2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Hali E esoessss Ama siz emerken sütün gelip gelmediğini hissediyor musunuz?
Ben de gelmiyor, çünkü yutkunma sesi yok, ee neden gelmiyor bitti bu der gibi bakıyor sonra çıkarıyor ağzından almak istemiyor, gelse emecek
Çorap işi de çok mantıklıymış sürekli bakıyorum cidden
Az önce emzirmeden 15 15 dk sağdım toplam 40 çıktı çok çok az

Çok ustuste emdiyse uykusuz kaldıysam benimde gelmiyor ama illaki veriyorum memeyi uyarilsin diye ardından da mama o da zehir deil sonucta sende dinlenmiş oluyosun o arada hiç dert etme benim bazen 10 ml geliyo geçen sabah çok güzel uyudum ikisinden 150 geldi sağım bi gösterge olmamalı zaten bebisler daha güçlü çekiyormuş en kötü ihtimal de gelmez mamadan devam ederiz napalim sağlıkları yerinde olsun da bi şekilde büyüyorlar bide 10 dakika sağ 10 dakika bekle birdaha sağ buda bi yontemmis

Benim eşim ve eşimin ailesi bana bu konuda hiç destek olmadılar, sütün gelmiyor, sütün yetmiyor, mama veriyorsun mahfettiniz çocuğu, mama kabız yaptı vs vs vs iyice psikolojimi bozdular olan süt de kesildi. Her şeyin başı stres gerçekten

Onlara neymiş cocuk senin senden daha çok düşünemez kimse herseye rağmen en çok seni sevecek catlasinlar

Yok durmuyor ama cok dusunme su içip dur su iç bence

Peki akşam uykusuna kaçta geçmeli bütün uyku saatlerini az çok tutturuyorum bazen beş beş buçuk gibi uyanır uyanmazsa diyorum uyandırayım mı akşam uykusunu nasıl yapacak neyse hiç uyandırmadım ardından altıdan sonra yatırmayım diyorum biraz Güler eğleniriz mızırdanma başlar her zaman 18.00 da ardından şiddetli ağlamalar susturma çalışmaları falan kucağımda pış pış yapıyorum uyku sinyalimi uykuyamı geçemiyor diye ağlamaktan helak oluyor uyuyor uyanıyor kendi kendine gözlerini açıyor doktor kolik demişti acaba o saatte yani 18.00 saatleri benim korkulu saatlerim gaz sancısı şiddetli oluyor onun ağlaması mı diyorum ne bebek arabası ne otomobil asla durmuyor. Sonra yorgun düşüp uyuyor tabi bu uyuma kucakta iki geri bi ileri rutininde oluyor belim kollarım kopuyor. akşam uyku saatini kaçta istiyor hiç bilmiyorum. Akşam saati gelmeden evde olmam lazım yoksa dışarda asla onu durduramam çok üzülüyorum. Ben bu çocuğun herşeyine üzülüyorum Ya of yeminlen yapamıyor muyum acaba bittim tükendim.

4000 uı yazan degıl mı
Aslında ya bir puf ya 3 damla yazıyor zatende
ay panık oldum doktora soracaktım unuttum aıle hek verdıgıyle duruyorum onu da begenmıyorum
Aile hekiminin verdiğini hiç kullanmadım. Benim devlet takipli araştırma hastanesi çok güveniyorum. Onlara sordum. Damla şeklinde üç dediler. Fısla bir fıs üç yerine geçiyor muhtemelen ne kadar gittiğini bilmiyoruz Ya doğrusunu yapmışsın

Bittim tükendim. Benim ki kolik yatırdığım an o gazla havalanacak falan sanıyorum. Sonra başa sar pış pış hepimiz böle
Ne kadar oldu sizinki , benimki de kolik artık çook yavaş yavaş azalmaya başladı, yine her akşam aynı saatlerde ağlıyor ama ağlama şiddeti daha az

6da hala uyaniksa uyutmuyorum ama çok zor oluyo çünkü akşam uykusu için 8 de banyo ardından meme ve uykuya geçiş yapiyoruz bazen 9bucuk da uyuyo bazen 9 düzeni bozmayın zamanla geri çekecek dediler bakalım her zamanda uymuyo saatlere zaten o yüzden baktım 6ya yaklaşıyor memede yarım saat uyumasına izin veriyorum vslla yoksa sonrasi kriz gaz içinde sabahtan masaj yapmaya başlayın ki akşama birikmesin bende beceremiyorum dedim çok eşimde kızdı en iyisini sen yapacaksın ne olursa artık üzme kendini dedi haklı da bu çocuğun başka anası yok

Bu bebekler nasıl yatağa yatar yatmaz uyanabiliyo ya hissediyolar mı yatırdığım an gözünü açıyo
Yatağa uyanık yatırmak lazimmis zaten kucakta mayistirip yatakta uykuya geçmeliymis yatağa koyunca yan yatırın bi elinizle omzundan tutun diğer elinizle pispis yapın sabırla çok hareketliyse kaldırıp tekrar sakinlestirin bende henüz deniyorum bazen başaramıyorum bazen se oluyo

Bende denedim onu henüz hiç başarılı olamadım yan çevirdiğim an kıyameti koparıyo hiç sevmiyor yan yatmayı acaba şu sallanan beşik tarzı minik yataklar var onlardan mı alsam yatağa yatırıp hafif hafif sallarım

Bittim tükendim. Benim ki kolik yatırdığım an o gazla havalanacak falan sanıyorum. Sonra başa sar pış pış hepimiz böle
Kolik çok zor canım kuzenimin bebeğinden biliyorum ağlamasını hiçbir şekilde susturamıyolardk her gün belirli saati vardı o saatte başlıyodu allah yardımcın olsun çabucak geçsin inşallah

Sallansin diye deilde anneler için aldım o küçüklerden eli kolu durmadigindan hep kenarlarına surtup kendini uyandırdı bizi ki beşik öylece kaldı ama sallamayı aklıma bile getirmek istemiyorum yılmak yok sırt üstü çevirip karnını falan oksasaniz bide orhan osman in kolik bebekler için bi albümü var ağladığında oradaki ilk parçayı acıyorum çat diye susuyo çocuk deneyin isterseniz sakinleşince de bebeğiniz uyusun parçasını aciyorum o daha sakin iyi geliyo

Bu bebekler nasıl yatağa yatar yatmaz uyanabiliyo ya hissediyolar mı yatırdığım an gözünü açıyo
Yabancı bir shorts ta gördum ellerını sonradan çarparak koyunca irkiliyorlar
Olması gereken ilk elleri koyup yavasca
Sonra vucudu koycakmısız ama o da zor oluyor denıyorum ben ama

Denerim teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…