2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yaa. Çok teşekkür ederim gerçekten 😊 sırf o kırılmasın diye de hep istediğim bir şeyi iptal etmek istemedim yani. Ertelemek bile değil. Çünkü böyle şeyleri 1 kere alıyoruz hayatta
Aynen oyle canim.Hep istedigim modeli buydu ve bu da cok pahali diye size yuk olsun istemedim dersin ki demissin de zaten.Ben olsam buna bozulmam ayrica da ince bir davranis.Bebegin ihtiyaci bitmez o da baska biseyi aliverir ne olacak ☺️🥰

Valla benim elti biraz cins, aşırı takıntılı 1 buçuk yıllık evli ama evi Ikea evi gibi herşeyi tam tablosuna kadar ama her gittiğimde yeni şeyler görüyorum gittiğimde dediysem aynı apartmanda olmamıza rağmen sene 2 3 kere falan oldu, neyse o bize ev hediyesi olarak lambader aldı, eşim sor insanlara öyle al der bende kavga ederdim bana neden sorulmuyor belki bende beğenmedim aldığını öyle hediye mi almak olur derdim neyse işin sonu bizde ikeadan lambader aldık onlara aman banane ne hali varsa görsun dedim, bebeği olunca da sorduk amcası ne alsın diye söylemediler bende zaten çeyrek taktik yanjna da küçük hasır sepet aldım 2 çift zıbın ama yaz bebesi disarilik çok güzeldi, 1 unicorn oyuncak birde disarilik elbise aldım şu an yaşı mesela 1 kere bile giydirdigini görmedim Allah'a havale ediyorum.

Sözün özü size sorabilirdi link atar mısın o zaman brhendigini alalım diye çünkü sen hamilesin 😘😘 her türlü alttan alinman gerekiyor bence.simdi sıra bende ben gorucem bana napiliyor ne ediliyor diye😆
Harbi cinsmiş 🤦‍♀️

Biraz görgüsüz birisi, edep kurallarını öğrenmemis nerde nasi davranilacahini bilmiyor evine gidiyorsun yerinden kalkmaz hoşgeldin demez, bazen telefona bakar bende hiç gitmem gelmem uzak olsun görünce canım sıkılıyor 😆 materyalist, bencil ve görgüsüz bende onun lakabı 😄

Aslında maddi durumları bizimkinden daha iyi ama benim bebeğim için o kadar para vermek istemeyebilirler. Ben de fiyatını söylemenin daha kırıcı olduğunu düşündüğüm için bizim almak istediğimiz bir model var. Siz başka bsey alsanız olur mu dedim
Aslında onların sıze sorması lazım, ıste bız anakucağı alacağız, begendıgın model varsa onu alalım demesı gerekır. Onlar dusuncesız davranmıs. Sız yıne ıyı durumu kurtarmıssınız, sız onu soyledıgınızde o da deseydı tamam ıstedogın modelı alalım, cok harıka olurdu.

Biraz görgüsüz birisi, edep kurallarını öğrenmemis nerde nasi davranilacahini bilmiyor evine gidiyorsun yerinden kalkmaz hoşgeldin demez, bazen telefona bakar bende hiç gitmem gelmem uzak olsun görünce canım sıkılıyor 😆 materyalist, bencil ve görgüsüz bende onun lakabı 😄
Dünyada soyu tükensin istediğim karakterlerin vücut bulmuş hali. Iyyy bende irite oldum. Bide çok dillendirme aman. Allah korusun bebislerimiz var kinamadan devam edelim 😅🤭🤭

Valla benim elti biraz cins, aşırı takıntılı 1 buçuk yıllık evli ama evi Ikea evi gibi herşeyi tam tablosuna kadar ama her gittiğimde yeni şeyler görüyorum gittiğimde dediysem aynı apartmanda olmamıza rağmen sene 2 3 kere falan oldu, neyse o bize ev hediyesi olarak lambader aldı, eşim sor insanlara öyle al der bende kavga ederdim bana neden sorulmuyor belki bende beğenmedim aldığını öyle hediye mi almak olur derdim neyse işin sonu bizde ikeadan lambader aldık onlara aman banane ne hali varsa görsun dedim, bebeği olunca da sorduk amcası ne alsın diye söylemediler bende zaten çeyrek taktik yanjna da küçük hasır sepet aldım 2 çift zıbın ama yaz bebesi disarilik çok güzeldi, 1 unicorn oyuncak birde disarilik elbise aldım şu an yaşı mesela 1 kere bile giydirdigini görmedim Allah'a havale ediyorum.

