2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bende teyzen olabilirim 😬 koklayıp çocuklara veririm 😂 tam haftasıyla uyumlu çıktı canım kilosu

Canım ben hiç hatırlamıyorum, bu hamileliğimde olmadı sanırım, olduysa da bilmiyorum 🤷‍♀️

Hadi inşallah sağlıklı güzel haberlerini alırsın canım

Canım inşallah sağlıklı güzel haberlerini alırsın, dualarım seninle 🤲
Amin canım Amin🙌🏻🙌🏻

Oyy kuzum benim kıyamam ona ya seni en iyi ben anlarım alerjik çocuklar çok hassas ve diğer anneler zannediyor ki biz bakamıyoruz yada pimpirikli davranıyoruz mesela eltimin kızının burnu akinca oksurunce hasta değil rüzgardan oldu diyor benim oğlanin burnu akinca ayy gecmis olsunn hasta olmuş diye arıyor 🥴🥴 geçmiş olsun kuzum inşallah hemen toparlar minnoş şuan çok fena bir salgın var bütün çocuklar kon kon öksürüyor
Sonra da biz üstüne çok düştüğümüzde dolayı hasta olmuştur oluyor ya insan hepten sinir oluyor Allah yardımcımız olsun inşallah ikinciler hemen hastalananlardn olmazlar öyle dua ediyorum artk

Kızlar yalancı kasılma olurken rahime sızı gibi bişey vuruyor mu benim dedim ya dünde sıklaştı kasılmalar hatta doktorda dedi çok aktif rahmin ama çok şükür rahim ağzı uzunlugu iyi bebek çok hareketli ondan oluyor dedi. Sizde nasıl oluyor merak ettim
Benimde dün fenaydı 7 kere kasılmam oldu ve hep sızı şeklinde sızlamam vardı gece boyu da devam etti sabah 6 da uyandım anca geçmişti. Kasılma önleyici içtim o bile etki etmedi karnım sürekli uyuşup kasıldı bugünde olursa nst ye gideceğim artık

Kızlar hareketlerinde azalma var bebeğimin doktor gel dedi şimdi hazırlanıyorum gideceğim de korkuyorum suyu biterse diye. Çünkü hareketlerinde azalma sebebi suyu muhtemelen. Dua edin bana. 🙏🏻 Bir de grupta benim gibi suyu azalan var mı aranızda? Varsa 4 kadran ölçümünde toplam kaç cm ölçüldü? Doktor risk olarak ne söyledi? Varsa aranızda yazarsa çok sevinirim🙏🏻
Canım endişe etme endol fitil kullandığım dönem benimde suyu 10 cm altına düşmüştü su toplam alanı ölçümü ilacı bırakınca tekrar arttı şuan şükür bir sorun yok 🙏🏻 dediğin gibi su azalınca hareket hissetmiyordum zaten ultrasonda bebekler hep sabit duruyordu alan kalmamıştı hareket edecekleri o zaman baya çok üzülmüştüm. Risk olarak doktor erken doğum rahim açılması gibi durumları saymıştı zaten 4 gün hastanede kalmıştım enfeksiyon kaynaklıydı benim durumum enfeksiyon geçince toparlandım. Su azalmasıyla ilgili bir çok faktör var herkesin değişkenlik gösterebiliyor doktorun güzelce değerlendirip aydınlatır şimdi seni. Ama seni suyun bittiğini azaldığını düşündüren nedir? Sadece hareketlerden dolayı diyorsan hareketsizlik bir çok nedenden olabilir zaten bakar şimdi doktorunda 🙏🏻 arkasını bile dönmüş olabilir benim 1 gün boyunca arkası dönüktü her ikisinin korkmuştum ama ultrason nst her şeyi belli etmişti zaten inşallah güzel haberle gel

Benimde dün fenaydı 7 kere kasılmam oldu ve hep sızı şeklinde sızlamam vardı gece boyu da devam etti sabah 6 da uyandım anca geçmişti. Kasılma önleyici içtim o bile etki etmedi karnım sürekli uyuşup kasıldı bugünde olursa nst ye gideceğim artık
Kuzum senin doktorun ne yorum yapacak söylersin olur mu benim ki bebek çok hareketli o yüzden dedi rahim uzunlugumda 48 çıktı hatta idrarın var olmasa daha uzun çıkar dedi o yüzden içim rahat ama yine de merak ediyor insan

Geziniyor lar bence 😂şuan yer geniş, 30 lu haftalarda daha net anlarız
Evet diyete gireceğim canım 1 günlük açlık tokluk baktım, doktor yüksek buldu değerleri, diyet ile devam edeceğim
Aksi gibi canım nasıl tatlı istiyor 😬
26 +2 912gr çıktı
Geçmiş olsun inşallah diyetle yoluna girer değerlern. Son aylara girdik diye herhalde benim tatlıyla aram yok normalde ama sürekli aklıma geliyor bu sıra. Ben de yemiyorum. Tatlı yerken güzel de sonrasında gözlerm kararıyor gibi başım sızlıyor değişik şeyler hissediyorum.

