2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
kızlar sımdı evde kendı mahsulumuz kayısı erık seftalı var bunu kızıma ek gıda donemınde vermek ıcın konserve yapsam şekersiz sizce nasıl fıkır bu konuda bilgisi olan var mı
Olur canım neden olmasın herşeyi mevsiminde yiyecek takıntın yoksa gayette güzel olur hatta. Hemde organik. Güzelce kapatıp buzdolabında muhafaza edersin. Ek gıda dönemi ara ara çıkarırsın. cam rendede ceviz filan rendeleyip içine eklersin güzel olur

Olur canım neden olmasın herşeyi mevsiminde yiyecek takıntın yoksa gayette güzel olur hatta. Hemde organik. Güzelce kapatıp buzdolabında muhafaza edersin. Ek gıda dönemi ara ara çıkarırsın. cam rendede ceviz filan rendeleyip içine eklersin güzel olur
Aynen canım yarın kavanoz aldırıp yapayım en iyisi canım mevsımını beklerse sene sürecek bide manavdan alınan mevsim meyvesindense ilaçsız gubresiz bu meyveler daha sağlıklı diye düşünüyorum evet mevsim meyvesini de yesin zaten de daraldığımda çıkarırım belki kendi sever hurma özüyle tatlandırır veririm

Aynen canım yarın kavanoz aldırıp yapayım en iyisi canım mevsımını beklerse sene sürecek bide manavdan alınan mevsim meyvesindense ilaçsız gubresiz bu meyveler daha sağlıklı diye düşünüyorum evet mevsim meyvesini de yesin zaten de daraldığımda çıkarırım belki kendi sever hurma özüyle tatlandırır veririm
Vallahi ne güzel böyle bi şansın var ben taze direktten organik sertifikalı sipariş veriyorum ek gıda dönemlerinde bebeğe özel. Organik sertifikalı yazıyor da nekadar organik olduğu tartışılır işte yine de 🤦🏻‍♀️

Vallahi ne güzel böyle bi şansın var ben taze direktten organik sertifikalı sipariş veriyorum ek gıda dönemlerinde bebeğe özel. Organik sertifikalı yazıyor da nekadar organik olduğu tartışılır işte yine de 🤦🏻‍♀️
Canım genelde sertifikalı olanlar organik oluyor aslında bu organik mevzusunu hıc bırımız tutturamayız mesela annemlerde kayınvalıdemlerde bahçe ekiyorlar genelde hayvan gubresı kullanıyorlar baska ılac yada gubre kullanmıyorlar ama bunların ürettiği ürünlerde hayvan gubresınden dolayı organik olmuyormuş hayvanın yediğinin de organik olması gerekiyormuş yani organik bulmak çok çok zor o sertifikalı guvenılır yerler gercekten bu iş için özel alanları olan insanlar tohum dahil hiç ilaç kullanmıyorlarmış eşim ziraat mühendisi bu tarım sektörünün cok az bı zamanda biteceğini söylüyor bu sene ekilen hiç bir üründen verim alamadı ayrıca toprak hastalık üretiyor gübre ve ilaçlamadan eşim bu organik doğal ürünlerin üretildiği yerlerin gerçekten var olduğunu söylüyor ama işte ülkemiz malesef torpil ülkesi

Sut alerjisi mi vardi bebikin?

Kuzum kakada mukus ,kan, deride dokuntu belirtileri.benim.kizda asiri gurul gurul bagirsak hareketleri ile beraber mukuslu kaka oldu.cok huysuzdu gun boyu agliyordu ayaklarini karnina ceke ceke...tek.basina degerlendirmiyor yani belirtileri doktorlar.mukus kaka illa alerji demek degil..
Canım bu saydıklarından sadece mukuslu kala ve gaz var bizde mukusta bugün oldu diğerleri yok

Benim yaşıma gelince anca kadına benzersin bende senin gibiydim kim görse çocuk gibisin derlerdi gerçi şimdide bu 3 çocugu sen mi dogurdun diyorlar ama en azından çocuk gibisin demiyolar😂😂😂
🤣inşallah yoksa hep çocuksu gibi kalmak kötü bi ortama girdiğinde herkes kadın duruyo ben çocuksu gibi fiziksel olarak garip oluyo bende boyda olmasa tamsmen cocuksu durcam sanirim 🤣🤣 sende hiç yaşını gostermiyorsun ama evet çok güzel kadinsin🤭

Canım bu saydıklarından sadece mukuslu kala ve gaz var bizde mukusta bugün oldu diğerleri yok
Ben şunu farkettim hemen hemen herkesin aynı günlerde eğer 72 gün olduysa doğum yapalı mukuslu kaka başladı.. acaba bebrgin bagirsagi vs başka şeyler değişip geliştiği için mi oluyor? Bu kadar rastlantınin başka açıklaması yok

Hımmm anladım canım kavga ederek emiyor benimki memeyide mamayıda ama gece bi sıkıntı yok
Benimki de önce emiyor sonra kavga eder gibi yapıyor bidaha veriyorum içiyor sonra kendi bırakıyor doydu sanıyorum yerine koyunca ağlayıp elini emiyor bi daha veriyorum meme. Yetmiyor heralde dedim meme arkası mama verdim öğürttü kendini anlayamıyorum artık ya

Ben şunu farkettim hemen hemen herkesin aynı günlerde eğer 72 gün olduysa doğum yapalı mukuslu kaka başladı.. acaba bebrgin bagirsagi vs başka şeyler değişip geliştiği için mi oluyor? Bu kadar rastlantınin başka açıklaması yok
Bugün 72 gün bitti evet o yüzden mi dersin ya inşallah bağırsaklar düzene giriyordur

Oyy maşallah ona annesi🧿🧿 favori kısımlarını kesebilirsin evet sıcakta rahatsız da eder çocuğu
Evet ya tek korkum çocuğun tipini bozmak makas izi kalması 🤣🤣 eşime diyorum berbere götür makası da biz verelim bilen biri kessin yok diyo götürmem çocuk bir şey kapar falan diyo 😑 ya da beb kestikten sonra baktık kötü olacak öyle götürecek sanirim😅

Bugün 72 gün bitti evet o yüzden mi dersin ya inşallah bağırsaklar düzene giriyordur
Bence o yüzden çünkü bizimkinin süt alerjisi yok ama dediğin şekilde başladı bugünlerde de düzelir gibi oluyo mukus yine basliyo.. Bu grupta diğer annelerinde yazdıklarından gözlemlediğim o

Bence o yüzden çünkü bizimkinin süt alerjisi yok ama dediğin şekilde başladı bugünlerde de düzelir gibi oluyo mukus yine basliyo.. Bu grupta diğer annelerinde yazdıklarından gözlemlediğim o
Peki sizin kaka nasıl benim bebeğim doğduğundan beridir sıvı hiç kıvamlı değil bir ara doktor kakasına kanına baktı sorun yok dedi üstünde durmadım ben de ama

Benimki de önce emiyor sonra kavga eder gibi yapıyor bidaha veriyorum içiyor sonra kendi bırakıyor doydu sanıyorum yerine koyunca ağlayıp elini emiyor bi daha veriyorum meme. Yetmiyor heralde dedim meme arkası mama verdim öğürttü kendini anlayamıyorum artık ya
Gazdan yapiyo onu doydugu halde aglamasi o yuzden ve sonra elini emmeye devam etmesi de diş yerleri kaşınıyor veya elini keşfediyor..

X