2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Burnunu ne ile temizliyorsun ben serum fizyolojik kullanıyorum ama damla kullananda varmış sanırım hangisi daha iyi

Kızlar bebeğim hiç meme emmek istemiyor slikon uçla bile kavga ederek emiyor sağıp veriyorum bende sütüm biter mi böyle sağıp vermeyle em azından 3 ay daha anne sütü alsa iyi olur süt de çok yok mama takviyesi mecbur veriyorum

Kız Bebişteki bizden geçen vajinal akıntı 15. Gün tekrar gelir mi ? Yoksa bu idrar yolu enfeksiyonu falan mı ? Malum ben yine pimpirikten sabah ettim direk hastaneye sokmak istemiyorum heryerde hastalık var

Napacağız böyle bilmiyorum ya o kadar fena ağlıyor ki acaba diyorum hasta mı oldu bir yeri mi ağrıyor
Gaz vardır kesin cnm altını açinca tepinsin bol bol ben altını açtım şimdi büyük adam gazı gibi bacakları hareket ettrdikce birtlatti benim küçük bey ,şaşılacak iş

2. Ay meme reddi için riskli dönem. Ama korkma sen kararli olursan atlatırsın bu dönemi. Biberondan mümkün olduğunca uzak tut bu süreçte, çabucak geçer bı kaç güne umarım

3 gündür ne gece uyuyor ne gündüz aç değil ağrısı yok altı temiz gazı yok ağlamak da değil sadece bağırıyor yalandan dediğin gibi atak gibi bir şey sanurım ama mahvetti beni
Canım sallıyor musun benimki de maalesef hep kucak ya da mama istiyor. Sallamam diyordum fakat sallamadan asla uyumuyor şu aralar sakinlesiyor
Gece ilk defa sallamayı denedim ama sevmedi daha çok bağırmaya başladı
Topuk masajını bir dene canım bu gece bizde işe yaradı
İnternetten bi bakayım ona da deneyeyim atak geçiriyor sanırım sende oldu mu böyle

Biz o kadar korktuk ki gittiğimiz yerde günü birlik bakım birimine yönlendirdiler hemen bebek hemsiresi bize hem nasıl yapılır temizlik onu gosterdi hemde saturasyonu ölçtü. O günden sonra abartmıyorum günde 6-7 kere yaptık eşimle veya tek. Çok ağladı bebeğim yaparken hala ağlıyor ama yapacak bir şey yok hastanede yatmasindan iyidir. Göz için netira diye bir ilaç var onu mu dediler .

O duygu bende de oluyor bebeği kenara koyup iki üç saniye kendimi yatıştırmaya çalışıyorum. Yine kucağıma alıp sakinleştirmeye çabalıyorum. İyi bir anne gibi değilim hissetmiyorum ama bebeğin ağlamasının sebebi biz değiliz . Sadece çaresiz kalıyoruz. Ben çaresiz hissediyorum. Sizde iyi annesiniz bunu düşünmeniz bile iyi bir anne olmaya yeter.

Burnunu ne ile temizliyorsun ben serum fizyolojik kullanıyorum ama damla kullananda varmış sanırım hangisi daha iyi
Serum fizyolojiği şırınga ile çekip burnuna veriyorum. Bazen bebekle vakit bulamıyorum çekmeye o zaman damla sıkıyorum. Sonunda da aspiratörle çekiyorum. Steimarın solüsyonundan herkes çok memnun pahalı diye almadım belki ondanda alıp denerim tüm tuşlara basıyorum insaAllah hasta olmaz bebekler

Ağlıyor ama burnu açılıp rahatlayınca hemen bitiyor ağlaması cesaretinizi toplayın hiç bişey olmaz inşallah hasta olup hastanede yatmasında çok daha iyi

2. Ay meme reddi için riskli dönem. Ama korkma sen kararli olursan atlatırsın bu dönemi. Biberondan mümkün olduğunca uzak tut bu süreçte, çabucak geçer bı kaç güne umarım
Mama da veriyorum mecbur biberon kullanıyorum. Sağıp süt veriyorum emmeyince zaten sevmiyordu memeyi eyvah

3-4 gün önce çok ağladı durduramadık kayınvalidem topuk masajı yaptı ondan sonra rahatladı uyudu

Öyle mi? Denemek lazım. Sen nasıl çalışacaksın part time gibi mi ya tam mı? Bir de 3 çocuktu senin değil mi? Ben de kara kara düşünüyorum. 2 aylıkken nasıl bırakacağım diye.

Kizlar ya iki gogsumu de emzirmeme ragmen sol gogsum mastit oldu sanirim
Gece cok usudum sagdim gogsumu falan ama hala agriyor aciyor doktora mi gitsem :/

Öyle mi? Denemek lazım. Sen nasıl çalışacaksın part time gibi mi ya tam mı? Bir de 3 çocuktu senin değil mi? Ben de kara kara düşünüyorum. 2 aylıkken nasıl bırakacağım diye.
Evet ya 2 aylı cok küçük. Ama ücretsiz izin de alamam. İki çocuğum daha var çünkü. Ben öglen 1, 2 gibi evde olurum büyük ihtimal. Sabah emzirip cıkarim diyorum. Gelene kadar eşim 2 defa besler büyük ihtimal. O şekilde olur. Ama uykusuzluk çok zorlayacak beni. Okulda da iki dakika oturamiyorum. İlkokul benimki. Sürekli tetikte ve enerjik olmaliyım. Bugün mesela çocukları göndermek için kalktım. Önce emzirdim. Sonra çocukları hazırlamaya kalktım. Onlar gidince hemen yattım. Hiç halim kalmamiştı. O zaman dedim. Şimdi ben de gidecektim bunlarla nasıl yapacağım diye. Annelik izni bir yıl olmalı. Sen nasıl yapacaksın?

Kolay gelsin canım benim ya. Bugüne özel bişey olabilir belki. Yarın Güzel uyur diye telkin et kendini. Bu gece benimki de zorladı. Dolastırınca da hep aklıma şu geliyor diyorum ki şimdi hafif. Bikaç ay sonra nasıl gezdireceğim ben bunu böyle diye. Gece uykulu uykulu birşeylere carpiyorum yurürken. Düşürmekten de korkuyorum. Uykusuzluğa bir an önce alışmak lazım. Hoş ben güya alişıktim benimkilerden biri gece gelip saçımla oynuyordu uyutmiyordu beni. Bebekten beri birakmısti gelmeyi iki gecedir gelmeye başladı .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…