Sözün özü size sorabilirdi link atar mısın o zaman brhendigini alalım diye çünkü sen hamilesin 😘😘 her türlü alttan alinman gerekiyor bence.simdi sıra bende ben gorucem bana napiliyor ne ediliyor diye😆
Hatta eşim de kardeşigile dönüp o beğensin siz alın o zaman dedi. Ben de yok canım dedim. Onlar da bsey demedi

Yani o an alınmış kırılmış olabilir. Kadınız ve kadinsal duyguları biliyoruz. Siz dediğim gibi eğer çocuğu varsa gene mama sandalyesinden örnekle beğendiğin bi kaç ürün fotosunu at. Sence nasıl almalıyım deneyimlisin işime yarar gerekli gereksiz ne önerirsin vs diye adım ay gene trip atar gibi yaparsa kendini geri çekersin.
Yoo. Öyle hala trip atacağını zannetmem. Üstüne gitmez gibi yani. Tam emin de değilim ama 😅
Bi sorayım bakayım öyle

Benimde yeni eltim olacak çok heyecanlıyım 😄 eşimin kardeşi daha bebeğin cinsiyetini sormak için bile aramadı 😄 kayınpa hayırlı olsun bile demedi 😄 süreci merakla ve hayretle takip ediyorum ben de 😄

Benimde yeni eltim olacak çok heyecanlıyım 😄 eşimin kardeşi daha bebeğin cinsiyetini sormak için bile aramadı 😄 kayınpa hayırlı olsun bile demedi 😄 süreci merakla ve hayretle takip ediyorum ben de 😄
Benimki de zaten ben anlamıştım dedi ben de kaç aydır görüşmüyoruz bile nereden anladın görmediğin yerde dedim Çat diye neymiş geçen kayınvalidem aşağı indiğinde ben bebeği sevmeye inmemişim olabilir dedim her zaman gelmek zorunda değilim dedim sonra bir de hafta sonu düğün vardı eşimin tarafının ona da gitmemişsin dedi dedim düğüne de gitmeyebilirim ben düğün bağımlısı bir insan değilim öğlene geldiği sarıldi ne tebrik etti ilk sorduğu şey ay cinsiyeti ne olacak acaba(o erkek istiyordu kız oldu benim şimdi erkek olursa o zaman görürüz gerçek yüzleri) ben de hayırlısı olsun dedim güldüm sağlıklı olsun dedim sonra kaynımın da ilk sorduğu şey gözleri ne renk olacak acaba benim gözlerim yeşil eşiminkiler ela'ya yakın kahve İnşallah yeşil olur yada mavi olur dua ediyorum kızlar siz de dua edin bana 🙏🏻🙏🏻😍😍😄😄

Benimki de zaten ben anlamıştım dedi ben de kaç aydır görüşmüyoruz bile nereden anladın görmediğin yerde dedim Çat diye neymiş geçen kayınvalidem aşağı indiğinde ben bebeği sevmeye inmemişim olabilir dedim her zaman gelmek zorunda değilim dedim sonra bir de hafta sonu düğün vardı eşimin tarafının ona da gitmemişsin dedi dedim düğüne de gitmeyebilirim ben düğün bağımlısı bir insan değilim öğlene geldiği sarıldi ne tebrik etti ilk sorduğu şey ay cinsiyeti ne olacak acaba(o erkek istiyordu kız oldu benim şimdi erkek olursa o zaman görürüz gerçek yüzleri) ben de hayırlısı olsun dedim güldüm sağlıklı olsun dedim sonra kaynımın da ilk sorduğu şey gözleri ne renk olacak acaba benim gözlerim yeşil eşiminkiler ela'ya yakın kahve İnşallah yeşil olur yada mavi olur dua ediyorum kızlar siz de dua edin bana 🙏🏻🙏🏻😍😍😄😄
Ay bu insanlar ne kadar ince hesaplılar ya. Benim de eltimin oğlu, görümcemin kızı var. Bizim cinsiyet için de erkek gibi demişti doktor. Görümcem de birine şey demiş. Erkek olursa ailedeki tek kız tahtı kızımda olur falan demiş. Nasıl sinir oldum ya. Ne gerek var böyle düşüncelere

Şikayetlerimi söylediğimde ozeldeki doktorum da bana kız olabilir demişti, çevremdeki herkes (oğlum hariç) kız diyordu, benim içime erkek doğuyordu ama herkes kız deyince kendimi ona hazırlamıştım, zaten bı çok kadın gibi benim de kız çocuğu hayalim vardı ama Allah iki erkek çocuğu yazmış bana, Allah sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin
Benimde öyle bakalım benim nasıl olcak sonum ☺️evladın erkeği kızı yok elbet ama insan istiyor elbet farklı.. Sağlıklı hayırlı kolay büyüyen evlatlar olsunlar inşallah

