2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Klimada terleyip üşüdüyse yavrucağız :KK43: Adana da öyle bir memleket ki klimasız da olmuyor
Hiç sorma gel şimdi gör bide havayı dışarı çıkıyoruz çıplak çocuk evlere giriyoruz buz gibi klima terletmemeye çalışıyorum napacagımı şaşırdım yaşanacak yer degil valla giydir çıkar giydir çıkar çıldırdım artık

Bütün belirtiler olmaz zaten birkaçı olur değişir bebisten bebise ama tabi doktorunuz degerlendirsin mutlaka. İnşallah değildir ama diyet çok zor 🥺

Ben diyet yapıyorum 1 aydır dana eti, tavuk, yumurta, süt ürünleri,paketli gıdalar, domates, kuruyemiş hiç yemiyorum. Daha yeni yeni kuzu eti yemeye başladım. Biz kakada kan görmemiştik gizli kan çıkmıştı testte. Diyet yapın 2-4 hafta arasında takip edin kan durumunu ona göre ilerlersiniz. Çok zor bir şey valla Allah yardımcımız olsun
Bende 12 gün kadar yapmıştım daha önce gerçekten çok çok zor ve moral bozucu birsey. Kalsiyum yada başka vitamin kullaniyor musun bende alayım. Bu arada rota aşısı alerjisi tetikliyormus kızlar aşı yaptıranlar dikkat etsin

Bütün belirtiler olmaz zaten birkaçı olur değişir bebisten bebise ama tabi doktorunuz degerlendirsin mutlaka. İnşallah değildir ama diyet çok zor 🥺

Ben diyet yapıyorum 1 aydır dana eti, tavuk, yumurta, süt ürünleri,paketli gıdalar, domates, kuruyemiş hiç yemiyorum. Daha yeni yeni kuzu eti yemeye başladım. Biz kakada kan görmemiştik gizli kan çıkmıştı testte. Diyet yapın 2-4 hafta arasında takip edin kan durumunu ona göre ilerlersiniz. Çok zor bir şey valla Allah yardımcımız olsun
Peki ne yiyorsun kahvaltıda ,🥲

Ay ciddi misin neden harikaydı ki nişan? Sen gitmeyecez demiştin sanki
Kp aradı geldi lütfen gel diye gittim 3 bilezik 4 gram takıldı Gül Gül öldüm salaklar sanıyorlar ki insanlarda para varda bunlar altına boğulacak 😂 kv de kızdan acayip rüküşlerdi mekana bir girişimiz vardı farkımız tarzımız yani gustodan elbise aldırdım kendime gitmek için birde bilezik sözü verdi gelecek aya eşim hem güldüm hem karlı çıktım hemde eşimin ailesinden uzun süre kurtulmuş oldum 😂 düğünde Antalya da konyadaydı sözde nişandan sonra kp Antalya da olacak dedi o da rezilliğin farkında 😂😂😂

Benimki durmuyor ya kızlar babacı olur derler bi de, oğlan da bana yapışık kız da 😅
Aaa benimki duruyor kız 😂
Kp aradı geldi lütfen gel diye gittim 3 bilezik 4 gram takıldı Gül Gül öldüm salaklar sanıyorlar ki insanlarda para varda bunlar altına boğulacak 😂 kv de kızdan acayip rüküşlerdi mekana bir girişimiz vardı farkımız tarzımız yani gustodan elbise aldırdım kendime gitmek için birde bilezik sözü verdi gelecek aya eşim hem güldüm hem karlı çıktım hemde eşimin ailesinden uzun süre kurtulmuş oldum 😂 düğünde Antalya da konyadaydı sözde nişandan sonra kp Antalya da olacak dedi o da rezilliğin farkında 😂😂😂
İyi yaptın canım gustodaki elbiseler çok şık Seda Sayan da ordan giyiyor😍 kv görsün bakalım Konyalı gelinini artık başlarlar 😂 sen bileziğini kapmışsın karlı çıkmışsın valla helal olsun 🧿🧿🧿

Hiç sorma gel şimdi gör bide havayı dışarı çıkıyoruz çıplak çocuk evlere giriyoruz buz gibi klima terletmemeye çalışıyorum napacagımı şaşırdım yaşanacak yer degil valla giydir çıkar giydir çıkar çıldırdım artık
Evet benim de öyleydi oğlumu bir soy bir giydir en son olmadı memlekete dönelim dedim , sıcak fön makinesi vuruyor gibi klima açmasan da olmaz, sıcaktan Adana’da herkes Fatih buluta benzemiş ter güneş birleşiyor insan esmerleşiyor😂😂😂

melegim can melegim can kuzum geçmiş olsun bol bol emzir sen burnunu da açık tut iyileşir hemencik inşallah, sıcak banyo da iyi gelir belki burnu açılır tabi çocuğa zarar vermeyecek kadar sıcak

