aynen dediğiniz gibi göbeğim var saklanmıyor
Kiz niye üzülüyorsun.🫂 Benim kızımda minyon olucak önemli olan sağlığı eli ayağı tam olsun🤗. Üzülme sıkma canını🤗. Bizde uzun değiliz eşimle. Haftasına göre 2 3cm kadar kısa ilerliyo ama sorun değil. Büyüdükçe yüzmeye voleybola hoplamali ziplamali şeylere yazdırmayı düşünüyorum. Uzarsa uzar. Mevlam sağlıklı ve hayırlı evlat eylesin. Takma boyunu felan 🫂🫂🤗🤗

Canım bebeğin haftası iyi maşallah yaşam sınırını geçmiş. Allahın izniyle erken doğsa bile kalıcı hasar bırakmaz 🙏🏼 Bol bol istirahat et bir sorun olmaz diye düşünüyorum rabbim zamanında sağ salim kavuştursun hepimizi 🙏🏼🌺
Şükür yarın 32. Haftayı tamamlıyor 33 e giriyoruz 1719 gr 42 cm olmuş. İnşallah Aralığı çıkarırsak çok daha rahat olacak 🤲 hepimiz sağ salim inşallah 🤲

Aynen 32’de kontrolüm olacak. Ya bence kimseyle kendini kıyaslama bebeğinide başka bir bebekle kıyaslama herkesin vücudu kendine özel. Bende instada görüyorum bazı gebelerin karnı hiç yok bazısınında göbeği benimkinden büyük bu durumun rahim bağ dokusuyla ilişkisi varmış. Göbüşlerimiz bize özel 😍
Haklısın aslında sağlıklı sıhhatli olsun da başka bi şey istemiyorum bende damar direnci de olunca biraz korkuyorum büyümezse gelişme geriliği olursa falan diye aslında amacım kıyastan ziyade benimki normal mi benim gibi var mı şeklinde aslında 😔

Sen arada 3 tane at günde. İnan çok faydası oluyo. Benim 23 e kadar düştü 28 civarında suan. Ben neye uğradığımı şaşırdım çok ama çok korktum ama önlem alıp elimizden geldiğince dikkat edicez. Allahin izniyle zamanında kavusucaz bebislerimize 🤗

Ben de alakalı olduğunu düşünmüyorum 28+5 1200 benim de ki 15 kilo aldim basindan beri seker cikti diyetteyim doktorum haftasiyla uyumlu dedi sorun yok dedi bu muayenede şunu anladım şekerden dolayı kilosunun fazla olmasını istemiyor bakim şeker bir soruna yol açmış mi diyerek ultrasona aldi beni fazla kilolu olmasını istemiyorum dedi suyu iyiyse açılma vs yoksa kafana takacak bir durum yok bence daha önce de söylemiştim asıl 30 dan sonra artış olacak kilolarinda
Doktorumda sknti yok haftasına göre alt sınırda ama iyi dedi işte ne bileyim büyümezse falan diye kafama takıldı öyle benimde 😢

Allah razı olsun senden bazen işte birinin bunları bana hatırlatması çok iyi geliyor öyle bi boşluğa düşüyorum ki doğru olanı unutuyorum gerçeği göremiyorum kendi kendimi mahvediyorum ama biri benim acımı anlayıp bana böyle teselli verdiğinde yeniden doğmuşa dönüyorum o gün keyfim yerine geliyor Allah razı olsun senden🙏
Eşinin babannesinede sinir oldum maalesef hepimizin etrafında böyle dengesiz insanlar var demekki çocuğu taşıyamadın demek nasıl bir takılmaymış nasıl bi şaka anlayışıymış acaba cahillikten başka bir şey değil..😡
Yorum yaptırma canım bos bos konusmasınlar.. ne düsüncesizler ya.
Geçen gün ben de cekmece düzenlerken kaybettiğim bebeğimin cubuk pozitif testini buldum biraz hüzünlendim sonra karnımdaki oğlumla konustum senin melek bir kardesin var cennette el ele olacağız hepimiz diye.. Canım kuzularımız iyi ki varlar artık diğer meleklerimiz de kardeslerini koruyacaklar.. Olumlu düsün stres yapma hic

Göbeğim var saklayamıyorum artık. Bence bizim aldığımız kilonun bebekle alakası yoktur diye düşünüyorum. 2 hafta önce 1400 gr’dı bir sonraki muayene 10 gün sonra bakalım kaç kilo oldu bence 2 kilo olmuştur artık
10 günde 2 kilo olmazlar diye blyrum canım haftalık kilo alımları var ama 2 kilo olmamıştır

X