2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
23 haftalıktı o bi haftada birden kısalmış serkajı yaptılar daha sonra doktor 4 gün sonra cıkış verdi
Baya küçükmüş. Benim çok kisalma olmadı erken fark edildiği için. Ama dikkat edilmese bende acil duruma gelirdim. Hepimiz için Mevlam hayirli sağlıklı sonuçlar süreçler versin inşallah 🤲

Yaaa ay ne bileyim öyleymiş gibi geldi. Öyle canım öngörüyor. bir şey olursa hazırlıyordur belki psikolojik olarak ama durumunuza göre bu kadar erkenci davranması garip gibi. Kasılmalar için magnezyum kullanıyor musun? İnanılmaz rahatlatıyor beni kullanmasam yerimden kalkamam heralde. Hele magnezyumumu değiştirdiğimden beri inanılmaz rahat uyuyorum
Tabii doktorun öngörüsü. Beni telaşa strese sokmuyor ama kendince gerekli önlemi de alıyor. Alttan alttan da bana işliyor bi şeyler erken olabilir diye.
Magnezyum 7. Haftada başladım. 07 yani 🤣 benim çok erken başlamıştı kemik ağrıları. Hala devam ediyorum. Su da içiyorum ev işi yapmıyorum yani yorulmuyorum da. Ama bu kasilmalari anlayamadik. Tokoya bagliyolar sanci varmi diye sanci da cikmiyo. Ele göze gelen belli kasılmalar da var. Ebede çok şaşırdı kasilman var cihaz gormuyo diye. Sahsima münhasır biriyim anladığım kadariyla 🤣🤣

Anladim canım ama bence daha gidecek senin miniğin insallah grubumuzda herkes sağ Salim bebesini kucağına alir inşallah inşallah dualarım o yönde 🤲🏻🤲🏻
Amin amin şöyle ocağın 2 haftasından sonra bir bir girelim doğumlar inşallah. Ne çok erken ne çok geç kalsın miniklerimiz 🤗

Tabii doktorun öngörüsü. Beni telaşa strese sokmuyor ama kendince gerekli önlemi de alıyor. Alttan alttan da bana işliyor bi şeyler erken olabilir diye.
Magnezyum 7. Haftada başladım. 07 yani 🤣 benim çok erken başlamıştı kemik ağrıları. Hala devam ediyorum. Su da içiyorum ev işi yapmıyorum yani yorulmuyorum da. Ama bu kasilmalari anlayamadik. Tokoya bagliyolar sanci varmi diye sanci da cikmiyo. Ele göze gelen belli kasılmalar da var. Ebede çok şaşırdı kasilman var cihaz gormuyo diye. Sahsima münhasır biriyim anladığım kadariyla 🤣🤣
Hangisini kullanıyorsun magnezyum. Magnorm beni ishal yapıyordu mesela çok kısıtlı işe yarıyordu ama ocean extra mag süpermiş niye baştan onu içmedim kendime yanıyorum

Hangisini kullanıyorsun magnezyum. Magnorm beni ishal yapıyordu mesela çok kısıtlı işe yarıyordu ama ocean extra mag süpermiş niye baştan onu içmedim kendime yanıyorum
Osteocare isimli magnezyum ve bi şeyler daha var içinde. Magnorm başlarda kullandım 10 gün kadar ama işe yaramadı doktor değiştirdi. Bu kullandığım ağrılara iyi geliyor bazen fazla olunca 2 doz alıyorum. Bende çok sevdim doğumdan sonra normal zamanda bile kullanmayı düşünüyorum 🤭

Osteocare isimli magnezyum ve bi şeyler daha var içinde. Magnorm başlarda kullandım 10 gün kadar ama işe yaramadı doktor değiştirdi. Bu kullandığım ağrılara iyi geliyor bazen fazla olunca 2 doz alıyorum. Bende çok sevdim doğumdan sonra normal zamanda bile kullanmayı düşünüyorum 🤭
Ben de akşamları osteocare sabahları ocean kullanıyorum ohh mis

Benim tahmini doğum tarihi 14 Şubat görünüyor 😍
Tahmini tarih dolu dolu 40 olunca çoğunlukla tam tutmuyor 🥲 bende tahmini 20 Şubat ama ultrasonda tahmini 15 Şubat çıkıyor bu ikisini de beklemez sezaryen olduğu için , tarih ver dedim henüz erken dedi doktorum acaba ne zaman olur şubat başı gibi olur galiba bende

