2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Canım, benim tansiyonum yükseldiğinde ve uzun süre düşmediginde yıldızlar uçuyordu etrafta çarpıntı baş ağrısı ve burun kanamam olmuştu ama siyah noktalar uçuşmuyordu. Bir de 12/8 iyi bir tansiyon böyle belirti vereceğini sanmıyorum ama yine de görün doktoruna. Eşimde de siyah noktalar uçuşuyordu hep uzun süredir hatta hala devam ediyor, doktora gittiğinde gözün arkasındaki bir şey yüzündenmiş tam hatırlamıyorum ama bununla yaşamaya alışacaksın dedi 2 doktor da. O tarz bir şey olabilir belki
İnternette kornea incelmesi falan diyor bende zaten vardı kornea incelmesi acaba onunla mı alakalı bu aralar çok burnum ve diş etim kanıyor

Siyah nokta mı oluyor tam olarak bende hamilelik öncesinde siyah bulut gibi oluyordu hamılelıkte daha yogun oldu özellikle fazla aydınlık yerlerde direkt siyah bulut gibi gecıyor ama benım ki gözlerle alakalıymıs astigmat cıktı. Sizdeki tansiyon muhtemelen. Hamilelikre özellikle gözlere etkisi cok oluyormuş
Astigmatım var her iki gözümde gözlük kullanıyorum küçüklükten beri. Direk siyah noktalar oluyor bir iki değil baya her yerde uçuyorlar bulut gibi değil de nokta gibi bir sürü . İnternette de kornea incelip gözdeki sıvı basıncı oluyormuş bende kornea inceliği de var hamilelik öncesinde de vardı acaba o mu tetikleniyor yarın soracağım inşallah

İnşallah sen de güzel haberler alırsın canım. Aralık ayında arkadaşım doğum yaptı. Dışardan baksan hamile demezsin son aya kadar, hiç belli olmuyordu karnı ama nur topu gibi bir oğlu oldu. Hiç endişelenme o yüzden.
İnşallah canım canım inşallah uzun zaman sonra güzel haber alayım. Her doktor kontrolüm bir tramva oldu resmen. Amniyosentez sonrası doktora gitmeye korkar oldum desem yeridir.

Cnm usg ye göre 28+4 te 1250 idi.
Canım benimde sanırım 4 gün geri çıkıyor. Yarın sata göre 29+1 bakalım ne diyecek gebelik şekerim var, suyumu ve kilosunu merak ediyorum. Kilo olarak azıcık düşüktü bakalım toparladı mı ? Seninde iyi kuzum maşallah 🧿

Canım benimde sanırım 4 gün geri çıkıyor. Yarın sata göre 29+1 bakalım ne diyecek gebelik şekerim var, suyumu ve kilosunu merak ediyorum. Kilo olarak azıcık düşüktü bakalım toparladı mı ? Seninde iyi kuzum maşallah 🧿
Cnm bnım hep 4 gün gerıde zaten. Hep oyle çıkıyor, bnde cuma gdıcem kontrole. 10 gun dolmadan gidim bari😼

İnşallah canım canım inşallah uzun zaman sonra güzel haber alayım. Her doktor kontrolüm bir tramva oldu resmen. Amniyosentez sonrası doktora gitmeye korkar oldum desem yeridir.
Benim de her devlete gidişim travma oldu. İlk bebeğimde kafası büyük çıkıyor diye çok üzdüler. Bugün de şeker yüklemesinde fenalaştım gözüm karardı duramadım ayakta, düzgün yapamadık yüklemeyi saat tamamlanmadan istifra ettim. Dün de tatlıyı fazla kaçırmıştım baş ağrısı oldu hafif göz kararmaları yaşadım. Ben de şekerden şüphelendim iyice ama devletteki birşey demedi. Kendi doktorum ne diyecek bilmiyorum. Bir süre tatlıyla arama mesafe koymaya karar verdim.

İnternette kornea incelmesi falan diyor bende zaten vardı kornea incelmesi acaba onunla mı alakalı bu aralar çok burnum ve diş etim kanıyor
Ondan olabilir canım sen yine de doktora görün bu arada gebelikte burun kanaması da normalmiş diş eti de burada kanamayan yoktur herhalde.🙈Sen yine de düzenli ölç tansiyonunu ve 12.8 çıkarsa da endişelenme bence 🤗

Canım ozaman senin bebisin en azından 2hafta önden gidiyor maşallah diyelim , Sona dogru belki yavaslamistir kilo alımı, evet net tam kilosu değil USG olcumleri bı Aralık veriyolar aslında, bana bugün Dr , kilo alımı bundan sonra olur şuana kadar haftasiyla uyumlu olmasi yeterli demişti, bebeğin ne ile kilo aldığı çok önemli,khidrat ve şeker ile cok kilo almasın sağlıklı beslen dedi. Protein balık ceviz sut urunleri saydı yine bisuru şey.🥰🥰🐣
Yok kuzu benimki önde değil tam gününde de bana sanki doktor veya USG yanılıyor geldi okadar tonton olması çok çok düşük geldi

Benim de her devlete gidişim travma oldu. İlk bebeğimde kafası büyük çıkıyor diye çok üzdüler. Bugün de şeker yüklemesinde fenalaştım gözüm karardı duramadım ayakta, düzgün yapamadık yüklemeyi saat tamamlanmadan istifra ettim. Dün de tatlıyı fazla kaçırmıştım baş ağrısı oldu hafif göz kararmaları yaşadım. Ben de şekerden şüphelendim iyice ama devletteki birşey demedi. Kendi doktorum ne diyecek bilmiyorum. Bir süre tatlıyla arama mesafe koymaya karar verdim.
Açlık şekeri baktırsaydin önce bı zaten şekerin düşük veya yüksek ise doktorlar ona göre şeker yüklemesi yapıyor lar ordan da anlayabilirsin canım

Çok geçmiş olsun canım, bende var gebelik şekeri, dikkat ediyorum aşırı. Günde 6 kez ölçüm yapıyorum. Şimdi bebek için ne diyorlar. Bende gözlerim karardı kötü oldum ama, kusmadım şeker yüklemesi esnasında. Şimdi çok dikkat ediyorum ben. Canım istese dahi yemiyorum. Az kaldı diyip kendimi motive ediyorum

Açlık şekeri baktırsaydin önce bı zaten şekerin düşük veya yüksek ise doktorlar ona göre şeker yüklemesi yapıyor lar ordan da anlayabilirsin canım
Canım ben açlık tokluk baktırdım gayet iyiydi. Sonra şeker yüklemem yüksek çıktı. Doktora dememki azıcık kaçırdığında şekerin yükseliyor dedi. Takip verdi. Anladım ki açlık tokluk baktırmak birseyi ifade etmiyor. Şeker yüklemesi şartmış ben şahsen onu anladım

Kızlar ben bir kaç gündür çikolata falan yemiyorum kestim tatlıyı falan canım çok tatlı isterse bir çay kaşığı reçel yiyordum veya el yapımı pekmezi içiyordum dedim onları da yemiyeyim elim ayağım titriyor şekerli yemeyince 🤣🤣 bu normal mi şekerim düşüyor galiba 🤣🤣

X