Yaaa baya tuhafmış işte böyle art niyetli insanlarla geçinmek çok zor. Ben mesela hiç ima yapabilen biri değilim pat pat söylerim. Biri imalı bir şey deyince de anlamıyorum hiç böyle insanlarla çok zorlanıyorum o yüzden 😄 inşallah gönlünden geçtiği gibi olur 🥰

Ay bu insanlar ne kadar ince hesaplılar ya. Benim de eltimin oğlu, görümcemin kızı var. Bizim cinsiyet için de erkek gibi demişti doktor. Görümcem de birine şey demiş. Erkek olursa ailedeki tek kız tahtı kızımda olur falan demiş. Nasıl sinir oldum ya. Ne gerek var böyle düşüncelere
Benimde kaynanamın 3 oğlu var. Kendi de hep kız istemiş. Bana da kesin seninde erkek olacak ben hep erkek şeyleri ördüm zaten diyordu. Ben de bakalım falan dedim 😄 ama ben de hiç kız beklemiyordum sonuçta erkek belirliyor cinsiyeti. Bi belli oldu kız 😄 aradım diyorum kız olacakmış adı da Umay diye 😄 o günden sonra bida aramadılar heralde ismini seçmeme mi bozuldu kız diye mi bozuldu bilemiyorum 😄

Ben eltimi çok merak ediyorum bulantılarım çok diye nişana gidememiştim. Sonra eşimi instadan eklemiş beni eklemedi 😄 düğünlerinde de 30 haftalık olcam 6 saatlik yola gidebilir miyim bilmiyorum. O kızda bebeği illa ki duymuştur hiç hayırlı olsun diye falan aramadı. Eşimi ekleyip beni eklememesi de çok saçma ama önyargılı olmıyım diyorum 😄

Selam kızlar bebeğimin cinsiyetini çok merak ediyorum doktorumuz hala bi tahmin yapamadı göstermiyor diyor. Anlayanlar tahminde bulunabilir mi rica etsem🤗

Eklentiler

• 25238E23-5E3A-4270-9939-C31B1C6AB157.jpeg
    25238E23-5E3A-4270-9939-C31B1C6AB157.jpeg
    148,2 KB · Görüntüleme: 26
Benim doktor da baba miden geçmiyorsa kuşlqn mutlaka bir şey olmaz dedi, fakat bazı doktorlar ve eczacılar sinir ediyorlar o kanser ilacı kullanma diyorlar ama inanın hiç kolay değil benim için yemek yemem hayata dönmem için almam gerekiyor. 4. Ay oldu hala devam . Aynen bri süre sonra doktora yine sorup yarıma indirebilirim. Sizin doktorunuz ne söylemişti peki Zoferle ilgili?
Hic bi zararı yok dedi cnm için rahat olsun, benim doktorum Doc doktor eğer tehlikeli bi durum olsa vermezdi, ben bi hafta gözlerim kapalı yattım hep, sonra doktorum bu ilacı verdi bana ve en azından gözüm açıldı, o bi haftada 3 kilo verdim, başkasını dinleme sen, eğer kendini iyi hissediyorsan dozunu yarıya düşür, ama kötüysen devam et aynı doz kullanmaya

Yaaa baya tuhafmış işte böyle art niyetli insanlarla geçinmek çok zor. Ben mesela hiç ima yapabilen biri değilim pat pat söylerim. Biri imalı bir şey deyince de anlamıyorum hiç böyle insanlarla çok zorlanıyorum o yüzden 😄 inşallah gönlünden geçtiği gibi olur 🥰
Ben direkt söylüyorum çekiniyorum, bazen patavatsız olabiliyorum 😄 amaan banane, inşallah canım inşallah Allah gönlümüze göre versin eltilik işi saçma derecede zor tuhaf bişey gerçekten hicbisey olmasa bile biseydrn nem kapiyosun ve bu karşılıklı düşünsene neyse şu en güzel gunlerimizde elti en son düşüneceğimiz şey bebeklerimize odaklanalim biz, bırak eklesin yüzünü şimdiden gördün ona göre davranırsin sende 😘

Anaaam. Evlenirken sukrediyodum hep kaynim gorumcem yok diye. Simdi bebis gelicek allahin izniyle artık daha da şükür ediyorum.
Allah hepinize sabır akıl sağlığı versin bu tür insanların arasında 🤦‍♀️

X