Kızlar bebeğim slingi bir türlü sevmedi, kanguru almıştım yenidoğan 3 kilodan itibaren kullanılabilir diyor ürünün üstünde. Ama sizce kanguruya ne zaman geçmeliyiz. Şuan 2 ayı 1 haftalık 6 kilo. Ama işte erkek bebekya tamda emin olamadım biraz daha beklemeliyim acaba.
Dr bize yenidoğan aparatları oluyor ilk zamandan itibaren kullanılabilir dedi. Bugun tekrar sordum aparatsiz kullanabilirsiniz dedi

Ben bir tekini çöpe atmışım hiçbir yerden çıkmadı ama zaten gümüş kapağı taksam bile ped takmam lazım sütüm akıyor bi durmadı.. ped nemlendirdigi için sadece bebek emerken 2 3 gündür aciyo bebek yapiyo onu bence yara yok sadece bebek emdikten sonra kızarıklık oluyo.. Ben gogsum havalansin diye bazen sutyen va hiçbir şey giymeden sadece atletle takılıyorum
Tüh ya hatırlasan bizede bir fikir olurdu🙈
Bizde çıkan sümüğü görsen birde böyle uzayan o burundan nasıl çıktı dersin çocuğun resmen ciğerine kadar temizlemislerdi acilde ve ben o bebegim nasıl nefes almış şok geçirmiştim.. Sen içini ferah tut nefes alışverişi garip geliyorsa delik temiz gözükse bile temizle çünkü bizde delik temiz gözüküp o kadar çıkmıştı zaten beni şaşırtan oydu.. en kötü acile git yapmak istemezsen onlar yaparlar bebegin rahat eder.. inşallah aferinin faydası olur ama bize viral enfeksiyon olduğu halde burnunu temizle bol bol emzir demişti doktor ama burda bi annenin bebeğini tek fark ateşi olduğu için hastanede yatirmislardi sen ateşini de kontrol etmeyi unutma
Benim pede değince de acıyo gümüş kapak üzerine ped takıyorum, benim de hala akıyo ya ve sütüm öyle akarken reflüden dolayı her gün mama kullanmak zorunda olmak canımı sıkıyor 🥺

Bende 12 gün kadar yapmıştım daha önce gerçekten çok çok zor ve moral bozucu birsey. Kalsiyum yada başka vitamin kullaniyor musun bende alayım. Bu arada rota aşısı alerjisi tetikliyormus kızlar aşı yaptıranlar dikkat etsin
Ben vitamin kullanmıyorum doktora gidemedim kendim için daha 🥺 çocuk doktoruma sorduğum zaman rota aşısı sorun olmaz demişti ama bende bir çok kişiden duydum ya

Peki ne yiyorsun kahvaltıda ,🥲
Valla mantar sote, bol bol patates, nohut haşlayıp humus gibi yapıyorum ama tahinsiz onu yiyorum. Normal Ekmek yemiyorum vegan lavaş yiyorum. Sebze salatalık yiyorum. Yulaf yiyorum bitkisel sütlü. Bazen akşamdan kalma makarna yediğim bile oluyor 😅 çok zor ya hergun ne yiyeceğim diye düşünüyor insan birde tabi vitamin kaybı var vs. Zor yani baya. Eğer domates alerjiniz yoksa yumurtasız menemen de güzel seçenek

Valla mantar sote, bol bol patates, nohut haşlayıp humus gibi yapıyorum ama tahinsiz onu yiyorum. Normal Ekmek yemiyorum vegan lavaş yiyorum. Sebze salatalık yiyorum. Yulaf yiyorum bitkisel sütlü. Bazen akşamdan kalma makarna yediğim bile oluyor 😅 çok zor ya hergun ne yiyeceğim diye düşünüyor insan birde tabi vitamin kaybı var vs. Zor yani baya. Eğer domates alerjiniz yoksa yumurtasız menemen de güzel seçenek
Şimdi kakasinin rengi düzeldi ama mukus var. Mukus olması kesin olarak alerji mi acaba? Benim bebişin doğduğundan beri kakası hafif mukuslu :KK43:
Süt ürünlerini kesmek gene bir nebze kolay ama yumurta,kuruyemiş, ekmek , dana eti bunlarsz ne yicem🥲

melegim can melegim can kuzum geçmiş olsun bol bol emzir sen burnunu da açık tut iyileşir hemencik inşallah, sıcak banyo da iyi gelir belki burnu açılır tabi çocuğa zarar vermeyecek kadar sıcak
Sagol canım ateşi var diye ılık suyla yukadım yumuşadı biraz tıkandıkça ilaçla açıyorum

Şimdi kakasinin rengi düzeldi ama mukus var. Mukus olması kesin olarak alerji mi acaba? Benim bebişin doğduğundan beri kakası hafif mukuslu :KK43:
Süt ürünlerini kesmek gene bir nebze kolay ama yumurta,kuruyemiş, ekmek , dana eti bunlarsz ne yicem🥲
Mukus kesin alerjik tır diyemem tek başına. İsterseniz süt ürünlerini kesin 1-2 hafta gözlemleyin ona göre diğerlerini de kesersiniz. Ben hepsini bir anda kesip yavaş yavaş açıyorum

X