2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Evet aynısını yaşadım doğum sancısını o kadar ki bilmiyorum ki gazım var sandım anlamadım bir süre. Sonra adet sancısı gibi belime vurunca nöbetçi doktora gitmiştim yolunda gitmeyen şeyler var belim adet dönemindeki gibi ağrıyor diye. Sevgili anne adayları biliyorum çoğunuz doğum sancısını bilmiyor ama böyle şeyler yaşarsanız sakın ihmal etmeyin. Geç kalmayın lütfen

Kızlar ya bogazım yanıyor zaten bazen zor nefes akıyormuşum gibi hissiyata kapılıyodum uykumdan uyandım uyuyamıyorum şimdi zor nefes aşıyormuşum hissiyatı yaşıyorum.Boğaz ağrısıyla nasıl olacak diye sinirim bozuldu.Böyle bir hissiyat yaşayan var mı sanki burnumdan aldığım oksijen yetmiyor bir de bogazım yanmaya başladı üzerine

Ya gerçekten öyle ben saatlerce evde doğum sancısı çektimde anlayamadım hala gaz sancısı sanıyodum oysa doğum sancısıymış birde şimdi hayal meyal hatırlıyorum tuvalette ıkınınca altımda resmen bebeği hissetmiştim kendi kendime normal heralde demiştim geri kalkıp yatmıştım
O sancıyı evde saatlerce çektiğim için birde 10cm açıklıkla çekmişim o sancıyı suan doğumdan hiç korkmuyorum

Evet ben de sancıyı son seviyesine kadar hissettim o yüzden normal doğum hiç korkutucu gelmiyor. Yeter ki yavrularımız olsun sağlıklı gelsinler. Şu an düşünüyorum da ilk gebelikte doğum belirtileri konusunda ne kadar cahilmişim acaba bir şeyler yapılabilir miydik erken fark etsek..

Dün verdiğim kan sonuçlarına göre crp 7.90 çıktı . sağlık ocağındaki Dr çok fazla değil ,biraz enfeksiyon çıkmış dedi. Referans aralığı 0-5 arası diyor. Bir sorun yaratmaz inşallah . Bu değerin yükselme durumu var mı acaba ? Bir hafta sonra kadın doğum Dr. Göstereceğim sonuçları bakalım o ne diyecek … Hamilelik de crp niz kaçtı sizlerin ?

Bu düşünceni o kadar iyi anlıyorumki bende senin gibi şimdi bile düşünüyorum acaba yapılıcak birşey varmıydı kurtarabilirmiydik diye ama en sinsi hastalıklardan birine sahibiz ve son ana kadar maalesef anlaşılmıyor bunları düşünüp daha fazla üzülme yakın zamanda tüm güzellikler seni bulsun inşallah

Vallahi benim kafamda bir sürü soru bunlar
Çok normal bir durum. En fazla kokar eder geçer Doğum öncesinde de olabilir sonrasında da olabilir. Lavman yapmaya vakit olmayabilir, etkili bir şekilde lavman yapılmamış olabilir.
Ben başka şehirde riskli gebelik uzmanında takipliyim çok şükür bir riskim yok ama bana sezaryen önerdi. Bebeği vajinadan çıkarmanın anlamı yok dedi. Gerçekten çok şaşırdım. Halbuki ben vajinal doğum yapmak istiyorum. Sonuçta fizyoloji anatomi bu şekilde kadınların yüzyıllardır neden yapamayalım. Ben de açıklık muayenesinden müdahaleden epizyotomiden sancıdan korkuyorum ama inşallah kesisiz travmasız vaktinde normal bir doğum olur

Basit bir soğuk algınlığında bile yükselebiliyor. Herhangi bir enfeksiyon belirtin var mı? Ağrı, ateş, kötü kokulu akıntı vs benim 50ye yükselmişti sanırım bir ara.

canım ya aklımdasın seni düşünüyordum nasılsın diye Allah acını dindirsin inşallah en kısa sürede yine hamile kalırsın

İnşallah en kısa ve doğru zamanda yeniden hamile kalıp sağlıkla kucağınıza alıp büyütmek nasip olur Yaşadıklarınızı sadece tahmin edebilirim, sabırlar diliyorum

Insallah en yakin zamanda yeniden anne olacagin haberini verirsin bize. Sabr et insallah her sey cok guzel olur Allah kimseye bir daha boyle bir aci yasatmasin

Ay bende 28 hastalığım 10 hafta kaldı şubat 15 diyordu doktor sezeryan ya bebek. Hatasıyla uyumludur en son ben kg aldim.cok bu ara belki.bebek büyümüştür ne alemde bilmiyorum şu an ha bire tekme yiyorum allahinnizniyle kazasiz belasiz gelsin melekler 3 6 ay 6 9 ay biraz takim mi alsam diye düşünüyorum lcw yüzde 27 indirim var

Kuzum eğer 8-9 cm açıklıkla falan son dk hastaneye gidilmesiyse lavman yapılıyor. Ve gerçekten çok basit bi işlem hiç korkma. Haa dersen ki hastaneye gittiğimizde açılmamız çok fazlaysa son dk gidildiyse o zaman ne oluyor diye. Bunuda gebe okulunda ebe anlatmıştı. O zaman zaten bebek kanala girdiği için dışkı kanallarını tıkamış oluyormuş. Kaka yapmanız çok zor o zaman demişti. Haa olsa da hiç problem değil çok normal şeyler bunlar demişti. Hatta tam açıklık olduktan sonra o ıkınma hissi geldiğinde bazen gebeler kakası geldi zannedip ıkınmıyolar. Tam o anlarda doğru nefes ve doğru ıkınmayla doğumları yarı yarıya kolayaştırabilirler. Ama doğru bilinmediği için bağırarak boşa enerji sarfediyorlar. İşte bunları öğretmek gebeleri bilgilendirmek için bu gebe okullarına başlandı demişti.

Öyle birşey olursa bende çekinirim utanırım ablam oluyor engel olamıyorsun ama doktorlar lafını bile yapmıyorlar dyor

Canım benimkide yüksek 27 falandı en son doktor normal dedi.

Yaa bunun farkını nasıl anlayacağız? Beni geöen gece sancı tuttu gaz bu kesin deyip saatlerce acı çektim ama hazmış gerçekten. Ama hadi olmasaydı şuan bunu okuyunca tehlikeyi farkettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…