2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ben hemşireye ıslak mendil ve pamuk koymadım🤔Normaldede 1 paket islak mendil koydum hem kendime hem bebişe toplam 2.Battaniye sanırım ben az koydum 1 tane nohutlu 1 tanede örgü battaniye isimli ben kalın battaniye istediğim gibi bulamıyorum🫤şampuanda koymadim bebişe
Ben ne olur ne olmaz dursun en kötü geri odaya gelir paket diye düşündüm kuzum çoğunluk gerek yok dedi ama bilmediğim için işte koydum dursun zaten gerek yoksa kullanmazlar dedim 😄
Bizde 2 bebiş olduğu için her şeyden ikişer yoksa bunlar tek bebişe yarısı kadar olur tabi sana 2 battaniye yeter belki 3 yaparsın hastaneden çıkarırken kış olursa ekstra lazım olur bir de benim bu ay sonu doğum olursa battaniye şart olur diye düşündüm üşümesinler küveze girmezsek eve çıkarsak bilmiyorum belki hiçbiri gitmeyecek sadece bez götüreceğiz küveze 🤷🏻‍♀️
İsimli ben nohut buldum onları aldım heves edip 🤭
Şampuan aslında bende koymayacaktım bazıları bebek havlusu da koymuş bebek yıkanıyormuş bana da şampuan saçma geldi ama koydum o da dursun git gel yapar en kötü eve bizle 😄

Ben hemşireye ıslak mendil ve pamuk koymadım🤔Normaldede 1 paket islak mendil koydum hem kendime hem bebişe toplam 2.Battaniye sanırım ben az koydum 1 tane nohutlu 1 tanede örgü battaniye isimli ben kalın battaniye istediğim gibi bulamıyorum🫤şampuanda koymadim bebişe
Bende istediğim kalınlıkta bulamadım battaniyeyi maalesef 1 ine sararız diğerini de üzerine örteriz pusetteyken yetmez mi ki ya

Doktordan geldim şimdi. 1250 Gr olmuş boyu da 35-36 cm. 29+5 bugün, yine küçük benim kız ama düzenli büyüyor Allah'tan . Akıntım çok arttığı için alttan da muayene etti. benim rahim ağzımda yara varmış🥺 o yüzden senin akıntın hiç sıfırlanmaz dedi. Doğumdan sonra yarayı yakabiliriz dedi 🥺. Eski verdiği fitilden verdi yine .

Doktordan geldim şimdi. 1250 Gr olmuş boyu da 35-36 cm. 29+5 bugün, yine küçük benim kız ama düzenli büyüyor Allah'tan . Akıntım çok arttığı için alttan da muayene etti. benim rahim ağzımda yara varmış🥺 o yüzden senin akıntın hiç sıfırlanmaz dedi. Doğumdan sonra yarayı yakabiliriz dedi 🥺. Eski verdiği fitilden verdi yine .
Canım bebeğine maşallah 🧿 benimkide minik, muhtemelen 29 da böyle olur, sana da geçmiş olsun canım, kuzular yeter ki sağlıkla doğsun 🤲

Ben ne olur ne olmaz dursun en kötü geri odaya gelir paket diye düşündüm kuzum çoğunluk gerek yok dedi ama bilmediğim için işte koydum dursun zaten gerek yoksa kullanmazlar dedim 😄
Bizde 2 bebiş olduğu için her şeyden ikişer yoksa bunlar tek bebişe yarısı kadar olur tabi sana 2 battaniye yeter belki 3 yaparsın hastaneden çıkarırken kış olursa ekstra lazım olur bir de benim bu ay sonu doğum olursa battaniye şart olur diye düşündüm üşümesinler küveze girmezsek eve çıkarsak bilmiyorum belki hiçbiri gitmeyecek sadece bez götüreceğiz küveze 🤷🏻‍♀️
İsimli ben nohut buldum onları aldım heves edip 🤭
Şampuan aslında bende koymayacaktım bazıları bebek havlusu da koymuş bebek yıkanıyormuş bana da şampuan saçma geldi ama koydum o da dursun git gel yapar en kötü eve bizle 😄
İyi getdin kuzum sende 2 bebiş😍😍Hep youtubde video izledim sanırım yeter belki 4 katlı muslin battaniye koyarım

