2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ya ebe işte bebeği yorma bagisiklikigi düşecek hastalıklara daha açık olacak dedi 7.ayda yapmaya karar vermiştim golden-snitch golden-snitch bugün tatil bolgesindeyiz kim geliyo kim gidiyo belli değil ben yaptırdım dedi kafam karıştı.. şuan yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal modundayim
Valla ebenin dediğide mantıklı açıkçası ama ben kendi doktorumuza güveniyorum o ne derse öyle devam ediyorum. Herhalde bu aşının üçüncü ayda yapılmaması yapılmasından daha büyük sıkıntılar çıkarabilir olmalı ki aşıyı atlamadı.

Takip ettiğim bi yeni anne var o da yaşadı aynısını ayakta falan emzirmiş farklı pozisyonlar denemiş hep, şimdi geçmiş normale dönmüş hep denemek gerekiyormuş
Emzigini veriyorum hemen susuyor, uyku moduna geçiyor gözler kıpkırmızı ama uykuya da direniyor 🙄 bi düzen oturtmustuk hepsi alt üst oldu. 4. Ayda uyku gerilemesi olurmuş bu ay bundan sonraki aylardaki uyku düzenini belirleyecekmis yılmadan devam etmeye çalışıyorum 🥺 emzirmeyi de zorlanıyorum artık bı kaç saat geçince kendi istiyor. Bir de gezerek deneyeyim

Kızlar benim geçen yaz hamile kalmadan 1 ay evvel bıyık bölgemde güneş lekesi çıktı. Hamile kalmayı planladığım için güneş koruyucu ile korumak dışında herhangi bir şey yapmadım. Hamilelik sürecinde bir anda burnumda alnımda da çıktı. Doğurunca geçer dediler geçmedi 😢 Lekesi olup çaresini bulan var mı? Güneşe çıktıkça koyulaşıyor. Önümüzdeki ay tatile gideceğiz daha da koyulaşacak 😞Aynaya baktıkça sinirim bozuluyor.

Sütünü etkilemedi mi peki of benim de zayıflamam lazım çok kötü hissediyorum kendimi
Sütüm ciddi oranda azaldı ama sebebi meme reddi.
Onun haricinde akşam 6 da yemeğimi yiyip bitiriyorum sonra sadece sıvı alımı ozamanda otomatikman yatana kadar acıkıyorsun. Gün içinde de ölçülü ve dengeli beslenince haliyle kalori açığı oluşuyor hem herşeyden yiyip hem kilo veriliyor. Yok detoks yok diyet listesi bilmem ne boş. Zaten bizlerde de o listelere uyacak hergün o yemekleri ara öğünleri saati saatine yapacak vakit yok 😂
Bu arada abur cubur hayatımdan komple çıktı. Manayla cildim de düzelmeye başladı

Kızlar benim geçen yaz hamile kalmadan 1 ay evvel bıyık bölgemde güneş lekesi çıktı. Hamile kalmayı planladığım için güneş koruyucu ile korumak dışında herhangi bir şey yapmadım. Hamilelik sürecinde bir anda burnumda alnımda da çıktı. Doğurunca geçer dediler geçmedi 😢 Lekesi olup çaresini bulan var mı? Güneşe çıktıkça koyulaşıyor. Önümüzdeki ay tatile gideceğiz daha da koyulaşacak 😞Aynaya baktıkça sinirim bozuluyor.
Cilt lekelerine dermapen çok güzel işe yatıyor. Bi araştırın güvenilir güzel bi merkezde yaptırırsanız fayda görürsünüz diye düşünüyorum. Cildi yeniliyor 🌸

93.7 ile başladığım bu yolda bugün itibariyle 85.7 gördüm. Yolum daha çooook uzun 😂😂

Senden niye rop istediler prematüre mi bebeğin? Benim kızımda rop 2 evre olduğu için lazer operasyon geçirdi ama malum prematüre
Ya 36+6 1 günle prematüre ama 32 hafta altına isteniyormus. Ama bizde odaklanması kısa dedi doktor. Bu yüzden rop istedi. Şehir hastanesine randevu aldım. İnsallah gerek görmez doktor.

Biz yaptırdık çok can acıttığını düşünmüyorum. Damla damlatıyor göz bebekleri büyüyor sonra bir aletle açıyor gözleri belki babayla gitseniz daha rahat edersiniz. Ben bakamayacağım için eşime devrettim o tuttu bebeği
Geçmiş olsun 🙏
muayenede bile asiri tedirgin oldu ağladı. O yüzden korkuyorum. Bir de şehir hastanesi olunca korkuyorum. Siz nerde yaptırdınız?

X