2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bugün bir kuzenim geldi 3 çocuğu var kendisinin. Ve bana dedi ki kızın erkek bebeği gibi aynen gören erkek bebeği sanar dedi. 😂 Valla dedim Allah bunu verdi bana değiştir diyemem dedim. Sağlıkla büyüteyim yeter. Patavatsız 🙄 Ya ben kimsenin bebeği hakkında böyle bir şey söyleyemem. İnsanlar nasıl da rahat söylüyorlar. Çok şükür sağlığı yerinde, yanakları tombul tombul tam ısırmalık lokum. bana benim altın saçlı kızım öyle güzel geliyor ki kim ne derse desin çok güzel bebeğim var. Karganın yavrusu kargaya şahin gibi gelirmiş bana da öyle.

Kızlar bugün bir kuzenim geldi 3 çocuğu var kendisinin. Ve bana dedi ki kızın erkek bebeği gibi aynen gören erkek bebeği sanar dedi. 😂 Valla dedim Allah bunu verdi bana değiştir diyemem dedim. Sağlıkla büyüteyim yeter. Patavatsız 🙄 Ya ben kimsenin bebeği hakkında böyle bir şey söyleyemem. İnsanlar nasıl da rahat söylüyorlar. Çok şükür sağlığı yerinde, yanakları tombul tombul tam ısırmalık lokum. bana benim altın saçlı kızım öyle güzel geliyor ki kim ne derse desin çok güzel bebeğim var. Karganın yavrusu kargaya şahin gibi gelirmiş bana da öyle.
Kız insanların içi ne kadar kötüyse artık ağızlarından güzel laf çıkmıyor hiç 🥺 hele hele sevmeyi hiç bilmeyen kişi sayısı daha fazla 😿 Allahım yavrularımızı iyi insanlarla karşılaştırsın

Bayram için sormuyorum kuzum yaz için denize girmelik soruyorum 😅 bayram tatilinde sanırım evdeyiz. Ailelerden biri uzaktaysa kaçınılmaz oluyor ziyaret bizim iki taraf da şehrimizde allahtan 🤗
Heeeee Bodruma beklerim o zaman 🥰 deniz kum güneş 😂 en güzeli aynı yerde olmak benimkiler hatta aynı avluda tek seferde çıkartıyorum ama sonrası köye gez babam gez 😂😂

Ay ne alakası var ya eminim çok güzeldir bebeğin 🥰

Kız insanların içi ne kadar kötüyse artık ağızlarından güzel laf çıkmıyor hiç 🥺 hele hele sevmeyi hiç bilmeyen kişi sayısı daha fazla 😿 Allahım yavrularımızı iyi insanlarla karşılaştırsın
Aynen tamam benzeyebilir yani bebek bu küçükken çıtı pıtı olmaz ki. Ben de çok alıngan olmuşum ya.

Ay ne alakası var ya eminim çok güzeldir bebeğin 🥰
🙏😍Hem de nasıl. Tüm bebekler bana göre çok güzel varlıklar. Mucizeler ya gerçekten. Sen milyonların içinden seçil ana karnına gir orada büyü tam kendi nefes alabileceği ve emebilecek duruma geldiği zaman annenin kucağına gel ve annenin tek sütü veya mama ile hiçbir şey yemeden sadece mama ve sütle beslenerek büyü. Tam bir mucize. Ve biz çok şükür bu mucizelerden birer nasibimizi aldık.😍 Allah hepimizin bebişlerimizi bize bağışlasın.

Bize de aynısını söylüyorlar erkeğe benziyor diyorlar. Hatta bugün kayınvalidem de yattığım fotoğrafa yazdı bazen de erkeğe benziyor diye. Ben de gördüm ve arttırdım dedim banyodan sonra saçını tarayınca tam Küçük Hüsamettin oluyor. 😂 Ne olacak erkeğe benzese, yine dünyalar güzeli benim kızım. Hiç dert etme canım böyle yorumlar yaptıklarında yüzünün düştüğünü anlamasınlar. 😎
Sağlıkları yerinde çok şükür, huzurla mutlulukla büyütmek için elimizden geleni yapıyoruz daha ne olsun, çok güzel her birimizin bebeği. 🥰