Bende istediğim kalınlıkta bulamadım battaniyeyi maalesef 1 ine sararız diğerini de üzerine örteriz pusetteyken yetmez mi ki ya
Kardeşimle konuştum bana 2 battaniye yetiyor çok fazla alma diyor..ben birde süslü kundak aldım bizde memleketde onun içinde çıkartırlar hem resimlerde güzel çıkıyor o da kalın zaten yeter bence

Kızlar
Cnm sen yazınca hatrladm unutmuşum bende de rahim ağzında tara vardi büyüktü hatta ama hamilelik düşündüğüm icin elletmedim

Maşallah canım insan kıyaslama yapınca morali bozuluyor en iyisi yapmamak doktorun bir sorun görmediyse sorun yoktur sıkma canını. Az kaldı zaten 🙏🏻

Rahim ağzında yara bende de vardı. Yaktırdım tekrarlamadı. Aşırı basit bir işlem ve asla hissetmiyorsun hiç bişi. Ben korkmuştum yakma makma denince ama hiç bir şey hissetmiyorsun. İŞlem 1 dk bile sürmüyo.

Kardeşimle konuştum bana 2 battaniye yetiyor çok fazla alma diyor..ben birde süslü kundak aldım bizde memleketde onun içinde çıkartırlar hem resimlerde güzel çıkıyor o da kalın zaten yeter bence
Ay ben heves edip 2 tane battaniye almıştım kalın. KV ben de örcem dedi yünden ördü. Eşimin teyzesi de gitmiş kalın bir battaniye satın almış bize. Nolcak o kadar battaniye bilmiyorum. İzmir sıcağında.

Sarımsak yerse bir tane ezip bal ve limonla verebilirsin canım bir de umca çok iyi geliyor benim oğluma, geçmiş olsun kuzucuğuma kıyamam🥲
Çok sağol canım keşke yese ama sarımsak yediremiyorum. Yediği dönemlerde gerçekten çok çabuk toparlıyordu ☺️

Kızlar yavrumu sürekli hıçkırık tutuyor ya üzülüyorum 🤣 iki dk önce bitmişti yeniden başladı. Bir de sinirleniyor haliyle tepiniyor bir süre sonra 😂
Hıçkırığı nasıl anlıyorsunuz yaa çok değişik olmalı ben hiç fark etmedimmm 🤣

• Komik
Reactions: The
😂😂 bakalım canım nasıl olacaklar ama biz farklı şehirlerdeyiz yakın değiliz yazın tatile falan gelirler bizim buraya , ama biz iyi geçinenlerdeniz kıyaslamayı yakan kv olur bence 😀
Uzak olması daha iyi bence. 😊 Bizde de en çok kıyaslamayı o kuzenimin anne babası olan amcamla yengem yapardı. Bi sınav olsun babamı arayıp senin kız kaç almış benimki şu kadar almış diye hava atardı🥲 şimdi de görüşmüyoruz zaten 😂

ne güzel işte kibar mı kibar narin mi narin bir kız geliyor maşallahhh. kuzum o akıntı bak benim hamile kaldığımdan beri var ve öyle yaradan vs değil enfeksiyonum kesinlikle geçmiyor ben böyle bir şey ömrümde görmedim.. bak seninkinin sebebi belli yarayı yaktırırsın geçer merak etme üzülme hiç böyle şeyler çok oluyor kadınlarda

Maşallah canım insan kıyaslama yapınca morali bozuluyor en iyisi yapmamak doktorun bir sorun görmediyse sorun yoktur sıkma canını. Az kaldı zaten 🙏🏻
Kıyaslamayı hamilelik uygulamalarındaki ölçülere göre ister istemez yapıyorum kuzum. Onu da gelişim durursa kan akışı bozulursa gibi korkulardan. Doktor çok şükür normal diyor canım🙏 😊

Ay ben heves edip 2 tane battaniye almıştım kalın. KV ben de örcem dedi yünden ördü. Eşimin teyzesi de gitmiş kalın bir battaniye satın almış bize. Nolcak o kadar battaniye bilmiyorum. İzmir sıcağında.
Olsun ne güzel işte benimde eltim örgü battaniye vericek toplam şimdilik 4 tane var yeter bize

X