Kuzum senin doktorun ne yorum yapacak söylersin olur mu benim ki bebek çok hareketli o yüzden dedi rahim uzunlugumda 48 çıktı hatta idrarın var olmasa daha uzun çıkar dedi o yüzden içim rahat ama yine de merak ediyor insan
Bugün gidersen yazarım buraya canım mutlaka 🙏🏻 aslında benim rahim uzunluğum 2 hafta önce 32 mm di 2 hafta da 28 mm e düştü dr. İkizlerde normal dedi ama hiç ayakta değilim hep yatıyorum neyi normal anlamadım neyse kafaya takmıyorum🙄 dün bir de çok az hareket ediyorlardı bi endişe sardı ama bakalım bugün takip ediyorum 🙏🏻 bir de ben nidilat günde 3 kez kasılma önleyici kullanıyordum o yüzden kasılma olmuyordu hiç ama 1 haftadır doktorum kesti doğuma yakın olası bir durumda kullanalım vücut alışır tepki göstermez diyip bıraktırdı bıraktığım gün kasılmalarım başladı o yüzden bugünde olursa giderim nst ye içim içimi yemekten iyidir 👀 senin maşallah rahim uzunluğu iyi kuzum ama yine de tedirignleşiyor insan

Kızlar yalancı kasılma olurken rahime sızı gibi bişey vuruyor mu benim dedim ya dünde sıklaştı kasılmalar hatta doktorda dedi çok aktif rahmin ama çok şükür rahim ağzı uzunlugu iyi bebek çok hareketli ondan oluyor dedi. Sizde nasıl oluyor merak ettim
Cnm bnde 2 gündür kasılma yok ama 3-4 gun önce 2-3 gün süren kasılma oldu, hatta buraya yazmstım.
Kasılmada rahim gerılıyor hafıf bi acı hıssedıyorum o an. Bebişin çok harektlı olduguna da baglıyorum çunku hiç durmuyor, sert tekmeler atıyor artık.

Bugün gidersen yazarım buraya canım mutlaka 🙏🏻 aslında benim rahim uzunluğum 2 hafta önce 32 mm di 2 hafta da 28 mm e düştü dr. İkizlerde normal dedi ama hiç ayakta değilim hep yatıyorum neyi normal anlamadım neyse kafaya takmıyorum🙄 dün bir de çok az hareket ediyorlardı bi endişe sardı ama bakalım bugün takip ediyorum 🙏🏻 bir de ben nidilat günde 3 kez kasılma önleyici kullanıyordum o yüzden kasılma olmuyordu hiç ama 1 haftadır doktorum kesti doğuma yakın olası bir durumda kullanalım vücut alışır tepki göstermez diyip bıraktırdı bıraktığım gün kasılmalarım başladı o yüzden bugünde olursa giderim nst ye içim içimi yemekten iyidir 👀 senin maşallah rahim uzunluğu iyi kuzum ama yine de tedirignleşiyor insan
Saol kuzum 🩷 baskı artıyor kuzum iki bebek plesentalari suları yatsan bile baskı uyguluyorlar inşallah 35-36 ya kadar daha düşmez böyle kalir kuzum 🤲🏻 ilaç o kadar etkili yani baksana direk başlamış benimde kızın sırtı donuktu bir haftadır hareketlerini daha az içeriye doğru hissediyordum dün doktor o kadar dürttü ki karnımı döndü tekrar başladı karnımı sallamaya çok şükür içim rahatladı belki seninkilerinde sırtı dönüktür kuzum. Evet bide sen geçen gün üzüldün ya oda tetiklemis olabilir gir sen nstye mutlaka ☺️ ben dedim ki hocam bu rahim ağzıyla ben 40 i rahat görürüm heralde oda bebek asiri hareketli o yüzden o kadar durmayada bilir dedi ☺️

Kızlar müslim örtü hangi ölçülerde alayim 75*75 çok küçük mü olur internetten alıp kullanan var mı bilmediğin bi yerden alsam kesin kötü kumaş gelecek varsa alan link atabilir mi ☺️🌸
Canım ben zeypba markası var. Dolap uygulamasında daha uyguna satıyorlar. 3lü Müslüm aldım . Desenlerini de beğendim 120*120 ölçüsü büyük. Yumuşacık çok güzel bunlar çift katlı, 3 tanesi 250 TL 😊. Bu markadan bi de 4 katlı aldım o da çok güzel, bi tane de cigitten 4 katlı almıştım ama zeypbanınkini kumaş ve ölçü olarak daha çok beğendim ben 😊 dolap uygulamasında kullanıcı adı @outletmuslinzeypba 😊

