2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Yabancı bir shorts ta gördum ellerını sonradan çarparak koyunca irkiliyorlar
Olması gereken ilk elleri koyup yavasca
Sonra vucudu koycakmısız ama o da zor oluyor denıyorum ben ama
Ben de denedim her şekilde koymayı yok sabahtan beri 10 defa uyuttum en az ama asla uyumuyo aslında koyduğum an uyanıyo kollarımda derman kalmadı

Bende bebeğim doğmadan uyku ve emzirme eğitimi almıştım. Çok benzer bir şey söylemişlerdi. Sıralama şöyle: uyandı, önce bez değiştir, sonra emzir, arada gaz çıkar, ikinci memede uykuya geçerken uyut. Yenidoğan memede uyuyabilir. Gündüz mümkünse kucakta, gece yatakta. 2 saat maksimum uyanıklık. 3 aydan sonra uyku pencereleri var, gündüz onlarda uyut, yatağa alıştır şeklindeydi. Kundak mutlaka yapın ki eliyle uyandırmasın. Bir de reflü yatağı kullanın demişlerdi. Bende öyle yaptım hep. Emzikle de uyutabilirsiniz, uyuduktan sonra alın demişlerdi . Benim kızım emzik pek almıyor, memede uyusa da mutlaka 5-10 dakika dik kucakta gezmek ister. Gündüz kucakta uyuttuk hep, gece yatağa rahat yattı o zaman. Ama yani evde annem var, olmasa yanmıştım… Babasında da uyur haftasonu kucakta. Bir de beyaz gürültü açıyorum.

Tv biz hiç açmıyoruz evde. Ben şöyle yapıyorum. Tabletten izliyorum, kulağıma kulaklık takıp. O görmüyor, duymuyor. Tv evdeki süs gibi oldu

Ben hepsını yapmısım yapıyorum devamke:)

Şuan bile zatır zotur osuruyor. Sabahtan masaj yapıyorum. Bazen dokundurmuyor bile. Doktorda zaten hemen kolik dedi. Akşam uyku saatleri kolik olduğu için sıkıntıya giriyor. Umarım düzelirler

Kolik çok zor canım kuzenimin bebeğinden biliyorum ağlamasını hiçbir şekilde susturamıyolardk her gün belirli saati vardı o saatte başlıyodu allah yardımcın olsun çabucak geçsin inşallah
Benimde belli saaatlrde ağlama bir başlıyor. Benimde yorgun olduğum saatler ne yapacağımı şaşırıyorum amin inşallah canım

Şuan bile zatır zotur osuruyor. Sabahtan masaj yapıyorum. Bazen dokundurmuyor bile. Doktorda zaten hemen kolik dedi. Akşam uyku saatleri kolik olduğu için sıkıntıya giriyor. Umarım düzelirler
Aslında kendisi gazını çıkarıyorsa süper, kolik öyle geçiyor. Kendi çıkarmaya başlayınca ağlamayacak. Masaj iyi geliyor. Bence her gün banyo yapmak da iyi geliyor. Ben yaptırıyorum, hava da çok sıcak. Sadece su ile. Gazı daha çokken hatta kovaya sokup çıkarırdım, belden aşağıyı yıkardım. Bir de akşamüzeri slingle gezdiriyprum. Bence o da rahatlatıyor. Huzursuz saatlerde dışarıda olmak. Biz bir de biogaia kullanıyoruz.