Kızlar tuhaf sorular soruyorum ama normal doğumda büyük tuvaletimizi de yaparsak ıkınırken nasıl olur biraz kendimi de hazırlayasım da var hiç emin değilim doğum şeklinden her şeyi düşünüyorum :KK43:
Panik yüzünden sezaryen diyordum ama normal olsam keşke kesisiz dikişsiz

Kızlar tuhaf sorular soruyorum ama normal doğumda büyük tuvaletimizi de yaparsak ıkınırken nasıl olur biraz kendimi de hazırlayasım da var hiç emin değilim doğum şeklinden her şeyi düşünüyorum :KK43:
En çok korktuğum şey bu aklıma gelip duruyor nedense 😅

En çok korktuğum şey bu aklıma gelip duruyor nedense 😅
yani mesela normalin ne zaman başlayacağı da belli olmaz sezaryen de yemek yemeyip gidiyoruz 🥲 normalde yemek yiyip falan gidenler var kesin yapan çoktur çok takılmıyorum aslında sağlık bu da işte o esnada utanırım gibi

yani mesela normalin ne zaman başlayacağı da belli olmaz sezaryen de yemek yemeyip gidiyoruz 🥲 normalde yemek yiyip falan gidenler var kesin yapan çoktur çok takılmıyorum aslında sağlık bu da işte o esnada utanırım gibi
Ama sanırım sancı esnasında (eğer hastaneye gitmeden açıklık 9cm falan bulmadıysa) lavman yapılıyor. Sonra hemen wc götürüyorlar. Sezeryanda olsa yapılıyor sanırım lavman. Ben ondan da çekiniyorum 😅

Ama sanırım sancı esnasında (eğer hastaneye gitmeden açıklık 9cm falan bulmadıysa) lavman yapılıyor. Sonra hemen wc götürüyorlar. Sezeryanda olsa yapılıyor sanırım lavman. Ben ondan da çekiniyorum 😅
Annem kolonoskopi oldu lavman yaptılar çok basit dedi normalde böyle şeylerden çok korkar çekinir ama lavman basitmiş 😅

doğum öncesi lavman yapıyorlar sanırım.

Hep dizi filmlerde dimi o bir anda sancı tutması hemen doğurması falan 🥲
Ikınırken çiş de kaçırabiliyorsunuz, idrar torbasını doğumdan önce tahliye ediyorlar ama illa ki oluyor yani. O esnada kaslara hükmetmek mümkün değil. Ama o esnada da bir en son düşündüğünüz şey doktorlara ayıp oldu mu? Olur heralde. Yaşadığınız şey zaten fazlasıyla stresli. Kan idrar gaite her şey çıkabilir.

Canım benimde en korktugum şey buydu
Biliyosun benim başımdan talihsiz bi olay geçti o gün ben dogum sancısını bilmediğim için ve haftam erken oldugu için kabız oldum ve gaz sancısı çekiyorum sanıyodum ve her sancı geldiğinde büyük tuvaletimi yapamıyorum diye tuvalete gidiyodum en son sancılar sıklaşınca tabi hala doğum sancısı oldugunu bilmediğim için işhal yapan fitil koymuştum 😞 artık dayanamayıp hastaneye gittiğimde doğumda söyledim fitil koydum diye ve çok etkili bir fitil düşün hiç altıma yapmadım kaçırmadım ve ben üç kez ıkındım üç kez doğurdum yani normalde doğumdan önce bi muddet aç kalıyorsun ben açta kalmamıştım
Yani ona göre doktorlar aç kalmamızı tedbirimizi almamızı söylüyorlar ben tedbir almadığım halde birde fitil koydugum halde birşey olmamıştı diyelimki oldu bence bu doktorlar için gayet normal karşılanır

Ikınırken çiş de kaçırabiliyorsunuz, idrar torbasını doğumdan önce tahliye ediyorlar ama illa ki oluyor yani. O esnada kaslara hükmetmek mümkün değil. Ama o esnada da bir en son düşündüğünüz şey doktorlara ayıp oldu mu? Olur heralde. Yaşadığınız şey zaten fazlasıyla stresli. Kan idrar gaite her şey çıkabilir.
Canım sen nasılsın iyisindir umarım

X