Eklentiler

• IMG20231226135920.jpg
    IMG20231226135920.jpg
    103,3 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG20231226140025.jpg
    IMG20231226140025.jpg
    143,8 KB · Görüntüleme: 47
Cnm bnde 2 gündür kasılma yok ama 3-4 gun önce 2-3 gün süren kasılma oldu, hatta buraya yazmstım.
Kasılmada rahim gerılıyor hafıf bi acı hıssedıyorum o an. Bebişin çok harektlı olduguna da baglıyorum çunku hiç durmuyor, sert tekmeler atıyor artık.
Evet kuzum bı acı giriyor sizi gibi bana da demek ki sizde de oluyor kasılma olunca en azından normal olduğunu anlıyorum saol kuzum 🩷

Saol kuzum 🩷 baskı artıyor kuzum iki bebek plesentalari suları yatsan bile baskı uyguluyorlar inşallah 35-36 ya kadar daha düşmez böyle kalir kuzum 🤲🏻 ilaç o kadar etkili yani baksana direk başlamış benimde kızın sırtı donuktu bir haftadır hareketlerini daha az içeriye doğru hissediyordum dün doktor o kadar dürttü ki karnımı döndü tekrar başladı karnımı sallamaya çok şükür içim rahatladı belki seninkilerinde sırtı dönüktür kuzum. Evet bide sen geçen gün üzüldün ya oda tetiklemis olabilir gir sen nstye mutlaka ☺️ ben dedim ki hocam bu rahim ağzıyla ben 40 i rahat görürüm heralde oda bebek asiri hareketli o yüzden o kadar durmayada bilir dedi ☺️
İnşallah artık gittiği haftaya kadar kuzum ne kadar uzun o kadar iyi 🙏🏻 evet belkide sırtları dönük acaba o sızıyı o yüzden mi hissediyoruz ya da kasılmayla beraber aşırı sert tekmeledikleri için sızlama mı yapıyor o sızlama rahimden mi geliyor idrar kesemizden mi yani kafalar da deli ve cevapsız sorular 😄

Benim vuruyor canım. Sanki anlık adet sancısı gibi bişey vuruyor. Çok az sürüp geçiyor. Kasıklar rahim o bölgelerde oluyor.

Canım endişe etme endol fitil kullandığım dönem benimde suyu 10 cm altına düşmüştü su toplam alanı ölçümü ilacı bırakınca tekrar arttı şuan şükür bir sorun yok 🙏🏻 dediğin gibi su azalınca hareket hissetmiyordum zaten ultrasonda bebekler hep sabit duruyordu alan kalmamıştı hareket edecekleri o zaman baya çok üzülmüştüm. Risk olarak doktor erken doğum rahim açılması gibi durumları saymıştı zaten 4 gün hastanede kalmıştım enfeksiyon kaynaklıydı benim durumum enfeksiyon geçince toparlandım. Su azalmasıyla ilgili bir çok faktör var herkesin değişkenlik gösterebiliyor doktorun güzelce değerlendirip aydınlatır şimdi seni. Ama seni suyun bittiğini azaldığını düşündüren nedir? Sadece hareketlerden dolayı diyorsan hareketsizlik bir çok nedenden olabilir zaten bakar şimdi doktorunda 🙏🏻 arkasını bile dönmüş olabilir benim 1 gün boyunca arkası dönüktü her ikisinin korkmuştum ama ultrason nst her şeyi belli etmişti zaten inşallah güzel haberle gel
Benim 7 cm idi en son suyu canım enfeksiyon da yok sızıyor fark etmiyor muyum bilmiyorum ki neden azalıyor. Her muayenemde biraz daha azalıyor o yüzden korkuyorum fark etmem diye. Senin en azından sebebi belliydi çözünce düzeldi çok şükür böyle ne olduğunu bilmeden de kötü

İnşallah artık gittiği haftaya kadar kuzum ne kadar uzun o kadar iyi 🙏🏻 evet belkide sırtları dönük acaba o sızıyı o yüzden mi hissediyoruz ya da kasılmayla beraber aşırı sert tekmeledikleri için sızlama mı yapıyor o sızlama rahimden mi geliyor idrar kesemizden mi yani kafalar da deli ve cevapsız sorular 😄
Babam böyle pasta yapmayı nerden ogrendi 😂😂😂 ayy akıl sagligimizi kaybetmeden vakti zamanında su sipalar bı dünyaya gelse 😂😂

Canım okuyunca dikkatimi çekti bu kasılmalardan korkmalımıyız her gün olmuyor benimde ama bazı günler ard arda çok oluyor karnım kasılıyor uyuşuyor en fazla 1 dakika sonra geçiyor geçen gün peş peşe çok yaşadım sonra olmadı bidaha ama şimdi okuyunca endişelendim

Neremizin ağrıdığını da anlayamıyoruz🤣🤣

X