2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Evet benımde öyle saçlarım zaten gür degıl bıde böyle dokulurse kel kalıcam halk arasında bebek senı tanıyınca sacın dökulur derler ama alakası yok vucuttakı eksikler bu aylarda ortaya çıkıyor ozellikle de demir eksiklıgı ben dun saçımı kestirdim aç karnına da yarıma yarın lımon 2 kaşık pekmez yarım bardak su karıstırip ıcıyorum demir ıcın çok iyi sende dene ıstersen

Canım benim demirim de iyi durumda aslında daha 4 gün önce ölçtürdüm, hemoglobin 13, ferritin 17 çıktı. B12 seviyem de 375 gayet iyi aslında, bir tek d vitamininden şüpheleniyorum aile hekimi isteyemediği için bakılmadı. D vitamini kullanmaya başlıycam her ihtimale karşı. Bir de senin yaptığın gibi saçımı kısalttırıcam, dökülmesine engel olmaz ama en azından dökülen saçlar daha az görünür gözüme yoksa psikolajik olarak kötü etkiliyor beni

Benim de çok dökülüyo, ama bu bi süreç galiba bi süre sonra normale dönecektir. Zaten doğumdan sonra vıcudun tamamen normale dönmesi 2 yıl diyorlar.

Benimde dökülmeye başladı ve direk önlerimde seyreldi saçım i mom latte ve kan hapı başladım inşallah tez zamanda durur ama hormonel oldugu için bir süre devam edecek gibi

Anneler merhaba bebegim 3 aylık kontrolu vardı bu ay 700 gr almış 6.5 kilo olmuş doktor az almış dedi. Doğum kilosu 3.100 gr idi hastane çıkışı 2.900 olmuştu. Geçen ay 1.300 almıştı. Her bebeğin gelişimi elbette farklı ama sizlerde durum nasıl acaba?

Günlük 20-30 gr alması bekleniyor, hesaplayın bi, kaç günde 700 gr aldı.

Kilosu iyi. Benimde bebegim 3 aylikta 6.280 gr dı
Hem artik az almaya basliyorlar diye biliyorum.

Şunun ne oldugunu biri bana söyleyebilir mi

Eklentiler

• 17195037737666826850710814740997.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 24
Çevirisi bu şekilde.
Ben türkmen oldugum için tam anlayamadim. Ne bu

Eklentiler

• Screenshot_20240627-205907_Google.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 31
Ben bişi söylim kestirince İnan dökulme azalıyor tecrübeyle sabit. Erittin takviye de başla bence 17 sınıra çok yakın sanki

Bizde de durum aynı 3 aylık kontrolde 600 gram almıs Dr az dedı suçluda ben oldum emmek ıstemıyor dedım sutün azdır dedı var sutüm dedım ama ikna edemedim 4 lt su iç bulgur ye sogan ye dedı sımdı sık sık emzirmeye çalışıyorum

Malesef bendede durum aynı çok fazla dökülüyor kel kalsam şaşırmam gebelikte hiç dökülmedi çözüm bulmadım kına yapmak istiyorum belki azcık durur dökülmesi

gayet iyi kilosu maşallah.
DSÖ ye göre yenidoğan 5. ay bitimi ile birlikte doğum kilosunu 2 ye katlamalı. sizin bebiş şimdiden katlamışta geçmiş bile. Neye göre az demiş acaba?
3 ayın ortalaması 1.2 kg daha ne olsun. Sanırım siz de anne sütü veriyordunuz sadece değil mi? hiç takmayın duymayın bile.

Benim de sütüm var bana da yetmemiş bu ay dedi bebekte huysuzluk filanda yok yani
Teşekkürler anne sütü alıyor sadece. Duruma göre ek gıdayı öne çekeriz dedi. Her ay 1 kilo ve üzeri alamaz zaten diye biliyorum. Annelik işte yetersizlik hissi hiç geçmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…