2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Kizlarr bu alttan muane çatı muanesi ya da doğumun nasil olcagini hangi haftalarda bakılıp karar veriliyor biiliyor musunuz🌸

Benimde bu ikinci doktorum bu gidişle Buda değişecek 🤭
Yani bu bariz iki kese hemde sadece biri aşağıda , takipte kalalım demesi daha iyi olurdu aslında belkide aşağıda diye mi umut vermek istemedi biri tam yerinde üstte çünkü güzel tutunmuş diğeri aşağıda o da yavaş yavaş yuları çıkabilir biraz gözlemlenmeli 🤗🤗 belki küçük ihtimal diye de söylememiş olabilir ama 3. doktor şart suan ❤️‍🔥

Yani bu bariz iki kese hemde sadece biri aşağıda , takipte kalalım demesi daha iyi olurdu aslında belkide aşağıda diye mi umut vermek istemedi biri tam yerinde üstte çünkü güzel tutunmuş diğeri aşağıda o da yavaş yavaş yuları çıkabilir biraz gözlemlenmeli 🤗🤗 belki küçük ihtimal diye de söylememiş olabilir ama 3. doktor şart suan ❤️‍🔥
İlk gebelikte düşük olduğu için önlem amaçlı Progestan ve coraspin başladı ama keşke evet bu keseyide açıklasaydı da ben kendi kendimi acaba mı diye yemeseydim 🤭 En yakın zamanda başka bir doktora da gideceğim inşallah içime sinmez böyle

16. Haftadan beri aynı ilacı kullanıyorum. 16. Haftada sancılardan hastane yatışım yapıldı 4 gün tocoya bağlıydım 50-60 sancı 2 dk bir düzenli geliyordu o zaman 6 saat arayla 4 kez ilaç alıyordum. 18. Haftadan sonra günlük 3 kez alıyorum doğuma kadar devam ederiz büyük ihtimal dedi doktor şuan 22. Haftadayım ama kasılma önlemede endol fitil kadar etkili değil ama yine de iş görüyor. Ama yine de benim sancılarım 30 lara çıkıyor nst de en son 20. Hafta da magnezyum dozu günde 2 ye çıkınca rahatladım çok şükür yolsa her hafta acildeydim
Çok teşekkür ediyorum sorumu cevapladiginiz için. İlaç sizde herhangi bir yan etki yaptı mı tansiyon düşmesi gibi benim zaten tansiyon 10 a 6, 11 e 7 civarında

Kizlarr bu alttan muane çatı muanesi ya da doğumun nasil olcagini hangi haftalarda bakılıp karar veriliyor biiliyor musunuz🌸
Aksi bir durum olmadığı sürece 38. Veya 39 hafta da yapılıyor canım ama her doktor da yapmıyor. Benim ikisinde de yaptı doktorum. Kızımda 37 nin sonuydu. cumartesi yaptı gelen değil bir sonraki pazartesi doğum yaptım. Oğlumda cumartesi yaptı 2 gün sonrapazartesi doğum yaptım. 39+lardaydı.

Doğumu nasıl istediğimi sordu ben de bebeğimin ve benim için en iyisi neyse o şekilde olsun biraz ama canım tatlı dedim size güveniyorum🤭 Doktorum da 37.haftada çatı muaynesi yapacağını söyledi sanırım çatı darlığına göre beni zorlamayacak canım tatlı dediğim için😁

16. Haftadan beri aynı ilacı kullanıyorum. 16. Haftada sancılardan hastane yatışım yapıldı 4 gün tocoya bağlıydım 50-60 sancı 2 dk bir düzenli geliyordu o zaman 6 saat arayla 4 kez ilaç alıyordum. 18. Haftadan sonra günlük 3 kez alıyorum doğuma kadar devam ederiz büyük ihtimal dedi doktor şuan 22. Haftadayım ama kasılma önlemede endol fitil kadar etkili değil ama yine de iş görüyor. Ama yine de benim sancılarım 30 lara çıkıyor nst de en son 20. Hafta da magnezyum dozu günde 2 ye çıkınca rahatladım çok şükür yolsa her hafta acildeydim
Ay bana bugün doktor endol fitil verdi. Tek doz. Bide nidicard yazdı günde 3 kere. Endol kabızlık yaptı mı sizde

Merhaba kızlar tecrübelerinize bakarak yorumlar mısınız burda iki kese mi var sizce 😄 Doktorum aşırı garantici bir insan bu konu hakkında bişey söylemedi
2 kese gibi görünüyor ama ikiz gebelik yönünden heyecanlanmanızı istemem. Sat ne zamandı? Keseler henüz küçük, yolk kesesi de göremedim. İkiz gebelik demek için erken, takip gerekir. Bazen keselerden biri kayboluyor. Bazen bebek oluşmayabiliyor. Ne olacağını kimse bilemiyor. O yüzden doktorunuz bir şey dememiştir. 🥰 Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Gönlünüzde yatan ne ise o olsun. Bir sonraki kontrol ne zaman?

