2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay yok kendi kızı doğduğu andan itibaren kız gibiymiş. Biraz tuhaf geldi bana. Ortamda bir an sessizlik oldu. Halam da vardı o da dedi ki bir büyüsün gösterecek sana kimin erkeğe benzediğini dedi. Yok ben de kötü düşünmüyorum. Bebekler biraz büyüyene kadar zaten ayırt edilemez kız erkek olduğu.
Bana da görenler soruyor kız mi erkek mi diye. Hepsinin saçlar kısa, hepsi zıbın tulum giyiyor hepsinin yüzü minicik.

Aynı gunler aynı şeyleri yaşıyoruz. Benimkide böyleydi. Uyku için düzen istiyorlar . Ben şöyle yapiyorum. 6.30-7 de uyanıyor. 7 yi geçmesin diye kundagini açıp kendi kendine uyanmasını bekliyorum . Emcikleme . Biraz konuşma biraz oyun 08.20 uyku 09.20 uyanış . 11 e kadar oyalamaya çalışıyorum o zamana kadar emmiyor. 10.50 gibi uyku 14.15 e kadar. Kalkış 15.30 a kadar emme 16.30 uyku 17.00 kalkış. 18.15 uyku.

Sabahlari 3.5 saat uyku uyuyor. Eğer uykusunu kaçırırsak deli gibi ağlıyor. Birde ustune meme reddi var. Artık bunu alerji diyetini açtığım için bolca gaza bağlıyorum. Doktorumuz gaz önemli değil diyetini aç demişti ama meme reddi yaptığı için tekrar diyete devam edicem.

Şu travma çalışmalarından haberi olan var mı kızlar ? Alerjinin travması için ayrılık diyorlar. Benim sezeryan doğumdan sonra bebeği iki sn yanağıma koyup götürdüler . Beni de sicskligim gelsin diye bir bakım odasına götürdüler. Biz bebisimle 2.5 saat sonra gorusebildik. Kuvezde kaldi o sürede ve sonrasında sarilikta da kuvezde kaldi. Acaba bu mu travmasi diye düşünüyorum. ? Tecrübesi olan duyan vs bana yardımcı olabilir mi
Bı ara araştırıyordum ben de büyük oğlum için. O da alerjik bünyeli, ama hiç çalışma yapmadım cesaret edip. Kaş yaparken göz çıkarma olasılığı da varmış. Belki ileride tekniği uygulayan uzmanlardan destek alırsam alırım ama kendi başıma yapmaya yeltenemedim

Sarışın olsun istiyordu oğlu gibi, esmer çıktı bizim kız, ben de şaşırdım benden bile koyu renkli. 😎 Sürekli kime benziyor, kime benzetiyorsunuz diyip duruyor herkese kayınvalidem kötü niyetinden de değil de kabullenmeye çalışıyor işte. 🤗 Oğluna daha çok benzesin istedi sanırım, ben de öyle olur diye bekledim ama ters köşe yaptı meleğimiz. 😍
Zamanla benzeyecektir. Ya bizde de tam tersi oğlum esmer bana benzemiş kızım aynı babası.😀 Tabi canım kötü niyetinden değil. Torunu sonuçta merak etmiş hayal etmiş. Babasına değil annesine benzemiş.☺️

Bana da görenler soruyor kız mi erkek mi diye. Hepsinin saçlar kısa, hepsi zıbın tulum giyiyor hepsinin yüzü minicik.
Evet öyle de kız olduğunu biliyor üzerinde cici kız tişörtü de vardı. Rahatsız ediciydi konuşması. Hastayız desek te gelmişti kendisi. Ve ben de sanırım çok abartıyorum her olayı.😨

Zamanla benzeyecektir. Ya bizde de tam tersi oğlum esmer bana benzemiş kızım aynı babası.😀 Tabi canım kötü niyetinden değil. Torunu sonuçta merak etmiş hayal etmiş. Babasına değil annesine benzemiş.☺️
Benim kayınvalidem de büyükle küçüğü kıyaslıyor büyüğü için daha güzeldi ağzı burnu diyor büyüğü daha çok sevdiğini de resmen söylüyor çok garipsiyorum kendisinin 3 çocuğu var kendisi en çok ortancayı sever kayınpederim de en büyüğü yani eşimi sever ve bunları tüm sülale biliyor ben böyle şey kendi ailemde görmedim beni ve ablamı bir gün olsun görece daha fazla/az sevdiklerini ne duyduk ne hissettik. Şimdi annemlere götürüyorum çocukları yine ayırt edemiyorum 2si için de deli olurlar ayırmazlar. Kayınvalidesi normal olan var mı acaba söylenmeyecek şeyleri cart diye söylüyorlar hadi bunları düşünüyorlar içten içe niye dile getiriyorlar anlamıyorum

