Gebeliğe Hazırlık Polikistik Over Olup Hamile Kalmak İsteyenler Paylaşım 🌸🤰🏼

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet sağlıklı büyümesi gerekiyor o çok yumurtalarımızın . Ben bir kere gonal F kullandım hepsi büyüdü ohss oldum . Sonra bıraktım tedaviyi . Siz ne kadar süredir istiyorsunuz kaçıncı tedavide oldu acaba . Kusura bakmayın çok soru sordum bana umut olsun diye
Yok olur mı öyle şey biz bir yıldır istiyoruz 6 ay kadar doğal denedik ama benim stresten olan döndüm olmamaya başlayınca bir ay letu denedik hiçbir gelişim olmadı sonra bayrama denk geldi e döngülerim ilaçla basladıgı için gecikmenin 10 gününü bekliyorduk ön gün ilaç kullan derken döngü 2 ayı buluyordu zaten bayramda girince araya 2,5-3 ayda öyle geçti bir yılımız dolacaktı ki gece ay 11 ayda yani gönül f ve klomen kullandım ilk 5 gün 75 sonra 100 üç gün kadar bi gelişim olmadı son 3 gün dedi 100 vuralım 3 yumurtam gelişti sonra çatlatma iğnesi derken şimdi hamileyim ilk denemede oldu olmasaydı zaten tüp bebek olacaktı bundan sonrası tam karar verip doktora gittiğimizin birinci yılında haberi aldık

Bugün doktora gittim duphastonla adet oldum ama çok az geldi kan tam çözülmemiş dedi ilaçta vermedi 3 ay inostol kullan dedi ben zaten kullanıyordum eşin sperm tahlili vermeli dedi ama ben yumurtlama için ilaç vs verir die bekliodum.esin tahlil vermeden bişey yapamayız dedi sinir oldum.hsg içinde ben ısrar ettim adetin birinci günu gel dedi.esim vermek istemiyor şuan dedim.sanirim özele gideceğim artık🥹

Bugün doktora gittim duphastonla adet oldum ama çok az geldi kan tam çözülmemiş dedi ilaçta vermedi 3 ay inostol kullan dedi ben zaten kullanıyordum eşin sperm tahlili vermeli dedi ama ben yumurtlama için ilaç vs verir die bekliodum.esin tahlil vermeden bişey yapamayız dedi sinir oldum.hsg içinde ben ısrar ettim adetin birinci günu gel dedi.esim vermek istemiyor şuan dedim.sanirim özele gideceğim artık🥹
Canım ya hangi hastane bunu diyen

Kizlarrrrrr beni en iyi siz anlarsınız 🙈 bugün gecikmemin 2. Günü ama biliyorsunuz ki neye göre gecikme 🥴 hafif bel ağrılarım var ve akıntım da var 2 gündür hatta regl oldum galiba diye kontrol etmisligim de var ama gelen giden yok 🙈 6 aydır deniyoruz artık negatif görmekten test yapmaya hevesim bile yok böyle olan var mı hiç 😔

Eşinde sorun varsa o test vermedikten sonra en özele de gitsen sonuç alamazsın. Niye vermek istemiyormuş beyefendi biz her ay ceremesini çekerken vücudumuza hormonlar alırken bunun geçerli bir savunması yok. Tavrını koy ikna et derim eğer istiyorsan. Doktor haklı sorunun ne olduğunu bilmeden tedavi uygulayamaz.

Kizlarrrrrr beni en iyi siz anlarsınız 🙈 bugün gecikmemin 2. Günü ama biliyorsunuz ki neye göre gecikme 🥴 hafif bel ağrılarım var ve akıntım da var 2 gündür hatta regl oldum galiba diye kontrol etmisligim de var ama gelen giden yok 🙈 6 aydır deniyoruz artık negatif görmekten test yapmaya hevesim bile yok böyle olan var mı hiç 😔
Benim belirtilerin böyleydi 🥰

Eşinde sorun varsa o test vermedikten sonra en özele de gitsen sonuç alamazsın. Niye vermek istemiyormuş beyefendi biz her ay ceremesini çekerken vücudumuza hormonlar alırken bunun geçerli bir savunması yok. Tavrını koy ikna et derim eğer istiyorsan. Doktor haklı sorunun ne olduğunu bilmeden tedavi uygulayamaz.
Eşi vermek istemiyor değil ki doktora öyle söylemiş hsg çeksin diye

Eşi vermek istemiyor değil ki doktora öyle söylemiş hsg çeksin diye
O zaman ben yanlış anlamışım ama önceden vermiş olsalardı doktor istemezdi diye düşünüyorum bir de devlette zaten uğraşmamak için ellerinden geleni yapıyorlar normalde. Ben de 2 ay daha bekliyim de eşimden test istesinler diye gün sayıyorum en azından onda problem yoksa bir nebze rahatlarım.

O zaman ben yanlış anlamışım ama önceden vermiş olsalardı doktor istemezdi diye düşünüyorum bir de devlette zaten uğraşmamak için ellerinden geleni yapıyorlar normalde. Ben de 2 ay daha bekliyim de eşimden test istesinler diye gün sayıyorum en azından onda problem yoksa bir nebze rahatlarım.
Yani evet maalesef devlet hastaneleri öyle bu durumda özel hastanelerin çığrından çıkmasına sebep oluyor ama özelde de 6 ay minimum deneme veriyor eğer olmuyorsa benim doktorum hem hsg hem sperm testini aynı anda istedi süreç hızlansın diye

Onda sorun yok kuzum sorun bende büyük ihtimal

Benimde hevesim kalmadı🥲

X