2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar demir ilacı kullanıyor musunuz? Ben demir ilacına başladığımdan beri bebişim kaka yapmakta zorlanıyor, önceden günde 4-5 kez yapardı şimdi 2-3 günde bi iyice ıkınarak yapıyor ama kıvamı kabız değil yine cıvık her zamanki gibi. Acaba benim içtiğim ilacın etkisi olabilir mi yoksa öyle mi denk geldi ?
Doğumdan sonra 2 kutu kullanmistim basta yenidoğanken çok kaka yapıyordu. 3. Haftadan sonra gaz sancıları başladı zor kaka yapmaya başladı. Demiri bırakınca da aynıydı

Sabah yatakta altını değiştirirken işedi ben de bezi kapattım hemen meğer kapatamamışım pipisini geriye doğru katlamışım babası da arkasında uyuyodu babasının üstüne yatağa her yere fışkırttı çocuğum park bahçe sulama sistemi gibi uyandırdı adamı 😂😂
Haykırarak evde kahkaha attım hayal ettim de aşırı iyi bi olay ya🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Kızlar bebekleriniz neler yapabiliyor? Haftası önde olanlar? Bugun kızım 11 hafta 2 günlük P Pembepilates seninle aynı gidiyoruz canım. Uzattığım oyuncaklara falan uzanma tutma hamlesi yapmıyor. Yapması gerekiyor da geri kalmış gibi hissediyorum henuz bi seylere uzanması tutması başlamadı panik olmalı mıyım tecrübeli anneler ve haftası bizden önde olanlar yardım edin :KK43:
Kız yok saçmalama daha 2 aylık bebek ne uzanması hiç öyle panik olma daha ellerini yeni keşfediyorlar çok sonra uzanırlar eşyalara, şimdilik seni takip ediyor mu önüne birşey koyunca izliyor mu ben bunun için bir oyuncak aldım onu önüne koyuyorum takip ediyor, bazen oyun halısına koyuyorum üstteki oyuncakları izliyor gülüyor,

Kızlar bebekleriniz neler yapabiliyor? Haftası önde olanlar? Bugun kızım 11 hafta 2 günlük P Pembepilates seninle aynı gidiyoruz canım. Uzattığım oyuncaklara falan uzanma tutma hamlesi yapmıyor. Yapması gerekiyor da geri kalmış gibi hissediyorum henuz bi seylere uzanması tutması başlamadı panik olmalı mıyım tecrübeli anneler ve haftası bizden önde olanlar yardım edin :KK43:
Aramızda 9 gün var.. benimki de uzatsam almaz ama kendisi isteyince oyuncaklarina vuruyor da panikleyecek bir şey yok belki 4.ayda ortaya çıkacak ama 5 6lara uzarsa iş korkmamiz lazim

Kuzum benimki 3 aylik daha benim bebikte bile tam olarak yok.bilincli eline almiyor.suan sadece vurup cekiyor falan elini biseylere temas ediyor.. elleri ile yakalama ve kavrama henuz yok

Minik oyuncaklarla dene önce ama her bebek farklı ilerliyor erken olabilir

medusaa medusaa cesursavasci cesursavasci P Pembepilates internette üçüncü ayda yapması gerek falan yazıyo bende bi panik hali başladı ondan tamam o zaman normal yani takip ediyor beni evet, ben gösterip oyuncaklarıyla oyunlar yaptığımda onlarla konusmaya calisiyo gülüyor. Elleri yumruk mu sizinkilerin yoksa açıldı mı? Benimkinin elleri uyurken ve emerken açılıyor onun dışında hep yumruk bu da normal mi🙄

Ama benim oğlan günde 5-6 kere yapardı ilk doğduğundan beri:KK43:
Kuzum ben de çok kafaya takıyordum doktorum rahatlattı beni. Biz her gün kaka beklemeyiz 1 haftaya kadar yapmaması gayet normal, çünkü sıvıyla besleniyorlar doğal olarak sıvı çıkışları önemli yani çişli bez sayısı dedi. Bunun adı kabızlık değil, kabızlık sert kaka demektir, buna kakasını sık yapmama deriz dedi. @gulumsebebek’in doktoru da benzer açıklama yapmış bi önceki sayfada yazmıştı. Benimki de 3 gün yapmaz 4.gün tüm biriktirdiğini yapar her yer bok 😅