Ne zamandır bakmıyordum buraya bir bakayım dedim ☺️ Kötü anlamda dememiştir belki canım sen anlarsın enerjisinden. Benim kızım da hem erkeğe hem kıza benziyordu gitgide daha çok benzemeye başladı kıza ama kötü anlamda değil benzese de çok güzel çok tatlı bebeğim. Hiç kötü düşünmedim bundan dolayı

🙏😍Hem de nasıl. Tüm bebekler bana göre çok güzel varlıklar. Mucizeler ya gerçekten. Sen milyonların içinden seçil ana karnına gir orada büyü tam kendi nefes alabileceği ve emebilecek duruma geldiği zaman annenin kucağına gel ve annenin tek sütü veya mama ile hiçbir şey yemeden sadece mama ve sütle beslenerek büyü. Tam bir mucize. Ve biz çok şükür bu mucizelerden birer nasibimizi aldık.😍 Allah hepimizin bebişlerimizi bize bağışlasın.
Amin 🙏🏻
Bebekler zaten cinsiyetsiz melek gibiler kızı erkeği diye ayrım olmaz 🙅‍♀️
Daha yenidoğan zamanındayken bana bizzat annem “hiç bu kadar çirkin bir yenidoğan görmemiştim ama işte kan çekiyor” demişti düşün gerisini artık 😂 bebek daha gözleri kapalı yenidoğanın çirkini güzeli olmaz ki..
3 aylık olduk şimdi de diyor ki bebekliği senden daha güzel olcak bunun.
Şöyle saçları uzayıp ayakta durana kadar neyin çirkin güzel algısına kapılıyorlar bilmiyorum ama dediğin gibi isterse dünyanın en çirkini olsun yavrusu kanından gelen bir can dünyanın en güzeli görünür göze🤍🧿
Hepsini kötü gözlerden korusun melekleri hep yanlarında olsun🙏🏻

Ne zamandır bakmıyordum buraya bir bakayım dedim ☺️ Kötü anlamda dememiştir belki canım sen anlarsın enerjisinden. Benim kızım da hem erkeğe hem kıza benziyordu gitgide daha çok benzemeye başladı kıza ama kötü anlamda değil benzese de çok güzel çok tatlı bebeğim. Hiç kötü düşünmedim bundan dolayı
Ay yok kendi kızı doğduğu andan itibaren kız gibiymiş. Biraz tuhaf geldi bana. Ortamda bir an sessizlik oldu. Halam da vardı o da dedi ki bir büyüsün gösterecek sana kimin erkeğe benzediğini dedi. Yok ben de kötü düşünmüyorum. Bebekler biraz büyüyene kadar zaten ayırt edilemez kız erkek olduğu.

Amin inşallah 🥰☺️
Bu arada etrafındaki insanlara ağzının payini ver bence ah bana denk gelmiyor ki 😂

Bize de aynısını söylüyorlar erkeğe benziyor diyorlar. Hatta bugün kayınvalidem de yattığım fotoğrafa yazdı bazen de erkeğe benziyor diye. Ben de gördüm ve arttırdım dedim banyodan sonra saçını tarayınca tam Küçük Hüsamettin oluyor. 😂 Ne olacak erkeğe benzese, yine dünyalar güzeli benim kızım. Hiç dert etme canım böyle yorumlar yaptıklarında yüzünün düştüğünü anlamasınlar. 😎
Sağlıkları yerinde çok şükür, huzurla mutlulukla büyütmek için elimizden geleni yapıyoruz daha ne olsun, çok güzel her birimizin bebeği. 🥰
Seninki çok uzak akraban da değil kv 😯Aynen canım. Her cümlene katılıyorum. Sağlıkları yerinde olsun da.

