2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ceviz badem fındık falan sütü yağlandırıyormuş her emzirmeden sonra 1 bardak su ve 3-4 tane ceviz badem yiyin diyorlar bir de tahin pekmez inşallah bu ay kilosunu fazlaca alır bebişin

Merhaba kızlar benim bebeğim meme reddi yaptığı için emmedi. Mama ve sağma sütle devam ettik şimdiye kadar golden goat mama veriyordum. Güzel içti yaradı ama keçi boku gibi sancılı ve uzun sürede kaka yapmaya başladı Yenidoğanda istemediğimiz bir durum demişti doktor. Gazda vardı ondan diye düşündüm. Hipp mamaya geçtim. Bir paket bitirdik sanki gaz arttı gibi geldi Ya da geçiş dönemiydi bilmiyorum. Korktum goldena devam ettim. Her gece ayaklar havada uyur vaziyette sancılar geciken kaka ve keçi boku şeklinde dışkılama bazen bağırarak yapıyordu yavrum. Sonra doktor aptamil conformil diye bir mama Önerdi. Kullanmaya başladık keyifle içmiyor. Zaten mamayı hazırlamaktan ben bile keyif almıyorum. Çözünmüyor. Tortu kalıyor. Ya da böyle toz halinde oluyor. Bekleyince su üste mama aşağı çöküyor gibi gibi sinir bozucu yani kendimi düşünüyorum ben bile içmek istemem. Kaka sorunu iki gün üç güne bir golden mamada da öyleydi ama aptamilde normal kıvamda çıkıyor. Gaz yine devam ediyor ben tüm mamaların gaz yaptığını düşünüyorum. Ama aptamili sevmedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Sürekli mama değiştirdik çünkü bir çözüm bulamadım. Ah beni emse diyorum yine ağlamaktan ölüyorum ama. Bir yol çare birşey gösterin yani gaz yapmasın kaka yapsın desem bir dert güzel seve seve içsin desem bir dert yavrum her türlü acı çekiyor sanki

P pelinn teşekkür ederimmm size benim gibi hisseden birilerinin olduğunu bilmek iyi geldi

Anne sütü de gaz yapıyor malesef o yüzden sırf onun için sakın üzülmeyin

Bebeğim cok gulmuyor oyle kahkahalı hıc gulmedı zaten sorun mu ki?

Ben de hipp mama kullanıyorum
İki taraftan emiyor
Karnına bakıyorum doymadıysa mama verıyorum
Doktor kontrolunde doktora sordum napıyosan yapmaya devam et dedı

Cunku sütüm aşırı mukemmel degıl ama kötüde degıl aç mı kalsın bebem:)

Ozaman büyük ihtimalle sıkıyor ya da üşüyor

Bir de bebeğim ikinci ayında 500 gram almış normal dedi dr siz böyle yazınca endişelendim şimdi

Ben anne gögsune yakınla biberon verıyorum reddetmesınden suphelenırsem vermıyorum emene kadar
Normalde de emzırıyorum ıyıce doymadıgını dusunursem verıyorum

Herhangi bi gaz ilaci kullaniyormusunuz ? Conformil bizde kullandik ben sevmedim onu cozunmuyor diye aptamil instagram sayfasina yazdim aradilar anlattilar saolsunlar o sekilde bi mamaymis kolik bebekler icin ozel olarak yapilmis. Tekrar hipp organic combiotic kullanmaya basladik bebegime sabah aksam kimyon veriyorum kabizlik gecti cok sukur gaz sorunumuzda gecti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…