2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Evet kızlar tok gidince lavman yapıyorlar, ama o durumda büyük küçük abdest yapsanız da bu çok doğal bir süreç, doktorlar buna alışıktır.
Oğlumda beni artık doğumhaneye götürürken ebe yalvardım tuvaletim var hemde büyük diye ebeden ayrılıp odaya gitmeye çalıştım ebe geri çevirdi beni, o bebek dedi artık geliyor dedi ama ben hiç bebek olduğunu anlamadım baya baya lavaboya gitme ihtiyacı hissetmiştim. Kızımda öyle bir his gelmedi... Kızımda sancılar karındaydı oğlumda belimde...

kız görse söylerdi heralde :) biz de detaylı için profa gidiyorduk iki sefer de 18 ve 22 de erkek dedi videosunu verdi pisini falan gösteriyor videoda eşim çekti sonra 27. haftada devlete gitmiştim kız bebek dedi eşim de koca prof mu bilecek o mu bilecek cihazı bile kötü dedi sonuç kızım oldu bizim netleştirmemiz 32. haftayı bulmuştu

Kızlar bebişin kıyafetleri yıkayıp ütülesek kaldırsak çantaya koysak erken mi olur tekrar mı yıkamak gerekir zaman yaklaşınca

A Ayyy evet benim kızım 53cm doğmuştu. Haziran bebesiydi. Çok güzel şortlu bir takım almıştım. Agustos gibi giydiririm diyordum. Artık bebe dünyaya alışınca onu giydireyim diye elime aldım ki 52cm miş doğduğunda bile anca olurmuş, yıkayıp ütülemiştim bidee... Sonra benden 40 gün sonra doğum yapan arkadaşıma götürmüştü. O yüzden çok çok küçük almayın.

canım arkadaşım ebe ben ona sormuştum acil olmayanlarda lavman yapıyorlarmış ama acil doğuma gelenler küçük büyük tuvaletini de yapıyor ne olacak biz alışkınız yadırgamıyoruz kolay değil o bebeğin çıkması demişti. Denk gelirse de kasma yani ne ilk sensin ne de son

Evet bende hep büyük tuvaletim var diye evde durmadan tuvalete gidip ıkınıyordum megersem doğum başlamış
Hatta şimdi psikolojik olarak tuvaletim geldiğinde çok korkuyorum yine aynısını yasıycam diye

Kızlar bebişin kıyafetleri yıkayıp ütülesek kaldırsak çantaya koysak erken mi olur tekrar mı yıkamak gerekir zaman yaklaşınca
Bence çok erken biraz daha beklemek lazım. Kıyafetler de eğer 4 kilo üstü olmazsa giyer bence, ben giydirmiştim ama çok almamak lazım tabi. 30 dereceden yüksekte yıkamayın, kurutma makinesine atmayın

Yaa bunun farkını nasıl anlayacağız? Beni geöen gece sancı tuttu gaz bu kesin deyip saatlerce acı çektim ama hazmış gerçekten. Ama hadi olmasaydı şuan bunu okuyunca tehlikeyi farkettim
Canım işte bende anlayamadım
Hatta şimdi olsa yine anlayamam çünkü bildiğim büyük tuvalet hissiyatı ve gaz sancısı gibiydi şimdi olsa yine aynısı sanarım
Birde herkeste farklı oluyor kiminde tuvalet hissiyatı
Bazılarında bacak ağrısı bazılarında belde sancı bazılarında karında sancı oluyormuş kişiden kişiye değişiyor ama ben surdan anlamıştım son dk sancı bi durup bi geliyodu o an demiştim doğummu yapıcam acaba diye

Kızlar karnınızda farklı bir ağrı hissederseniz doğum haftalarında yine de doktora gidin derim. Benim de ilk gebelikte planlı sezaryen olacaktı ama dr 40+4e randevu verdi. 12 saat aç olması gerektiği için ben akşam 8 civarı yemeği yeyim dedim. Temizlik de yapmıştım en son yemeği yeyip banyoya girdim yemek sonrası bi şişkinlik oldu dedim banyoda bir saat kadar zaman geçirdim çıkınca karnımda baskı hissi vardı anneme anlattım sen bu kadar rahatsan o doğum sancısı değildir yat uyu dedi eşim de yine de bi gidelim dedi sancı ve 4 5 cm açıklık çıktı dr 8de yemek yemişsin 12 olmadan anestezi veremem zaten ilk doğum ilerlemez sadece yat dedi yarım saat kadar yattım ve tuvalate gitmek için kalktım ebe gördü göndermedi bi bakayım dedi 10 cm çıktı sakın ıkınma dedi koşarak gitti sedyeyle geldi acil sezeryana aldılar artık tok falan girdim yani. Ama 1 saat beklesem evde ıkınırdım garanti aşırı hızlı gelişti aman erken falan demeyin. Bi de ebe demişti sancı anında banyo yapmak ve küvete falan girmek hem sancıyı azaltıyormuş hem de açılmayı kolaylaştırıyormuş normal dğum düşünen varsa suyu mutlaka deneyin derim resmen sancıyı hissedemedim. Bi de suyum falan gelecek sanıyordum filmlerdeki gibi o 10 cm anında bile suyum gelmemişti daha doğumda da gelebiliyormuş

Evet bende hep büyük tuvaletim var diye evde durmadan tuvalete gidip ıkınıyordum megersem doğum başlamış
Hatta şimdi psikolojik olarak tuvaletim geldiğinde çok korkuyorum yine aynısını yasıycam diye
Bebek kanala girdiği zaman bağırsaklara baskı yapıyor o an o yüzden büyük tuvalet hissiyatı oluşuyor. Benimde büyük tuvaletim gelince aklıma geliyor bu durum ufaktan bir korku yaşıyorum her seferinde.

doktorun verdiği tarihle kızım 06.05te doğacaktı 12 olmadan doğunda 05.05 doğum tarihi oldu yavrum resmen kendi seçti :)

Benim bebişin mobilyaları 16 aralıkta gelecek 1 gün öncesinde yıkayacam mobilyalar kurulunca da ütüleyip dolabına yerleştiricem. Ama henüz çanta hazırlamak için erken bence. Ocak ayının ortası gibi hastane çantasını hazırlamayı düşünüyorum çünkü erken doğsa zaten çantaya koyduğumuz kıyafetler büyük gelecek giydiremeyeceğiz prematüre alışveriş yapmamız gerekecek o yüzden erken hazırlamaya gerek yok bence.

Ne güzel aslında hissetmeden açılma da olmuş. Niye sezeryana aldılar. Ikınsan doğcakmıcak mıydı zaten

Merak ettim tam açılma olduğu halde neden normal doğuma devam edilmeyip de sezaryene alınma sebebiniz neydi?

Ama en azından kendimiz için erken doğum olursa eşyalarımızı hazır olması daha iyi değil mi? Ben haftaya, yani 32. haftada hazır etmeyi düşünüyordum çantayı. Alışverişi tamamladım yıkayıp ütüleyip yerleştirmesi kaldı.

Bence gerekli değil bizim ihtiyaçlarımız çünkü sezaryenden çıkana kadar veya vajinal doğum yapana kadar hastaneye ulaştırılır bu benim kendi fikrim herkesin düşüncesi farklı olabilir tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…