2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ben bir hafta uyku düzeni olsun diye 9gibi yıkayıp uyutmaya çalıştım ve 9da uyuduğunda gece 2den sonra kalkması sıklaştığından bende uyku falan bırakmadı bende 12 de uyuması ikimiz için daha hayırlı oluyormuş diye saldım 12 olunca 5 dakka gecikmiyor uyuyorDişler bizimkininde çok kaşınıyor doktoruna yazdım tetagil kullanabilirsiniz dedi aldık kullandım ama çokta fayda ettiğini düşünmüyorum yine eli ağzından çıkmıyor.

Masallh canım, evet bol salyamız var uzun zamandır, köpücük oluyor agzımız. Bzdede şukur mama ve meme reddi yok sadece sıcaklardan mamayı bayaa azalttı. Gündüzleri memede uyuyor, yatırdıgım an uyanıyor

Bn kilo boy takibi için her ay saglık ocagına gdıyorum

Kızlar birde genel bir soru sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim.Benim kız aşırı çok kusuyor.Doktorunada söyledim idrar testleri yapıldı çok şükür birşey çıkmadı.Reflü ilacı kullanıyoruz ama oda etki etmiyor çocuk her dakka kusuyor.Fazla verdiğimi söylücek olanlar olursa kesinlikle fazla emme yada mama verme gibi bir durum yok.2 dakka emse bile olduğu gibi çıkarıyor.Sizlerde de kusma olayı var mı? Valla beni çok yordu.Birsürü önlük aldım çamaşır yıkat kurut sürekli üst değiştir kısır döngüsündeyim.Kimin kucağına gitse üstüne lönk diye çıkarıyor.Biri kucağına alıcağında kusar vermiyim diyorum çocuk sakınıyor sanıyolardı alın deyip verdimmi üst bırakmıyor.

Ay evet aynı anda uyumak çok guzel oluyor. Aynı andada uyanıyoruz

Bzde kusma yok cnm, arada oluyor tabi ama bukdr sık değil. Bebeğin mide kapasıtesıne göre demekki kusuyor.

Bizim sağlık ocağında pek iş yok ilgisizler msj atıp anca benden istyolar kilo boy durumunu.
Cnm sen gıtmedıgın için işte kayıtlarında olsun dıye arayıp sana soruyorlar kilosunu. Sen yınede bnce git her ay ilgısız bıle olsalar en azından kilosuna bakarsın

Aynen öyle napalım erken uyuması gelişimi için daha iyi diyorlar ama bendeki uykusuzluk sinir strestende çocuk etkileniyor öyle olmasındansa uyku süreleri artıncaya kadar bu şekil devam
Gelişimi için elımızden geleni yapıyoruz. Bn çok herseye takılmıyorum, geç uyuyan çocuk gelışmıyormu masallh bzımki önden gdıyor çokta şaapmamak lazım

Evet farklı tatlar almakta red ettirebiliyormuş.Çok çırpınmadığı sürece vermiyorum birşey.Biran önce ayı gelsede yemeye başlasa diye sabırsızlanıyorum valla
Ben de en çok ek gıdadan korkuyorum. Bi dde yeterince güzel şeyler yediremem vitaminli şeyler yapamam die kasılıyorum . Oğlum hiç bişey yemez seçer her şeyi. Bu da öyle olmaz inşallah. Bu sefer günlük biz ne yiyosak ondan tattırmak istiyorum bi de ben ciğer vs sevmem ama bebeğe alıstırmam gerek. Yoğurt da çalmalıyım mesela. Detay işler

Yeni doğduğunda vardı sonra reflü ilacı kulandım geçti gitti şükür.

Ben her ay dr a gidiyorum.
Sağlık ocağında geçen hafta 64cm ölçtüler boyu halbuki 67 olmuş zaten 64 olması imkansızdı.
Kafayı 1.5cm daha küçük ölçmüşler.
demir için Atilla'nın kaka durumunu vs gözönünde bulundurarak dr dan istedim.
sağlık ocağının verdiği demir ve d vitaminin de paraben var.
ben artık sağlık ocağına gitmeyeceğim belki kiloya bakarım diyordum onu da bizim evdeki dijital baskülle halledicez dün dr dan sonra baktık birebir aynı çıktı.

akşam her ne olursa olsun ister ağlasın ister zırlasın 8de yatakta. bazen 8.30 uyuyor bazen 8.45

4. ay atağı bitti sayılır ancak meme reddi var, hızlı akış istiyor, ilk 3 5 dk lokur lokur içiyor sonra sinirleniyor bakalım ne olacak.

4. ay atağında aynı düzeni devam ettirmek için daha önce ne yapıyorduysanız aynen devam edin tavsiyem. biraz sancılı süreç ancak geçiyor elbet.

Gelişimi için elımızden geleni yapıyoruz. Bn çok herseye takılmıyorum, geç uyuyan çocuk gelışmıyormu masallh bzımki önden gdıyor çokta şaapmamak lazım
İlk başlarda bebeğimle ilgili herşeye o kadar çok takılıyordum irdeliyordum araştırıyordum ki böyle hayat nasıl geçicek diye karar kara düşünüyordum içim durmuyordu en iyisini yapmak zorundayım diye ama şu 4.ayımızla birlikte bende baya şey aştım heralde çokta şaapmamak lazımı diyorum artık böyle stres yapmayınca kızımda daha mutlu

Ayy o yoğurt olayını benimde yapmam lazım hiç mayalamadım bide ilk deneyimim olucak yapabilirm inşallah

Akşam 8de yattığında kaçta kalkıyor ve ne sıklıkla uyanıyor?
Sizde mama içiriyormusunuz? Bizdede meme reddi var 2-3 dakika emiyo bırakıyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…