2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben eşimin ailesinden çekiyorum bir şey de denmiyor eşim resmen kendi ailesine tapıyor bir türlü kabullenemedi artık Çekirdek ailesinin başka olduğunu... Bugün ağlamaktan gözlerim şişti artık..
En kırıcı olan da anneliğimize gelen laflar, yorgunum deyince sana gelmedi başaramadın boyundan büyük işlere kalkıştın der gibi tavırlar beceriksizmişsin yetersizmişsin gibi
Oysaki anne olunca süper güçler edinmiyoruz, yorulunca kötü anne de olmuyoruz.
İnsanlar ne zaman kendisinden başkasını düşünüp anlamak için uğraşacak medak ediyorum
Kadınlar ne ister diyip duruyorlar, sadece anlaşılmak istiyoruz ya sonrası kolay

Ben de silikon uçla emzirdim
Slikon uçla emzirdiğim için de canavara dönüştürdüler beni
Bağ kuramazmışım bebeğimle ten tene temas olması gerekiyormuş
Annelik bağının kurulmasına 1 cm silikon engel oluyorsa eğer hiç olmamış demektir
Sanki biz bilerek veriyoruz silikonla
Bu zor dönemlerdeyken birisi nasılsın dese anasına küfretmiş gibi geliyor zaten bir de kötü konuşulduğunda insan gerçekten çaresiz ve yapayalnız hissediyor
Tüm derdimi burayla paylaşıyorum iyi ki varsınız hepiniz

Yani ben laf edene veriyorum çocuğu baksınlar diye zaten o kadar ağlıyor ki sonuçta beni anlıyorlardır diye düşünüyorum. Bu sayede her gün kapıda olanlardan tık yok şuan kafam rahat. Bilmiyorum eski zamanla şuan çok farklı bebekler çok stresli şimdi bizim beslenmemiz vs vs çok değişti yani o yüzden 30 sene önceyle kıyaslamasın kimse bizim bebekleri

Ben de hala aile oldugumuzu kabullenemedıgını düşünüyorum eşimin ve bıktım bu durumdan Allah hayırlısını versın

Kızlar meme uçlarım paramparça oldu ya nasıl toparlayabilirim ?
Bende bu durumdan muzdaribim. Bi ara paramparça oldu ikiside. Emzirmeyi bıraktım 2 gün sağarak verdim. Mama takviyesi yaptım. O arada hametan, madecasol, vazelin, lansinoh, fito krem ne duyduysam hepsini sürdüm ve açıkta bıraktım bol bol. Tam iyileşmedi ama biraz toparladı. En azından emzircek noktaya geldi. Ama önemli olan emzirmemek ve açıkta bırakmak. Bişeylerle kapatınca çok nemli ıslak gibi oluyo oda iyileştirmiyo bence. Emzik almayan ve memede uyuyan bebişim içinde benim içinde ikisini birden vermemek çok zor bi süreçti. Şuan sol göğsüm çok acımaya başladı. Muhtemelen 1 gün yada 2 gün onu dinlendiririm sağıp veririm.

Cem küçüğe mi götürmüştün
Götürücektim arkadaşlarımın doktoruydu ben götüreceğim hafta izinli dediler canım ve 3 gün önce aradımki ayrılmışş Karataşa dönmüş Arzuu ya götürmüştüm aaslında iyi ama beklentimi karşılamadı başka bir doktor buldum şimdi dışardan bakalım umarım bu sefer olurr

bende hem lansinoh çiftli var ( çift kullanmıyorum performansı düşüyo düşük ayar yapsam bile , o yüzden tekli alsanız ds olur ) , hemde yurtdışı olan o sarjlıdan aldım ama lansinoh müthiş . Evet başında bekliyorsun ama göğüs ucu bi noktada müthiş alışıyor emzirme hissine dönüyor acı yok rahatsızlık yok . Ama şarjlıda bir aydır alışamadım , süt kalıyor hep.. iyi çekmiyor bence lansinohla kalana bakınca şok oluyorum . Yavaş yavaş yapması da kötü daha fazla tahriş olur. Düşük modda kısa sürede iyi süt alması önemli olan bence . Ama vakit yoksa oturmaya mecbur şarjlı olanla girişiyorum o anlamda çok iyi işimi yapabiliyorum hazırlanıyorum vs ..

Onun dışında emzirmeden cok sagım yapacak kişilere tavsiyem lansinohun süt saklama kaplarını da alın aynı makineye uyumlu , çünkü farklı zamanlarda sagılan sütleri birleştirmek isteseniz bile buzdolabında soğumadan birleştiremiyorsunuz. Aynı sıcaklıkta olmaları gerekiyor. Ve sütü neyin içine koyacağınızı şaşırıyorsunuz ben ebebek’ten bir marka aldım ama daha uygun olduğu için almıştım, kapağı falan güzel değil keşke bir tık fazlasını verip lansinoh alsaydım

Eklentiler

• IMG_1463.jpeg
    47,7 KB · Görüntüleme: 17
Gevher Arıcana git mavişehirde çok ilgili bir doktor memnun kalırsın

Benim kız surekli yuzunu ciziyo kanatiyo tirnaklarini kesiyorum torpuluyorum ayni eldiven takmak istemiyorum hic takmadim napcam bilemedim. Elleri surekli yuzunde ne zaman geccek bu elleri kesfetme olayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…