Doğumu nasıl istediğimi sordu ben de bebeğimin ve benim için en iyisi neyse o şekilde olsun biraz ama canım tatlı dedim size güveniyorum🤭 Doktorum da 37.haftada çatı muaynesi yapacağını söyledi sanırım çatı darlığına göre beni zorlamayacak canım tatlı dediğim için😁
Aksi bir durum olmadığı sürece 38. Veya 39 hafta da yapılıyor canım ama her doktor da yapmıyor. Benim ikisinde de yaptı doktorum. Kızımda 37 nin sonuydu. cumartesi yaptı gelen değil bir sonraki pazartesi doğum yaptım. Oğlumda cumartesi yaptı 2 gün sonrapazartesi doğum yaptım. 39+lardaydı.
Teşekkür ederjm demekki daha var sonraki zamanlar 👍🌸🤭

Sizinle önceki gebeliğimde de konuşmuştuk maalesef düşük yapmıştım 🥺 şimdi tekrar hamileyim ve bu görüntü beni çok heycanlandırdı ama doktor neden hiç bişey söylemedi anlamadım , biraz değişik bi insan iki kalp atışı duymadan söylemez gibi geliyor ban
İnşallah gerçek ikiz gebeliktir, çok güzel ve sağlıklı bir süreç geçirip yavrularınızı sağlıkla kucağınıza alırsınız 😍😍

Çok teşekkür ediyorum sorumu cevapladiginiz için. İlaç sizde herhangi bir yan etki yaptı mı tansiyon düşmesi gibi benim zaten tansiyon 10 a 6, 11 e 7 civarında
Rica ederim 🙏🏻 Her hafta düzenli bir kez ölçüyorum bazen hafta da 2-3 de ölçtüğüm oluyor çok başım ağrırsa başım dönerse falan bi bakıyorum her ihtimalde. Genelde benimde hep 10/7 , 11/8 , 12/6 , 9/6 normal çıkıyor sadece ilk başladığımda çok kötü olmuştum yattığım yerde başım dönüyordu ilk içtiğim gün 7/4 çıkmıştı baya endişelenmiştim doktorum sade sodaya 1 tatlı kaşığı deniz tuzu karıştırıp iç demişti öyle 10/7 düzelmişti bir daha da öyle olmadı şükür sabit ilerledi

Ay bana bugün doktor endol fitil verdi. Tek doz. Bide nidicard yazdı günde 3 kere. Endol kabızlık yaptı mı sizde
Nidicard- nidilat- adalat aynı ilaçlar 🙏🏻 endol fitil ben bir dönem mecburi 10 gün her gün düzenli kullandım doktor kontrolünde hastanede yatarken bebeklerin kese sularında azalma oldu ama doktor bu yan etkiyi biliyordu ve söylemişti zaten doktor kontrolünde kullandım. Sonra bıraktım kasılma olmadığı sürece kullanmıyorum kasılma olursa da doktorum fitil yap derse kullanıyorum düzenli kullanılacak bir şey değil dediğiniz gibi hafta da bir ya da 10 günde bir anca kullanılır ya da doktor gözetiminde kullanılır 🙏🏻 kese suları çok şükür sonra düzene girdi doktorum geçici bir durum olduğunu söylemişti zaten geçmiş olsun size de 🙏🏻🧿 endol bende kabızlık yapmadı tam tersine fitilden 1-2 saat sonra daha rahat çıkıyordum

Kızlar özellikle bugün sanki ağrılarım var kasılmalarım oluyor gibi sanki sertleşiyor karnım tuvalete sıkışıyorum gibi doktor randevum ay sonu gibi aslında erkende gitmek istemiyorum bir ay olmadı henüz gidelim yorulunca daha çok olduğunu farkettim 1-2 gün daha takip edeyim olmadı cuma günü giderim dye düşünyrum

Şuan hemen değil ama sanki 38-40 ı beklemicez gibi az daha erken gelcek gibi hissedyrum inşallah gününde gelir

X