2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    305
çok gecmıs olsun ınsallaahh ıstırahatle suren uzar canım, sağlıkla, hayırlı zamanda dunyaya gelır yavrularımız.
tabiii zaten ultursonun bır belge nıtelıgı yok tahmını oluyor ..

Sanki geceleri gündüze göre daha hareketliler

Kızlar günaydın şeker yüklemesi yaptırmaya geldim 75 gram. Adama diyorum benim bir ay önce 66 çıktı zaten açlığım şimdi de düşük çıkar falan bi baktık 95 açlık nasıl bu kadar değişir . 10:30 ve 11:30 da tekrar kan vercem bakalım. Yalnız içeceği içince başım döndü şimdi de böyle kalbim sıkışıyor gibi ben bundan fazla glikoz alıyorumdur ya içecek nasıl etkiler beni

Eki Görüntüle 3343921
Kızlar arkadaşımın ablası bu sigortayı yapmış iş yeri zoruyla ve doğumda tüm ücreti karşılamışlar , muane ücretlerini karşılamışlar . Duydunuz mu bunu
evet canım benm sigortam var muayene ücretlerimi karşılıyor doğum da karşılayacak ben bireysel yaptırdım.
1 yıl bekleme süren var . ama bazı sigorta şirketlerinde hamile kalmadan yaptırırsan sonra hamile kalırsan karşılıyor belki fiyatları bir tık fazla olabilir ve sigortanı yeniletmen lazım ben şöyle düşün muayenem 970 tl ama ben sadece 15 tl ödüyorum ve doğum belki 20/25 bin ona ödeme yapmayacağım çok karlı bir iş oluyor. kan değerlerine bile para ödemiyorum.

Gece üç gibi peçeteye süründü şeklinde kan geldi ne olur olmaz takipli yerime acile geldim muayeneden oldu muhtemelen ama yine yatış verip ciğer geliştirici yaptılar. Bide doktordan ayar yedim neden başka yere gidiyorsun diye. Kendi kendime kaşındım sanırım kendi mi de bebeği de sefil ettim

kızlar ya dün çok kötü batmalarım oldu anlamadım ayaklarımımı üşüttüm ne oldu enfeksiyon mu oldum? göbek geliğimin altında sanki böyle ishal olunca kramplar girer ya ara ara öyleydi yarın doktora gideceğim içim rahat etmedi bebeği de çok az hissetim başınıza geldi i böyle birşey

İnşallah sadece muayeneden kaynaklı bi kanamadır bir daha yaşanmaz da vaktini bekler bebişiniz çok geçmiş olsun

Ama 40 olmadan doğum yaparsak mesela 38 de nasıl olacak acaba. Doğumdan sonra mı verecek yoksa işk raporun bitişinden itibaren mi
Doğumdan önce 8 hafta, doğumdan sonra 8 hafta olarak der iş kanunu. Doğumdan önce çalışabilir raporu aldınız diyelim, en fazla 37'ye kadar çalışabilirsiniz. 37. haftada isteseniz de istemeseniz de bu 16 haftalık doğum izni süreci başlar. 40'a kadar doğum olmazsa eğer 40. haftada da artık otomatik olarak doğum sonrası olan izin süreciniz işlemeye başlar.

Evet ama anladığım kadarıyla geç kalmışım

Bağkurunuz neye göre yatıyorsa. Herkesin maaşına göre miktar yatıyor. Asgari ücretle çalışana o oranda bi hesap yapılır, daha yüksek maaş alana da maaşına göre hesap yapılır.
Bu senenin asgari ücretliyle 37 bin TL yapıyor ama yılbaşı sonrası asgari ücret artışı oalcgi için biraz daha fazla olur ayrıca maaşın asgari yüksekse daha fazla aliyorsun

Ay evet bi tanidigima dogum zamani 3.200 falan dediler normal dogum yapti bi baktilar bebek 4.5kg cikti o yuzden ölcumlere guvenemiyorum

Hayır toplam 16 hafta olsa da doğum sonrasına en fazla 13 aktarılabiliyor. O yüzden riske etmeden en geç 36 gibi ayrılmak gerek bence
2 sene önceki gebeliğimde çalışıyrdum 32. Haftada izine ayrıldım 32+3 te doğum yaptım 16 haftayı komple doğumdan sonra kullanmış oldum 6 ayda ücretsiz izin kullandım izin hakkın kısalmıyor bi isterseniz 170 i arayıp sorabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…