Benim kayınvalidem de büyükle küçüğü kıyaslıyor büyüğü için daha güzeldi ağzı burnu diyor büyüğü daha çok sevdiğini de resmen söylüyor çok garipsiyorum kendisinin 3 çocuğu var kendisi en çok ortancayı sever kayınpederim de en büyüğü yani eşimi sever ve bunları tüm sülale biliyor ben böyle şey kendi ailemde görmedim beni ve ablamı bir gün olsun görece daha fazla/az sevdiklerini ne duyduk ne hissettik. Şimdi annemlere götürüyorum çocukları yine ayırt edemiyorum 2si için de deli olurlar ayırmazlar. Kayınvalidesi normal olan var mı acaba söylenmeyecek şeyleri cart diye söylüyorlar hadi bunları düşünüyorlar içten içe niye dile getiriyorlar anlamıyorum
Valla benim bizzat kendi annem bir gün kendinden geçip kızımı severken seni annenden daha çok seviyorum dedi resmen, ben şok 😅 ilk torunu.

O normal. Çocuk fındık torun fındık içi derler torun çok sevilir. Kategoriler Farklı😅 ama iki torunu olsa birini öbüründen çok seviyorum dese
Evet o daha üzücü…herkes her çocuk kendine özel, kıyamam çocukların yanında umarım öyle konuşmuyordur en azından :KK43:

Evet o daha üzücü…herkes her çocuk kendine özel, kıyamam çocukların yanında umarım öyle konuşmuyordur en azından :KK43:
Konuşmuşlar ki bu çocuklar annesi kimi babası kimi seviyor biliyor ,yazdığım gibi ,sülale biliyor. Büyük oğlumun algılar çok açık illaki duyar benim bi kavgam yoktur kendileriyle ama bu ve buna benzer tonlarca sebep yüzünden mesafeliyim uzak uzak tatlı tatlı takılıyorum

Ay yok artık. Torun evlattan da öte derler. Hepsinin yeri ayrı güzel olması gerekmez mi.

Ay kızlar bebeğiniz emzik alıyorsa veya gece 3 saatten fazla deliksiz uykusu varsa bence annelik çok kolay olmalı. Ben çok yoruluyorum. 3 gündür bi de memede uyuma olayı var. Otururken kafam düşüyor artık asla yatıramıyorum bazen 😢😢
Emzik deneyecektin farklısını almadı mı? Emzik gerçekten bazen hayat kurtarıcı. Bizimki de her zaman almıyor ama meme ve emziğin farkını biliyor şuan. Keşke senin kızın da alsaydı.

Tamamen kıskançlık. Cekemedigi bir şey vardır ortaya onu atarak değersizleştirmeye çalışmış sizi. En sinir olduğum insan şekli. Düşüncesiyle karşılık bulsun. Eminimki çok güzeldir. Bana bütün bebekler aşırı güzel geliyor .
Olmaz mı hepsi çok güzeller maşallah. Onun kızı doğuştan kız gibi doğmuş ta. Bizimki erkek bebek gibiymiş kız desen kimse inanmazmış. Kendilerininki ay gibi görünüyor kendilerine.

Kızlar bugün bir kuzenim geldi 3 çocuğu var kendisinin. Ve bana dedi ki kızın erkek bebeği gibi aynen gören erkek bebeği sanar dedi. 😂 Valla dedim Allah bunu verdi bana değiştir diyemem dedim. Sağlıkla büyüteyim yeter. Patavatsız 🙄 Ya ben kimsenin bebeği hakkında böyle bir şey söyleyemem. İnsanlar nasıl da rahat söylüyorlar. Çok şükür sağlığı yerinde, yanakları tombul tombul tam ısırmalık lokum. bana benim altın saçlı kızım öyle güzel geliyor ki kim ne derse desin çok güzel bebeğim var. Karganın yavrusu kargaya şahin gibi gelirmiş bana da öyle.
Benim oğlumu gören herkes ‘kız dimi’ diyor 😂😂 daha çok küçükler belli olmuyor haliyle, kuzeninin üslubu iğrenç ama inan cevap vermeye değmez ❤️

Eğer sabahları içiyorsa mamasını memesini hiç uyandirmaya gerek yok. Benim hayalim 🤣 sakin korkmayın böyle alışması çok iyi olur. Hatta mümkünse sabah ki uykularını kısa tutun. Kaç aylık bilmiyorum ama benimki 3 aylık sabah toplam 3-3.5 saat uyku uyuyup geceye bırakması lazim. ❤️ Rica ederim tatlı anne ❤️
Sabah kalktım eşim uyandırdı sahur? Diyor iyi çarpmadım ağzına ahahahah o hışımla çocuğa baktım hemen nefes alıyor mu diye 😂😂 bizde 3 aylık olduk , gündüz uykularımız evde asla uyumuyor dışarda isek bebek arabasında uyuyor ama havalar malum genelde evde gündüz savaş veriyoruz yarım yamalak uyuyor yani😂 gece uyuması evet ilerleyen zamanlar için beni çok rahat ettirir ama gündüz de azcık uyuyaydı iyiydi 🥲

