2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Günaydınlar kızlar ben de geçen hafta sormuştum doktoruma uyuma pozisyonunu çünkü çok uygulanabilir değil sadece sol tarafa yatmak doktorumda nasıl rahat ediyorsan o şekilde yatabilirsin dedi bilginiz olsun
Ay başım dönmese yatacağım canıma tak etti artık ama sağ tarafa yatınca dünya oynuyor yerinden her yer dönüyor sol tarafım çürüdü dün resmen oturarak uyudum ağrıdan yastıklarla da destekledim kendimi ama garibim eşime minicik yer kaldı

Evet baş dönmesi yapıyormuş bazılarında doktor nasıl rahat ediyorsan öyle uyuyabilirsin dedi zaten sen kendini rahatsız hisseder ve dönersin illaki sol olması önemli değil dedi.

Canım ben şükür kendi sitesine gelmeyince trendyoldan bunu buldum 6-4.5 lt pahalıya geldi ama aldım iyi ki almışım dediğin gibi büyük gayet iyi oldu bebek çantası bitti sonunda baya iş gördü büyük boy müslinler ikişer kıyafetler baya aldı poşetler sağol valla boyutunda beni uyarmasan minicik geleceklerdi

Ben de sağa yatamıyorum. Kafam dönmeye başlıyor çok rahatsız oluyorum.

Canım ben geçen sefer poşetciden almıştım o da aklınızda olsun. Senin aldığın 30 tane olduğu için biraz pahalıya gelmiş sanırım. Ben poşetciden böyle aynı seninki gibi 3 4 tane almıştım yetmişti hatırladığım kadarıyla

Evet baş dönmesi yapıyormuş bazılarında doktor nasıl rahat ediyorsan öyle uyuyabilirsin dedi zaten sen kendini rahatsız hisseder ve dönersin illaki sol olması önemli değil dedi.
İşte tek seçenek sol kalıyor bana yine maalesef. Bir de benim kızçem sağ tarafta hep ondan sebep sağa yatınca direkt damara baskı yapıyor olmalı ki o yüzden başım dönüyor sanırım. Şimdi erken doğum riskim var erken doğmasına korkuyorum daha kilosu zayıf diye Allah korusun ama hata olmasın diğer ay doğurmalıyım en az 2.500 gr olmasını bekliyorum. Olduktan sonra kendimi çok yoracağım ki doğum başlasın diye çok zormuş yani ben çok zorlanıyorum bir yandan da çok korkuyorum ona zarar gelecek diye bir garip duygular içindeyim anlayacağın

Onlar evet kırmızı kilitli poşet de gördüm ama internette büyük boy bulamadım kuzum ya o da süper olurdu daha uyguna gelirdi onlar ama bulamadım bir de dışarı çıkamıyorum ya sürekli yattığım için yoksa çarşıdan falan bulurdum ama olsun artık ya inşallah ben sezeryandayken bunları çöpe atmazlar güzelim poşetleri

Reactions: The
Kızlar bebek çantası bu kadar inşallah yeterli olur 2 gün sezeryan için internetten ve çevreden aldığım bilgilerle böyle hazırladım artık Allahın izniyle

BEBEKLER :
  • Yenidoğan prematüre 0 numara 2 paket bez (40 lı x 2 paket)
  • Yenidoğan 2 paket izotonik ıslak mendil
  • Yedek kıyafet: 2 tane alt üst takım set (patikli alt, üst, eldiven, kısa kollu zıbın, çorap, şapka) - 2 tane tulum set ( tulum, eldiven, şapka,
  • 2 tane kalın bebek battaniyesi (bebek hurcu içindekiler) - 5 tane Müslin - 2 tane isimli kalın nohut battaniye
  • Puset 2 tane - puset örtüsü 2 tane
  • 2 adet Kirli poşeti (ikea kilitli)
  • 2 adet kaşık biberon - 2 adet emzik - mama?
  • Pişik kremi - vücut losyon - şampuan
  • 10 tane alt değiştirme örtüsü
  • 6 tane ağız mendil
  • 1 paket Pamuk
  • 2 tane yedek çorap

HEMŞİREYE VERİLECEK BEBEK HURCU ( 2 Bebek aynı hurcun içinde) :
  • 2 tane Kalın Penye Bebek battaniyesi
  • 2 tane Hastane çıkışı takım** ( uzun kollu üst - patikli alt - kısa kollu zıbın - eldiven - çorap - şapka )
  • 4 adet bez
  • 10 tane pamuk
  • 1 paket yenidoğan ıslak mendil

Ben hemşireye ıslak mendil ve pamuk koymadımNormaldede 1 paket islak mendil koydum hem kendime hem bebişe toplam 2.Battaniye sanırım ben az koydum 1 tane nohutlu 1 tanede örgü battaniye isimli ben kalın battaniye istediğim gibi bulamıyorumşampuanda koymadim bebişe

Sarımsak yerse bir tane ezip bal ve limonla verebilirsin canım bir de umca çok iyi geliyor benim oğluma, geçmiş olsun kuzucuğuma kıyamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…