Seninki çok uzak akraban da değil kv 😯Aynen canım. Her cümlene katılıyorum. Sağlıkları yerinde olsun da.
Sarışın olsun istiyordu oğlu gibi, esmer çıktı bizim kız, ben de şaşırdım benden bile koyu renkli. 😎 Sürekli kime benziyor, kime benzetiyorsunuz diyip duruyor herkese kayınvalidem kötü niyetinden de değil de kabullenmeye çalışıyor işte. 🤗 Oğluna daha çok benzesin istedi sanırım, ben de öyle olur diye bekledim ama ters köşe yaptı meleğimiz. 😍

Uykuya geçene kadar silikonla, uykuya geçince silikonu çıkarıp kendi ucunla denedin mi. Ben o şekilde bir günde biraktirdim. Ama gün boyunca hep bu yöntemi denemiştim ve o zaman 1 haftalikti, memede uyuyordu. Seninki memede uyuyabiliyorsa uyutup o şekilde bı dene bakalım denemediysen daha önce.
Denedim ama maalesef hemen uyanıp aşırı derecede ağlamaya basliyor

Canım bende 50 günlük civarı bıraktırdım ara ara veriyordum alamıyordu ağlıyordu, sonra ben ilk önce Kendi göğsümü verdim ardından ağlamaya başlayınca silikonu verdim karnını doyurdu öyle yapa yapa göğüs ucumu almaya başladı 3-4 güne çok şükür.Ama çok ağlarsa zorlama silikonu tak tekrar
Bende deniyorum ama hiç bırakacak gibi değil ağlamasıda aşırı derecede kötü yanı o yüzden devam edemiyorum

Bu kadar bilgi ne şahane 🥰 o zaman gece uyandırmıyım ben hiç uyursa böyle. Gerçi ilk defa böyle yaptı ama tekrarı olursa korkmamak gerek o zaman. Teşekkür ederim güzel ilgin için ❤️
Eğer sabahları içiyorsa mamasını memesini hiç uyandirmaya gerek yok. Benim hayalim 🤣 sakin korkmayın böyle alışması çok iyi olur. Hatta mümkünse sabah ki uykularını kısa tutun. Kaç aylık bilmiyorum ama benimki 3 aylık sabah toplam 3-3.5 saat uyku uyuyup geceye bırakması lazim. ❤️ Rica ederim tatlı anne ❤️

Doktoru beş saati geçmemeye özen gösterelim ama istemiyorsa da çokta zorlamayalım diye ses kaydı attı sabah. Gündüz uykusu asla yok bizde gündüz üç saatte bir beslemiyor, ay tuhaf bi geceydi ve gün olmaya devam ediyor. Sabah 7 buçukta uyandı 8 buçukta uyudu 10 buçukta uyandı 11 den beri ağlıyor hala uykusu var uykuya geçmiyor sürekli kucakta ayakta kriz. Şimdi sakinleşti ayağımda sallıyorum uyku moduna girdi, 92 günden selamlar 🥲
Aynı gunler aynı şeyleri yaşıyoruz. Benimkide böyleydi. Uyku için düzen istiyorlar . Ben şöyle yapiyorum. 6.30-7 de uyanıyor. 7 yi geçmesin diye kundagini açıp kendi kendine uyanmasını bekliyorum . Emcikleme . Biraz konuşma biraz oyun 08.20 uyku 09.20 uyanış . 11 e kadar oyalamaya çalışıyorum o zamana kadar emmiyor. 10.50 gibi uyku 14.15 e kadar. Kalkış 15.30 a kadar emme 16.30 uyku 17.00 kalkış. 18.15 uyku.

Sabahlari 3.5 saat uyku uyuyor. Eğer uykusunu kaçırırsak deli gibi ağlıyor. Birde ustune meme reddi var. Artık bunu alerji diyetini açtığım için bolca gaza bağlıyorum. Doktorumuz gaz önemli değil diyetini aç demişti ama meme reddi yaptığı için tekrar diyete devam edicem.

Şu travma çalışmalarından haberi olan var mı kızlar ? Alerjinin travması için ayrılık diyorlar. Benim sezeryan doğumdan sonra bebeği iki sn yanağıma koyup götürdüler . Beni de sicskligim gelsin diye bir bakım odasına götürdüler. Biz bebisimle 2.5 saat sonra gorusebildik. Kuvezde kaldi o sürede ve sonrasında sarilikta da kuvezde kaldi. Acaba bu mu travmasi diye düşünüyorum. ? Tecrübesi olan duyan vs bana yardımcı olabilir mi

Tamamen kıskançlık. Cekemedigi bir şey vardır ortaya onu atarak değersizleştirmeye çalışmış sizi. En sinir olduğum insan şekli. Düşüncesiyle karşılık bulsun. Eminimki çok güzeldir. Bana bütün bebekler aşırı güzel geliyor .

X