Ay kızlar bebeğiniz emzik alıyorsa veya gece 3 saatten fazla deliksiz uykusu varsa bence annelik çok kolay olmalı. Ben çok yoruluyorum. 3 gündür bi de memede uyuma olayı var. Otururken kafam düşüyor artık asla yatıramıyorum bazen 😢😢
Benim kızımda bu ara memede uyumaya başladı bırakınca ağlıyor uyanıyordu bende uyuduğunu anlayınca memeyi çekip emzik verdim biraz kucağımda tutup yatağına koyup pışpışlıyorum. Sende işe yarar mı bilmem ama

Kızlar bebeğim d vitaminini ve gaz damlasını yutmadan çıkarmayı öğrenmiş 😂 3 kere verdiğimi biliyorum. Sizlerinki nasıl? Alıyor mu? Nurse harveys kullanıyorum iyi geliyor. Bir de sağlık ocağının d vitaminini kullanıyoruz. Verdiğim anda çıkartıyor hahha. Sen daha küçücüksün nerden öğrendin çıkarmayı😂😂😂

Kızlar bebeğim d vitaminini ve gaz damlasını yutmadan çıkarmayı öğrenmiş 😂 3 kere verdiğimi biliyorum. Sizlerinki nasıl? Alıyor mu? Nurse harveys kullanıyorum iyi geliyor. Bir de sağlık ocağının d vitaminini kullanıyoruz. Verdiğim anda çıkartıyor hahha. Sen daha küçücüksün nerden öğrendin çıkarmayı😂😂😂
Benimki de hep çıkarıyor kusuyor daha çok. Arada kalıyorum işe yarıyor mu damla diye zaten minicik içiyor o da mideye inmeden hop dışarı 🫠

Bı ara araştırıyordum ben de büyük oğlum için. O da alerjik bünyeli, ama hiç çalışma yapmadım cesaret edip. Kaş yaparken göz çıkarma olasılığı da varmış. Belki ileride tekniği uygulayan uzmanlardan destek alırsam alırım ama kendi başıma yapmaya yeltenemedim
Dün iki dilim kek yedim alerji uzmanı aç demişti . Dün geceden çığlık çığlığa ağlama ve meme reddi son gaz devam etti. Sabaha kadar açlık ve karın agrisindan ağladı. Artık diyete devam edicem. Ne zaman vücuttan temizlenir bilmiyorum ama bebeğim 3 gündür çok kötü halde. Sarılık olunca kuvezde kaldi 3 gün. O süreç çok kötüydü hastanede bana lohusaligi da yaşattılar sagolsunlar. Doğum zaten sezeryan kuvezde geçen saatler. Hamileyken kedimi eşim istemedi gönderdi ona aşırı üzülmüştüm (asla kabul etmiyor eşim bunu). Üstüne bir kere düşük tehlikesi yaşadım buna bağlı da sürekli bebeğe bir şey olur mu korkusu vardı . Benim sıkıntılarım bunlar. Barış Muşlu ve Bülent Demircioğlunun kitaplarını aldım uygulayacagim. Çünkü bebeğim harap olmuş durumda. Bence iyi olucak uzman eşliğine gerek yok bu safsataları psikologlar para kazanmak için yapıyor. Eminim çoğu da bu yöntemi kullanmıyordur. En son akupunkturu deniycem ise yaramazsa. Şu an bebeği açken kaynatılmış su verip karnını doldurduk. Neden çünkü mama yiyemez ve raporlu maması yok. Memeye asla gelmiyor. Aclikta gözümun içine baka baka ağladı bebeğim. Çektiğim acıyı anlarsınız sanırım gözlerimden yaş aka aka yazıyorum.

Olmaz mı hepsi çok güzeller maşallah. Onun kızı doğuştan kız gibi doğmuş ta. Bizimki erkek bebek gibiymiş kız desen kimse inanmazmış. Kendilerininki ay gibi görünüyor kendilerine.
Tamam kendini ki çok değerli de sizinkinin değerini düşürerek bunu neden söylüyor. ? Amacı çok kötü. Arkadaşınızsa silin gitsin. Ben böyle diyen birini direkt hayatımdan cikartirdim. Hiç samimi değil gerçekten. Evime de almazdım. O kadar sinirlendim kadının lafına.

X