2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benimki de balkabağını çok sevdi. Çorbalık kabak aldım, ona iki dilim ayırdım kalanını bize çorba yaptım. Haşladım verdim sevdi. Ben kabağı çatalla ezmiştim şimdi parmak gıda yapıp eline veriyorum, yumuşak ya öyle daha sevdi yedi. Patates çok hamur gibi okuyor ezince ondan sevmiyorlar bence ve kuru. Bizim de sırada brokoli, ve taze fasulye. Fasulyeyi de eline vercem kemirir. bende kapya biber versem mi diye dişündüm severse bebek salçası yaparım rıbotta çekip öyle gördüm kitapta. Biber nasıl verilir bilemedim, veren oldu mu?
Ben parmak gıda yapıp vermeye çok korkuyorum boğazına kaçar diye ☹️blw kay aydan itibaren yapılıyor

Brokoliyi buharda haşlayıp blendırdan geçirip mi verdin çatalla eziliyor mu nasıl vericez brokoliyi acaba🥹 bu arada benimkide mama sandalyesinden nefrettt çocuk oturmaya karşı sırt üstü yatmaya da karşı
Benimki de aynı 😂 buhar aparatı var annemden yeni aldım onda yaptım tencere içine konan metal bişi (daha önce suda haşlıyodum aynı şey) sonra çatalla ezdim, ama ben ilk günden beri blendır hiç kullanmadım çorba hariç çatalla ezerek verdim, şaka maka haftaya 1 ay olacak başlayalı vıyyy

Benimki de aynı 😂 buhar aparatı var annemden yeni aldım onda yaptım tencere içine konan metal bişi (daha önce suda haşlıyodum aynı şey) sonra çatalla ezdim, ama ben ilk günden beri blendır hiç kullanmadım çorba hariç çatalla ezerek verdim, şaka maka haftaya 1 ay olacak başlayalı vıyyy
Bende de var ondan bende hep çatalla edim brokoli ezilmezmiş gibime geldi ama eziliyo demek ki öyle yapıyım☺️ 6.ayda neler yediricez acaba

Hayır , ama benimki alerjik bebek falan değil . sadece normal patates verdiğim gün gece çok sancılanmıştı ben bi daha vermedim kabız yapmış olabilir, yani bizde de ishal olunca fln patates haşlarız ya onun gibi düşündüm
Benım doktorum baslayacagın zaman normal patates degil tatlı patates alıp ver dedi . Hafif oluyormuş

Benım doktorum baslayacagın zaman normal patates degil tatlı patates alıp ver dedi . Hafif oluyormuş
İşte aynen benimki de tatlıya bayıldı ama o gün annemdeydim hadi dedim normal deniyim ama ı ıh demek ki daha bağırsaklar onu kabul etmiyor

Arkadaşlar zaten benim bebe mama sandalyesinden nefret ediyo oturttuğum an çığlık kıyamet, o yüzden ana kucağında yedirmeye çalışıyorum, deneyin yemiyosa yerini değiştirin ne bileyim internette okumuştum ‘tamam sevmedin mi başka şey getiriyorum ‘ fln diyip tabak ve kaşık değiştirince yiyen bile varmış😂 biz bunları küçümsüyoruz daha bebek fln diye ama bizden akıllılar şuan benimkinde çığlık huyu başladı, apartmandan atacaklar beni. Her şeye ama her şeye çığlık atıyor , yani hep kucak istiyo kafayı yicem az kaldı. Yere koyduğum an , ya da anakucağına koyduğumda. Ya normalde eline bi oyuncak verip en azından ne bileyim çamaşır asabiliyordum 10 dk şuan o bile imkansız çığlık çığlığayız
O çığlık bizde de var. Seslerini keşfediyolar heralde 🙄 ek gıdada ne güzel ilerlemişsin. Tebrik ederim 🥳

Ben bebek tarhanasi veriyorum Yumurta sarısı ve labne sabah veriyorum meyveleri de meyve yemek için aparat var hem dişini kasıyor hem de yiyor armut cok sevdi

Kaçıncı ayken başlamıştın? Ben İtalya'da yaşıyorum da dün doktor dört buçuk aylık bebeme kaşığa alışsın diye meyve ile başlamamı söyledi beşinci ayda da ek gıdaya başlatıyolar ama ben onun dediği gibi yapmayı düşünmüyorum.

Bunu tavsiye ederim içine meyveyi koyup veriyorum hem disini kasıyor hem meyveyi yiyor hem de blw gibi oluyor
Bunu 6. Aydan itibaren mi kullanmak gerekiyor ek gıda döneminde yani ? Ben de aldım da suan ek gıda baslamadıgımız için içine meyve koymadım hıiç

Kaçıncı ayken başlamıştın? Ben İtalya'da yaşıyorum da dün doktor dört buçuk aylık bebeme kaşığa alışsın diye meyve ile başlamamı söyledi beşinci ayda da ek gıdaya başlatıyolar ama ben onun dediği gibi yapmayı düşünmüyorum.
Biz 5 ay dolunca başladık, haftaya da 6 ay dolacak insallah bakalım

X