Kızlar uyku konusu için az az da uyusa bi şekilde gündüz max 2 saatte uyutmamız gerek bebişleri çünkü yoruluyorlar , bizde günlerce uykusuz kalsak çok yorulsak ne kadar zor uyuyoruz ordan düşünebiliriz … gerçekten uyku uykunun mayası olayı doğru . Eve birileri geldiğinde biz kalabalık yerlere girince (çok insan sevince vs ) akşamları aşırı strese girdiğini fark ettim , zor uyuyor ağlama krizleri yaşıyor … sakinleştirmek lazım , her bebe için farklı . Ben genelde sarılıyorum pışpışpış şşşş sesleri , loş ortam sagliyorum açsa emziriyorım ama aç değilse vermiyorum her stresli olduğunda da beslenmek istemeye şartlanır belki diye . İnstada bi sayfada gördüm , bebek ağlayınca direkt gaz , açlık , altı mı pis diyoruz ama uykusunun gelmiş olabileceğini yorulmuş olabileceğini düşünmüyoruz diye .. benimki emzik aldığı için büyük avantaj .. eğer yorgunsa süreyi çok aşmadıysak emziği verince çoğunlukla mayışmaya basliyo . Her bebek çok farklı ama mutlaka her bebeğin sevdiği bir yöntem var bence .. gece uykusu içinde belirtileri görünce hemen beşiğe karanlık /loş ortama geçmek lazım .. aydınlık ve gürültülü yerde uyutmaya çalışmak daha çok strese sokuyor bebeği devamlı sıçrıyor .. gece de uykusunu açacak güldürecek dikkatini çekecek bişey pek yapmamak lazım yine loş ortamda yapmak lazım bakımlarını … çok dağınık yazdım galiba ama beynim küçülmüş gibi hissediyorum inşallah dağınık yazmamısımdır

Gündüz de emzik pışpış hafif salınım.. mayısınca koyuyorum bi yere genelde üstünü ince bi tülbentle örtmeye çalışıyorum tepeden çadır gibi o da mayıştırıyor .. sakin bebek klasik müzikleri açabilirsiniz … şşşş sesi açabilirsiniz .. ama bangır bangır açmıyorum bunları hafif arkada fon gibi .. bende müzikle uyusam kafam sisiyor çünkü

Ve anne bebek arası ayna nöron olayına çok inanıyorum . Yani aynı şeyleri hissediyormusuz çoğunlukla , bebek huzursuzsa çok ağlıyorsa vs stresten odaklanamıyoruz ama bi sakinleşip söyle beş saniye gözümü kapatıp hissetmeye çalışıyorum ne hissettiğini .. ben üşüyorsam onu da sarıyorum , yorulduysam o da yorulmuştur çünkü 24 saat beraberiz aynı aktiviteleri yapiyoruz nerdeyse aynı yerlerde geziyoruz … sıcaklıyprsam onu soyuyorum . Ve baby hilesi , alt açmak … hiçbir şeyle sakinleşmiyorsa güvenlik önleminizi :) alıp altını açın üç beş dk üfleyin cidden sakinleşmeye faydası oluyor . Bazen memeyi kabul etmicek kadar ağlayıp stresli olunca da bezini gevşetip hafif açıp emzirmeye çalışıyorum ama istemezse de genelde süt akışı yavaş oluyor ona sinirlenmiş oluyor mama yapıyoruz mecbur

Akşam gaz deliliği gelirse hemen güzelce hafif sıcak kpva yapıp daldırırdım sonra rahat uyurdu onu da deneyin mutlaka

Bayramda akraba ziyaretleri sonradı o kadar huysuzdu ki eve döndüğümüzde. Bir sürü insan sevince kucaktan kucağa geçince uyaran çoğaldı ne orda uyudu ne evde hep ağladı

Ben bayramda bi yere gitmedim kimse ellemesin istiyorum sadece ben eşim annem
Nasıl aşcam bunu bılmıyorum bir de cok sıcak dıye gitmedim

Ben bayramda bi yere gitmedim kimse ellemesin istiyorum sadece ben eşim annem
Nasıl aşcam bunu bılmıyorum bir de cok sıcak dıye gitmedim
Ben gittim de güya cok yakınım olan biri yüzünden öpme ellerini yıka dedim diye bana küsmüş kendisi yerlere salarak büyüttüğü için herkes öyle gevşek olacak sanıyor . 2 aylık anneye söylediği laf için küsen de yallllaaaahhhh hiç umrumda değil . Hala lohusa sayılırız destek olup iyi hissettireceklerine insana gönül yükü oluyor aptal insanlar

Vallahi ben hala lohusa oldugumu düşünüyorum emzırırken bıle aglayasım gelıyor bazen aşırı duygulanıyorum
Ben bunları hic bilmezdım anne olmadan ama anne olanların anlaması lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…