2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Cnm bnım hep 4 gün gerıde zaten. Hep oyle çıkıyor, bnde cuma gdıcem kontrole. 10 gun dolmadan gidim bari
Bebişim sen yumurtlama gününü bilmiyordun demi? Acaba bu ölçüm doğru çıkıyor olabilir mi? Yani yumurtlamaya göre uyumlu olabilir mi sence?

Bravo sana. Valla muhteşem iraden var. İnşallah sorunsuzca geçecek bu süreç. Benim de arkadaşımda çıkmıştı o da yediklerine dikkat etti 37+5'te sezeryan ile aldı doktor bebişini. Çok sağlıklı bir oğluşu oldu.

Şeker yüklemesi beni de mahvetti. gözlerim karardı, elim ayağım tiredi. Kusmamak için sürekli gökyüzüne baktım temiz havada. Eşim eve getirdi hastanede beklemek yerine. Soluma yattım 20 dk. Çok iyi geldi. Sonra geçti zaten.

Birden bıraktığın için yokluk çekiyordur bedenin. Ama aslında yaptığın şey güzel bir şey. Bu el ayak titremesi gelince sağlıklı bişiler tüket bu ara. Salatalık, havuç, yeşil elma falan ye.

Hiss etdim zaten kuzum şimdi çok rahatsın..hep iyi olun ikinizde
Amin kuzum hepimiz iyi olalım
İnşallah canım senin gibi çok güçlü oda hemen büyüyecek allahin izniyle çok sevindim canımm daha da iyi olacaksın yavrunun iyi haberlerini aldıkça
inşallah kuzum inşallah her gün daha güzel şeyler duyalım. Gerçekten inanılmaz birşey yoğun bakım yenidoğan bazısının bebeği zamanında doğmuş ama yoğun bakımda. Allah ım tüm bebekleri korusun kimse üzülmesin

İnşallah canım inşallah, birde bebeğimde kalbinde delik var doktor bir kat daha dikkat etmem lazım gebelik şekeri kalbi etkiler dedi. İnsallah canım benimde öyle olur sağlıklı kucağıma alırım. neden peki canım 37+5 de aldılar şekerden dolayı mı? Bizim kilo önden gitmiyordu suyumda iyiydi. Ama yine şeker çıktı zaten aslında çıkacağını biliyordum aile öykümüz var diyabet hastası çok var rahmetli annem, babam halalarım hep şeker hastası. İnsüline geçmeyeyim diye elimden geleni yapıyorum bakalım cumartesi endokrin görecek sonuçlarımı ne diyecek bakalım. Senin ama şeker yüklemen iyi çıktı dimi canım

Amin kuzum amin inşallah. Evet ağızdan da az az vermeye başladık dedi. Sindirim hareketleri oluşsun diye deniyoruz dedi

Karanfil zararlı diye okudum gebelikte ben çaya atıp içmeyi çok seviyordum ama bir kere zararlı diye okuyunca Cesaret edemedim

Reactions: The
Amin kuzum amin inşallah. Evet ağızdan da az az vermeye başladık dedi. Sindirim hareketleri oluşsun diye deniyoruz dedi
Oy bizim grubumuzu çiçek kızı Aryamız insallah öyle güzel şeyler olacak ki Aryamız için. Hastaneden çıkışını herseyi konuşacağımız günler gelecek. Yavaş yavaş hersey düzelecek. Emin ellerde şuan, Allahım onu korusun. Sana bağışlasın canım

Açlık şekeri baktırsaydin önce bı zaten şekerin düşük veya yüksek ise doktorlar ona göre şeker yüklemesi yapıyor lar ordan da anlayabilirsin canım
Açken 80 çıktı, 1 saat sonraki 81 çıktı ama zaten o zamana kadar çoktan istifra etmiştim. 2 saat sonraki 93 çıktı yani saçmaladı sonuçlar. Ama birşey demedi kan tahlili de yapmıştı sadece ona yorum yaptı. Kan sonuçların çok iyi çıkmış dedi. Şeker konusu muallakta kaldı.
Ben bugünü de belki çok umursamazdım ama dün tatlıyı biraz fazla kaçırdım hemen gözlerim bir tuhaf oldu, enseden ağrı vurdu. Dün daha şüphelendim. Tansiyonumu ölçtüm 11-7 çıktı. Normal de çok iyi ama benim genelde 9-5 çıkar. Acaba benim için mi fazla 11-7

Amin kuzum inşallah

Bebişim sen yumurtlama gününü bilmiyordun demi? Acaba bu ölçüm doğru çıkıyor olabilir mi? Yani yumurtlamaya göre uyumlu olabilir mi sence?
Cnm Evet pcos var bnde. Geç yumurtluyordum, adetlerım hep gecikiyordu, yani 4 gun gerıden gelmesı normal, ama ovulasyon yaptım yani o geceyi bılıyorumoğlumda 1 hafta gerıden geldi hep

Kızlar kafamda bu kadının sesi yankılanıyor bu ara zaman daraldıkça
Ahahha yaa inan burda kaynanalari eleştiriyoruz ama ben de çok merak ediyorum nasıl bir kaynana olacağımı. Çünkü ben de düşkünüm oğluma haliyle
Ne bileyim şimdi böyle saçlarımı kokluyor, öpüyor falan çok romantik bir bebe yarın bir gün acaba evlendirirken ne hissederim bilemiyorum

Ya kızlar ben size birsey danışacağım soracağım. Sizce neden başıma geliyor eşimle konuştuk şimdi. Şimdi ben hamile kalmadan önce kuzenimin eşi doğum yaptı. Ona amniyosentez önerdiler falan, yaptırmadı o dönem ben çok etkiledim. Hayatımda ilk defa bu amniyosentez ile tanıştım. Sonra doğum oldu sağlıklı bir kızımız oldu. Sonra ben hep aç yaşayan biriydim o kadar dikkat ediyordum ki kilo almayayım diye çünkü su içsem yarayan biriydi hep diyordum ki hamile kalayım canım ne isterse yiyeceğim tatlılar, börekler hersey yiyecegım sonra kilo veririm. Sonra hamile kaldım, hamile kaldığım günden itibaren amniyosentezi araştırmaya başladım, ama deli gibi okumadığım yazı sayfa kalmadı Sanki evrene olumsuz enerjini gönderdim ve amniyonsentez oldum. Sonra herşeyi yiyecegım canım hangi tatlıyı isterse dedim, şimdi gebelik şekerim var asla yiyemiyorum. Hamile öncesi bir dakika yerinde duran biri değildim, aktif çalışan biriydim. Hatta uzun saatler uyuyanlara kızardım. Aylarca hamileliğim boyunca yattım. Yani ben ne kötü düşündüysem başıma geldi.

Bugun eltimle aynisini konustuk daha beter olmayalım da

Reactions: The
Benim ayrıntılı ultrasonda kol ve bacakta iki hafta gerilik tespit edilmişti. O ara kapanadabilir bir anomali de olabilir diye çok korkmuştuk. Çok stresli bir dönem geçti bizim için çok şükür bebeğim toparladı. O yüzden her kontrolde kol ve bacak ölcüyoruz. Belki sizde ihtiyaç da duyulmuyor olabilir diye söylüyorum. Benim için en gergin anlardan biri ama çok şükür o açık kapandı da rahat bir nefes aldık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…