Kuzum ben de çok kafaya takıyordum doktorum rahatlattı beni. Biz her gün kaka beklemeyiz 1 haftaya kadar yapmaması gayet normal, çünkü sıvıyla besleniyorlar doğal olarak sıvı çıkışları önemli yani çişli bez sayısı dedi. Bunun adı kabızlık değil, kabızlık sert kaka demektir, buna kakasını sık yapmama deriz dedi. @gulumsebebek’in doktoru da benzer açıklama yapmış bi önceki sayfada yazmıştı. Benimki de 3 gün yapmaz 4.gün tüm biriktirdiğini yapar her yer bok 😅
Çişini yapıyor canım Allahtan ya :KK43:

Demir için erken değil mi niye başladın ki

gece bir kez daha yüksel yine kontrol altına aldım şuan normal. Çıkmaz inşallah yine artık

canım myflor sen mi sormuştun geçen? Benim kızım kabızdı doktor kakasıyla vedalaşmak istemiyor (kakasını tutmayı öğreniyor) demişti. Bu probiyotiği verdi 3 ay sabahları 5 damla diye (yaşına göre). 3 ay bile kullanmadım düzene girdi. Probiyotik sindirim sistemi düzenleyici ishali de düzeltir
Demir ilacını ben kullanıyorum 😀 bebiş kullanıyor gibi anlaşılmış

medusaa medusaa cesursavasci cesursavasci P Pembepilates internette üçüncü ayda yapması gerek falan yazıyo bende bi panik hali başladı ondan tamam o zaman normal yani takip ediyor beni evet, ben gösterip oyuncaklarıyla oyunlar yaptığımda onlarla konusmaya calisiyo gülüyor. Elleri yumruk mu sizinkilerin yoksa açıldı mı? Benimkinin elleri uyurken ve emerken açılıyor onun dışında hep yumruk bu da normal mi🙄
Çok takılma her çocuğun gelisimi farklıdır intwrnet 3. Ay der senin çocuğun belkide 2.ayda yapmıştır yada 4.ayda yapar.. ortalama bi şey söylüyor İnternet.. kimi çocuk geç konuşur onun gibi dusun😊

Normal canım bence hiç panik yapma ayrıca daha üç aylık olmadık 12 gün var daha 3 aya , hiç telaş yapma

Çok takılma her çocuğun gelisimi farklıdır intwrnet 3. Ay der senin çocuğun belkide 2.ayda yapmıştır yada 4.ayda yapar.. ortalama bi şey söylüyor İnternet.. kimi çocuk geç konuşur onun gibi dusun😊
Aynen bak benim yeğenim 6 aylıktı emekledi 7 aylıktı yürüdü, onun kardeşi dün birinci yaşını kutladık, emeklemiyor hala 😂😂😂

Sabah yatakta altını değiştirirken işedi ben de bezi kapattım hemen meğer kapatamamışım pipisini geriye doğru katlamışım babası da arkasında uyuyodu babasının üstüne yatağa her yere fışkırttı çocuğum park bahçe sulama sistemi gibi uyandırdı adamı 😂😂
Ya ahahaha çok iyi 🤣 geçen hafta benzerini yaşadık ama bebem kendi yüzüne isemisti 😅

Canım benim bebişim 13 haftalık, bebisler henüz perspektif bilemiyorlarmis. Yani uzaktaki ya da yakındaki nesneyi algilayamiyorlar. Bizimki benim kucağımdayken bir sey gorduyse bedeniyle gitmeye çalışıyor eliyle uzanamiyor. Şunu fark ettim sadece kendi kıyafetini kavriyordu hisirtili kitap falan anlamıyordu. Ben eline verip tutturdum bir iki böyle derken şimdi üzerine koyunca tutuyor. Konuşan köpek almıştık normalde 6 aydan itibaren kullanılıyor ama ışıkları dikkatini çekti ağlaması kesildi diye simdiden çıkarttım. Bir iki gündür sadece izliyordu bugün ben elini aldım dokundurdum, dokusu peluş olunca hoşuna gitti bir süre sonra kendisi tutmaya çalıştı. Ucundan kiyisinda kavradı köpeği. Çıngıraklı bir oyuncak var kalın biraz tutamaz bir kaç gündür onu gosteriyorum eline tutturmaya çalışıyorum kavrayamiyor kalın olduğu için ama bugün mesafe kat etmişiz sanki ben tutturmaya çalışırken tutma çabası vardı. Benim bebişim seninkinden 2 hafta ileri neredeyse ama kendi bir seyleri tutayım gibi bir durumu yok ben gösteriyorum her gün her gün sonra aşama kat ediyoruz gibi oluyor. O yüzden hiç sıkıntı yapma her bebeğin gelişimi aynı değil mesela şu an 13 haftalık olup da direkt kendi tutan da olabilir

X